Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek + elektryka w taryfie nocnej


michal.bdg

Recommended Posts

Witam,

Mam prośbę, ogrzewa ktoś w ten sposób parterowy, dobrze ocieplony dom o pow. ok.140m. Jeśli tak to proszę o informację na temat rocznych kosztów. Planuje konwektory w godz.. 22-6 oraz 13-15 a po pracy kominek. Kuchenka oraz ciepła woda również prąd.

 

Jeśli chcesz ogrzewać dom w nocy to raczej ogrzewanie akumulacyjne a nie konwektory. W nocy powinno być chłodniej a nie cieplej. Przeglądałam posty o kosztach ogrzewania prądem, ale są baaaardzo duże rozbieżności. Ja też planuję ogrzewanie elektryczne w domku parterowym 100 -metrowym i tak jak pisałam w części akumulacyjne podłogowe w pozostałych piece akumulacyjne, chyba dynamiczne, konwektory ewentualnie w łazience, bo ogrzewanie akumulacyjne nie nadaje się do szybkiego ogrzewania pomieszczeń oraz kominek z rozprowadzeniem ciepła. Może znajdzie się jakiś praktyk i odpowie na Twoje pytanie, też chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są koszty roczne, to Ci nie powiem. Ale w tej chwili, od 29.03., idzie mi 15,30 zł./dziennie.

140 m.kw. ogrzewanych, parter, to koszt na WSZYSTKO.

Co do ocieplenia, poczytaj moje posty.

 

Fajną sprawą są konwektory bo one dają niemalże idealny obraz zapotrzebowania budynku na ciepło. Dodaj do tego kominek na pelet z załadunkiem co kilka dni i będzie super.

 

pzdr

 

ProStaś, a rozwiń kwestię komika na pellet - miałeś z czymś takim do czynienia?

 

Wałkowałam ten temat, bo rozwiązanie: kominek na pellet z podajnikiem + coś na prąd (np. kospel) w instalacji z buforem i podlogówką wodną wydawało mi się całkiem fajne w obliczu braku gazu.

Na razie jednak porzuciłam koncepcję, bo najwięcej oferowanych jest piecokominków, a kominków na pellety, które wyglądałyby jak kominek niestety niewiele. Polska Lechma cenowo ok, ale na pellet mają tylko taki siermiężny, inny krajowy z kolei za mała moc, zagraniczne ładne, ale pioruńsko drogie...

I będzie chyba coś na prąd (może pc) + zwykły kominek (jaki - nie wiem, z pw, albo z dgp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są koszty roczne, to Ci nie powiem. Ale w tej chwili, od 29.03., idzie mi 15,30 zł./dziennie.

140 m.kw. ogrzewanych, parter, to koszt na WSZYSTKO.

Co do ocieplenia, poczytaj moje posty.

 

Witam

ProStaś napisz jeszcze tylko jak masz ocieplony dom i oczywiście czy używasz reku? Pytam bo mój dom ma podobne parametry - 140m użytkowych i ja również mam tylko kominek z dgp + konwektory. Pierwszy sezon mam za sobą, ale ponieważ dopiero w tamtym miesiącu zmieniłem taryfę z prądu budowlanego więc ogrzewałem dom tylko kominkiem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...