Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ale dlaczego na Wawelu?


19501719500414

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 669
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Pepeg z Gumy
ale z czym tu można dyskutować ?

bo pani Ania krzyknie : Mam gdzieś Wawel ! ?

 

a ja mam gdzieś taką panią Anię !

 

ktoś chce na ten temat podyskutować ?

 

A ja ją trochę nawet rozumiem.

Zmęczyła się kobitka tematem, to i musiała odreagować .

Nie każdy ma szybką reakcje gastryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy

Jestem skłonny przystać na daleko posuniętą wyrozumiałość.

Skoro w Polsce są smutne typy, które definiują po swojemu prawdziwy buraczany patryjotyzm i prawdziwe nekrofilskie polactwo , to czemu nie pozwolić pani Annie na wyrażenie własnej opinii.

Mamy przynajmniej cień pewności, że w razie wygranej w wyborach jej faworyta nie będzie domagała się od reszty, inaczej myślącej, egzekwowania ukutych prze siebie tez .

Co do tych smutnych typów pewności jednak nie mam. I chwalić Pana , że nie mają giwer pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy uważają, ze wręcz przeciwnie ;)

http://www.krytykapolityczna.pl/Opinie/Zawadzka-Mam-gdzies-Wawel/menu-id-1.html

"Nie cierpię Wawelu. Nie cierpię tego typu miejsc bogoojczyźnianych pielgrzymek i narodowych uniesień.

(...) To butne manifestacje przepaści, jaka dzieliła władających od poddanych. Wozimy tam kolejne szkolne roczniki z całej Polski. Zmuszamy dzieci, by na te widoki pokorniały. Szkolimy w podziwianiu autorytarnej, nieznoszącej sprzeciwu, aroganckiej władzy.

Tu nie trzeba nikogo szkolić. Władza praktycznie zawsze była, jest i będzie arogancka.

Wystarczy tylko skonfrontować obietnice przedwyborcze z rzeczywistością po wyborach.

Od biedy można powiedzieć:

- Kali zrobił swoje (wyborca oddał głos), Kali może odejść.

Potem taki na przykład Jarek z mównicy sejmowej powie:

-„Jeśli sądzicie, że któregoś dnia dojdziecie do władzy, to się mylicie.”(14/03/2006)

Ale żeby być obiektywnym, pierwszym był Gomułka i jego słynne już powiedzenie:

-„Raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy!”(1945)

A swoją drogą jaka zbieżność w przekazie tych sformułowań.

Uczymy je nostalgii wobec tamtych czasów. Czasów zmitologizowanych jako „złote”. Pełnych dzielnych rycerzy z mieczami, pięknie śpiących królewien i wielce mądrych królów. To z nimi utożsamia się kwiat młodzieży polskiej, bo na Wawelu próżno szukać znaków, że za czasów monarchii żył - i jak żył - ktokolwiek poza rodziną królewską, dworem i obsługującymi go artystami.Nikt zwiedzającym Wawel nie powie, że w tamtych czasach nie na tron mieliby szanse, lecz na odrabianie pańszczyzny, opłakiwanie synów wcielanych do armii albo patrzenie, jak bezkarność panów niszczy życie najpierw im, a potem ich córkom. Bo na Wawelu nie ma historii choćby tych, którzy go budowali własnymi rękami.

W historii każdego narodu są okresy wzlotów i upadków.

W poszczególnych okresach historii podział społeczeństwa był jaki był.

W Indiach do dzisiaj, mimo ze mamy już XXI wiek, jest podział na kasty.

To ich, Hindusów, dziedzictwo kulturowe i chyba nie nam oceniać czy to słuszne.

Jest wśród naszych rodaków nawet całkiem spora grupa ludzi uważających, że My Polacy jesteśmy na swój sposób narodem wybranym.

Ale najważniejszym chyba jest pamiętać, że na przestrzeni wieków Polska była też mocarstwem sięgającym od morza do morza.

Unia polsko-lite&#11.jpg

http://polmap.republika.pl/polska1.htm

I takiej świetności między innymi jest Wawel

(...) Pielgrzymując do miejsc takich jak Wawel - zamiast traktować je jako dokumenty historii - wciąż jednak afirmujemy najbardziej arbitralne hierarchie i porządek, który je podtrzymywał. To, co wzbudza estetyczne ochy i achy to nic innego jak znaki przemocy, dzięki której władza mogła być utrzymana.

A czyż w historii współczesnej każda władza nie ma swojego aparatu, dzięki któremu może, lub przynajmniej próbuje się utrzymać u władzy?

Tak było, jest i będzie. Chyba.

Tu nie ma się nad czym rozwodzić. To naturalna kolei historyczna.

Każdy naród w swojej historii miał władców, którzy utrzymywali się u „steru” trzymając naród „za mordę”, a świetność ich rządów była okupiona cierpieniem pospólstwa (ludu mu podległego).

Pani Anna Zawadzka moim zdanie to naprawdę biedna kobiecina.

Biedna swoim dziwnym upośledzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lekcji nie muszę odrabiać, to tobie przydałoby się trochę wiedzy, tej historycznej i socjologicznej. Zdecydowanie mniej PiS'owej i rydzykowej propagandy.

 

Mhm... skoro nic nie wiesz o patriotyźmie to po co o nim piszesz...

 

 

Tak, patriotyzm, ale pisany w cudzysłowie, czyli twój, PiS'owski. To taki tępacki, martyrologiczny, demagogiczno-ludowy "patriotyzm" nieudaczników i cierpiętników, wiecznych tropicieli spisków i układów. O takim myślałem, "prawdziwy patrioto".

 

Zamiast pisać bzdety zdefiniuj może na czym ma polegać twój patriotyzm... i odpowiedz konkretnie bez uników...

 

Synku, wychowałem się w PRL-u. Broszur partyjnych nie musiałem czytać, ale z doświadczenia życiowego wiem, że wielu takich obszczymurków, którzy kiedyś biegali z czerwonymi sztandarami w pochodach pierwszomajowych, teraz odmawia godzinki na falach stacji "ojca" dyrektora. Nie jesteś jednym z nich?

 

Dziecko drogie, nie wiem skąd się u ciebie bierze ta nienawiść do inaczej myślących... i nie jestem "jednym z nich", jak to określasz... tak na marginesie tacy ludzie bez kręgosłupa moralnego, że Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek byli, są i będą czy to się komuś podoba czy nie... co by daleko nie szukać ze współczesnych postaci np. wojujący antyklerykałowie mający pogrzeb kościelny... ale nie oceniaj też tak bezkrytycznie tych co biegali ze sztandarami w pochodach pierwszomajowych, a przyjrzyj się raczej tym którzy ich do tego zmuszali naciskami czy szykanami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
. ale nie oceniaj też tak bezkrytycznie tych co biegali ze sztandarami w pochodach pierwszomajowych, a przyjrzyj się raczej tym którzy ich do tego zmuszali naciskami czy szykanami...

 

Czasami to bardzo trudno być takim bezkrytycznym, zwłaszcza gdy się samemu było i znało wielu ludzi, którzy mimo zmuszania szykanami i naciskami nie biegali na pochodach ze szturmówkami.

Poglądy , honor a może nawet poczucie patriotyzmu były dla wielu ważniejsze niż interesowność i prostacki oportunizm wobec komuny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami to bardzo trudno być takim bezkrytycznym, zwłaszcza gdy się samemu było i znało wielu ludzi, którzy mimo zmuszania szykanami i naciskami nie biegali na pochodach ze szturmówkami.

Poglądy , honor a może nawet poczucie patriotyzmu były dla wielu ważniejsze niż interesowność i prostacki oportunizm wobec komuny.

 

Ładnie powiedziane... aż dziwne, że to napisał Pepeg z Gumy... nie poznaję adwersarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
Ładnie powiedziane... aż dziwne, że to napisał Pepeg z Gumy... nie poznaję adwersarza...

 

:lol2::lol2:

Chwalisz, bo pewnie nie zrozumiałeś wypowiedzi.Sprawdź jeszcze co oznacza oportunizm.

Myślisz, że tylko pisowcy tobie podobni maja moralne prawo do wypowiadania się w kwestiach honoru i patriotyzmu ?

Znam takich , którzy dupska lizali czerwonym, dzisiaj natomiast mienią się prawymi i sprawiedliwymi akcentując dodatkowo swoją chwalebną postawę parafialnym zaangażowaniem. Odsądzają ,w tym i takich takich jak ja, od czci i wiary, chociaż za poglądy nie dostali ani razu pałą od zomowców,nie siedzieli marne 48, ale sami wiecowali i krzyczeli o warchołach z Radomia , bo majster kazał.

Chodzili na pochody, bo ciężko było związać koniec z końcem a karierkę zaczynali od ZMS i PZPR, tłumacząc wokół , że ich do tego sytuacja zmuszała.

Dzisiaj czuja się spokojni i rozgrzeszeni tamtą sytuacją przez poparcie dla PiS i skandują Bóg , honor,ojczyzna, pieprzą komunały o obronie narodowych wartości i ryczą , że prawdziwy Polak i patriota to tylko katolik popierający Lecha.

 

W gębie i pokazywaniu cierpienia jesteście niezawodni a przy trumiennych atrybutach mistrzami świata w martyrologii.

 

A to takie proste żeby zrozumieć, że się różnimy , nie dać się wpuścić w kanał i że moralny szantaż dyktatu "my stoimy tam gdzie wtedy, oni tam gdzie stało ZOMO" jest zwyczajnym zbydlęceniem godności ludzkiej.

Nie da się myśleć jednakowo, ten etap wasz guru ma przerobiony, tylko nie wyciągnął żadnego wniosku albo wręcz przeciwnie , przegonił peerelowskiego mistrza w zdobywaniu dusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2::lol2:

Chwalisz, bo pewnie nie zrozumiałeś wypowiedzi.Sprawdź jeszcze co oznacza oportunizm.

 

Staraj się więc pisać tak, by nie wymagało to interpretacji...

 

Myślisz, że tylko pisowcy tobie podobni maja moralne prawo do wypowiadania się w kwestiach honoru i patriotyzmu ?

 

Błądzisz insynuując, że należę do PiS... poza tym określ co rozumiesz pod pojęciem patriotyzm...

 

Znam takich , którzy dupska lizali czerwonym, dzisiaj natomiast mienią się prawymi i sprawiedliwymi akcentując dodatkowo swoją chwalebną postawę parafialnym zaangażowaniem. Odsądzają ,w tym i takich takich jak ja, od czci i wiary, chociaż za poglądy nie dostali ani razu pałą od zomowców,nie siedzieli marne 48, ale sami wiecowali i krzyczeli o warchołach z Radomia , bo majster kazał.

Chodzili na pochody, bo ciężko było związać koniec z końcem a karierkę zaczynali od ZMS i PZPR, tłumacząc wokół , że ich do tego sytuacja zmuszała.

 

Też znam takich...

 

Dzisiaj czuja się spokojni i rozgrzeszeni tamtą sytuacją przez poparcie dla PiS i skandują Bóg , honor,ojczyzna, pieprzą komunały o obronie narodowych wartości i ryczą , że prawdziwy Polak i patriota to tylko katolik popierający Lecha.

 

Jeśli chodzi o środowisko PiS to podaj może jakieś nazwisko kogo masz konkretnie na myśli...

 

A to takie proste żeby zrozumieć, że się różnimy , nie dać się wpuścić w kanał i że moralny szantaż dyktatu "my stoimy tam gdzie wtedy, oni tam gdzie stało ZOMO" jest zwyczajnym zbydlęceniem godności ludzkiej.

Nie da się myśleć jednakowo, ten etap wasz guru ma przerobiony, tylko nie wyciągnął żadnego wniosku albo wręcz przeciwnie , przegonił peerelowskiego mistrza w zdobywaniu dusz.

 

Nie pij już więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy

Na poziomie takich argumentów jak " nie pij już więcej", " jakie zioło bierzesz", "podaj nazwisko" czy "zdefiniuj .." możesz podyskutować sobie z przygłupami na Onecie.

Raz wam dałem satysfakcję i chociaż było to zabawne doświadczenie - więcej mi się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poziomie takich argumentów jak " nie pij już więcej", " jakie zioło bierzesz", "podaj nazwisko" czy "zdefiniuj .." możesz podyskutować sobie z przygłupami na Onecie.

Raz wam dałem satysfakcję i chociaż było to zabawne doświadczenie - więcej mi się nie chce.

 

Czyli insynuujesz wiele natomiast jeśli chodzi o konkrety to ich nie widać.

 

Tak w ogóle to moim zdaniem sądząc po twoich wypowiedziach (byłoby zabawnie gdybym je zacytował) to jesteś kosmitą, ale też tego nie będę udowadniał, bo mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:jawdrop:

 

Zauwazmy jak kolega , ktory ma z gumy , pisze o patriotyzmie - jeden jest ' ka r to f l a n y ' a ten drugi , w domysle - lepszy - pachnie zapewne perfumami od Armaniego .

 

:lol:;-)

 

Jeden smierdzi a drugi slodko pachnie - nietrudno zgadnac ktory lepszy :p

 

-

 

Tam w Warszawie pod Palac Prezydencki przyszli przede wszystkim ludzie mlodzi - i to oni w wiekszosci zegnali pare prezydencka - ciekawe czy rozrozniali wtedy te rodzaje patriotyzmu ........

Edytowane przez barakuda1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Anna Zawadzka moim zdanie to naprawdę biedna kobiecina.

Biedna swoim dziwnym upośledzeniem.

Ach, jakiż łatwy i szybki osąd, szkoda tylko że wysoce niesprawiedliwy. A to takie proste - jeden nie lubi Wawelu, drugi kleru, trzeci policji, inny Kuby Wojewódzkiego, a jeszcze kolejni najchętniej by strzelali do telewizora, widząc kandydatów (różnych) na urząd prezydenta.

To jest cenne w obecnym rządzie - ani razu przez te ponad dwa lata nie usłyszałem, jakobym czytał niewłaściwe gazety, słuchał nie tych mediów, czy też wierzył w coś innego niż pan prezes. Ale do tego - czyli pozwolenia innym na posiadanie ich własnych poglądów - trzeba po prostu dorosnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...