Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Patrzymy tak na ten projekt i nie bardzo wiemy co w nim jest takie drogie, ale Wy pewnie od razu to dostrzeżecie. A może według Was oba te projekty są porównywalne cenowo?

tak na szybko kilka różnic które maja spory wpływ na koszty

*powierzchna dachu w Marysi 187mkw a Faustyn230mkw

a co za tym idzie dachówka rynny itd.

*więżba dachowa Marysia 6,5m3 -Faustyn 17,7m3

pomnóż to przez ok.750zł. za m3

*ścianka kolankowa w Marysi 63cm-tj.pustak+wieniec+murłata

Faustyn 100mc czyli pustak więcej.

Do tego trzeba doliczyć koszty wykonania no i będzie ta wyższa kwota :wink:

Ale osobiście myślę ,że na stan surowy potrzeba znacznie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekmaty jak sie mieszka?

 

Mieszka się zajebiście :)

 

Oczywiście już teraz chcielibyśmy coś zmieniać w środku, pomimo tego że teren wokół domu jest praktycznie nie zagospodarowany - brak ogrodzenia, możliwości wjazdu do garażu itp

 

Brakuje nam pokoju na dole, ale nie zrezygnowalibyśmy z garażu - w zasadzie jest to obecnie przechowalni mebli, rowerów, wózków i spiżarnia :) kiepska bo temperatura wewn 20C.

Nie było jeszcze jakiś konkretnych mrozów, ale połowa grzejników jest całkowicie zakręcona (łazienkowe są całkowicie zbędne- przy podłogówce), reszta załącza się sporadycznie - dom ogrzewany jest podłogówką ustawioną na min + działalnością kuchenną.

 

I nie rozumiem osób rezygnujących w WC na dole - 90% czasu spędzamy na dole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekmaty jak sie mieszka?

 

Mieszka się zajebiście :)

 

Oczywiście już teraz chcielibyśmy coś zmieniać w środku, pomimo tego że teren wokół domu jest praktycznie nie zagospodarowany - brak ogrodzenia, możliwości wjazdu do garażu itp

 

Brakuje nam pokoju na dole, ale nie zrezygnowalibyśmy z garażu - w zasadzie jest to obecnie przechowalni mebli, rowerów, wózków i spiżarnia :) kiepska bo temperatura wewn 20C.

Nie było jeszcze jakiś konkretnych mrozów, ale połowa grzejników jest całkowicie zakręcona (łazienkowe są całkowicie zbędne- przy podłogówce), reszta załącza się sporadycznie - dom ogrzewany jest podłogówką ustawioną na min + działalnością kuchenną.

 

I nie rozumiem osób rezygnujących w WC na dole - 90% czasu spędzamy na dole

 

Juz zmieniac środek :)Hi hi hi szybcy jesteście :)Fajnie ze mieszkacie :)Wasza budowa była ekspresowa :D

A my nadal ciułamy teraz przyszedł czas na ocieplenie poddasza...Musimy na wiosne w koncu o jakimś kredycie pomyslec bo bedziemy sie wykanczac jeszcze z 4 lata jak tak dalej bedzie .Nawet nie wiem ile jeszcze potrzeba kasy ,zdrowie mi sie rozsypało... wiec narazie nie pracuje piastuje urząd bezrobotnego :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pati a ten Kraków (z tą Marysią) to od której strony?

pozdrawiam

Cześć .

Maryska stoi 5km od krakowa miejscowość Świątniki Górne .To południowa czesć poza krakowem :)

 

A to ja Kraków "atakuję" z drugiej strony. Co jakiś czas jestem w Krakowie, nawet dziś byłem (bo tam pracuję) ale najczęściej wjeżdżam od Kielc, rzadziej od strony Katowic.

Widzę, że tym samym sposobem budujemy, z "ciułactwa" i żeby ten kredyt jak najpóźniej wziąć :D

pozdrawiam

TINEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekmaty- dzięki za odpowiedź

 

marcek10 - no tak, z Twoich wyliczeń faktycznie musi tamten projekt wyjść drożej :-?

 

Pati25- dzięki za zaproszenie, może kiedyś skorzystamy, chętnie obejrzelibyśmy jakąś MArysie,ale w naszych rejonach chyba nikt jej nie buduje ( pogranicze woj. śląskiego i łódzkiego)

 

My wstępnie przymierzamy się do budowania z maxa , czy ktoś na forum stawiał może może z tego materiału? Interesuje nas ilość materiału żużytego do postawienia ścian , myślimy czy z maxa nie postawić tylko ścian zewnętrznych a wewn. z bk.

Pozdrawiam wszystkich Ania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z maryśkowiczów budował marysie z piwnicą albo z częściowym podpiwniczeniem,zastanawiamy sie z mężem o ile wzrosnie koszt budowy tego domku właśnie z częsciowym podpiwniczeniem pod garażem a ile z całym podpiwniczeniem,czy koszt bardzo dużo wzrośnie czy względnie.za wszelkie informacje z góry dziękujemy.pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy olbrzymia prośbę do mapel27- czy mógłbyś wkleić rzut z Waszego dołu, bo z tego co się zorientowałam zrezygnowaliście chyba z garażu. Ja też o tym myślałam tyle że miał tam być pokój , ale Wasz pomysł z kuchnią też jest ok.

 

Witam,

ze zmian jesteśmy b. zadowoleni, jest duża kuchnia, duża łazienka, duże pomieszczenie gospodarcze i osobne miejsce na pralkę

 

http://images41.fotosik.pl/229/7d75c170be83e3b4med.jpg

 

obecnie jesteśmy na etapie zabudowy poddasza i czekamy na podłączenie kotła c.o. jak tylko zrobię kilka nowych zdjęć to wkleję

 

pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TINEK - dzięki za zaproszenie, rzeczywiście do Ciebie nie mamy bardzo daleko :D

i w związku z Twoim zaproszeniem nie wykluczamy że z niego skorzystamy ( oczywiście o ile podtrzymasz swoją propozycje i o ile uda nam się zgrać w czasie) :)

 

Zapraszam, piszcie na priv wymienimy się telefonami i na pewno uda się dograć spotkanie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Coś tu ostatnio mało zdjęć.... sami pisarze :)

Wobec powyższego...

Dorobiliśmy się balustrady na balkonie - dzieci mogą wreszcie śmiało śmigać

 

http://zapodaj.net/images/f90836e8fe57.jpg

http://zapodaj.net/images/36a24631fb6e.jpg

 

Oświetlenie - jak widać - na razie prowizoryczne

 

Mamy jeszcze drzwi wewnętrzne - ale muszę zrobić fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tinek :D :D :D

My mamy wjazd właściciwie od południowego zachodu. Architekt twierdzi ze salon będzie ponury, zimny i będziemy niezadowoleni,, a miejscem najbardziej nasłonecznionym wg projektu jest kuchnia, która powinna byc raczej chłodna ( choć tu akurat nie było problemu bo my przeniesliśmy kuchnię w miejscu garażu a w miejscu kuchni mamy zaplanowany pokój dodatkowy). Nie wiem jakiś uparty ten architekt. Może ten wjazd od str. południowo zachodniej jest jeszcze gorszy niż od południa a może po prostu demonizuje problem. Tak czy owak niezbedna chyba będzie wizja lokalna 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie jest wjazd idealnie od południa, żeby nie było problemu z doświetleniem salonu są dwa okna od zachodu (i dwa od północy) adaptacja robiona przez autorkę projektu.

Co do kuchni od południa. W południe latem przez okno (południowe) nie wpada słońce, jest wysoko i zasłania okap, bardziej będzie dokuczało w godzinach popołudniowych prze okno od zachodu (ale są rożne roletki) obecnie mam okno w kuchni od południa i nie widzę problemów.

No, te działki nie zawsze maja wjazd jak byśmy chcieli :wink:

Zapraszam na wizję lokalną

pozdrawiam

TINEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...