Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

klimatyzator w salonie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

czy to skąplikowane.potrzebuje prosty bez zbędnej elektroniki podwieszony pod sufitem.salon mam mocno przeszklony od strony południowej i czasami jest 27 - 28 stopni

ale jeżeli mam cos zepsuć to zlecił bym montaż. .jakie są koszty montażu i na co powinienem zwrócić uwage przy wyborze klimy

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowanie typowego klimatyzatora nie jest jakoś bardzo skomplikowane, ale wymaga pompy próżniowej. Pewnie takiej nie masz i nie będziesz chciał kupować.

 

Pozostaje Ci klimatyzator do samodzielnego montażu, który ma szybkozłączki i nie wymaga pompy próżniowej.

 

O dobór zapytaj w sklepie, w którym będziesz go kupować. Od tego są, żeby znać i Ci doradzić.

 

A potem napisz tutaj co Ci zaproponowali i w oparciu o jakie dane to dobrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

Kupiłem zestaw podobny do wskazanego powyżej: szybkozłączki, 2,5kW z myślą o instalacji w kuchni (ok 20m2, południowa strona, duże okno).

Jednostkę zewnętrzną mogę umieścić na dachu lub nad stropem w kuchni (przestrzeń o wysokości max.1,5m, dach drewniany kryty blachą, dwa małe otwory wentylacyjne).

Ze względów hmm... estetycznych preferowałbym drugie rozwiązanie, czy nie spowoduje to jednak "ugotowania" jedn.zewn.? (z drugiej strony - jeżeli postawię ją na dachu, to nie będzie ocieniona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dokuczają.

Ale jeszcze bardziej dokuczają obowiązujące ceny usług.

A swoją drogą to w zupełności wystarczy Ci 3,5 kW mocy chłodzenia. A może nawet 2,5. Zakładam że nie planujesz utrzymywania 19 stopni przy 35 na zewnątrz. Te 2,5 kW w zupełności wystarczy do obniżenia temp. o 5 stopni. Czyli 22-23 spokojnie utrzymasz.

Skąd to wiem? Ano kiedyś zrobiłem tak w firmie. Przyszli fachowcy, wyliczyli w jednym pomieszczeniu ok. 12 kW w drugim 10 kW. Zamontowaliśmy 8 i 6 kW. A uzyskiwana temperatura jest niższa niż potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz. Też tak właśnie myślałam tylko nie byłam pewna.Ja chce sklimatyzowac kilka pomieszczeń :

12 m2x 3m wysokości= 36 m3- gabinet

14m2 x2,5 m=35m3 -sypialnia

21 m2 x2,5 m=52,5m - duży pokój

- poddasze to jedna wielka przestrzeń ok. 110 m2 ( liczone ze skosami).

Tutaj proponują jednostkę zewnętrzną split 12,5 kW lub opcjonalnie 9 kW- o ile nie będa używane wszystkie na raz. Jednostka główna -klimatyzator inwerterowy- taki co podobno nie uruchamia się z całą moca za każdym razem - tylkoma regulację mocy.

Ciekawe - czy gdybym wzięła jeszcze mniejsza jednostkę - np. 7 kW - to czy przy przypadkowym uruchomieniu wszystkich jednostek wewnętrznych -nie spali sie ta zewnętrzna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze Pan o salonie o gabarytach 36 m2, proponuje zastosować klimatyzator o mocy 5,2 kW, przewymiarowany co prawda ale potem z ekonomi Pan na prądzie i a zapas mocy pozwoli na szybkie ustalenie żądanej temperatury. Co do producenta to właściwie wszystkie klimatyzatory średnich półek /LG, Aircool, York, itd/, proszę się jednak wystrzegać klimatyzatorów do samodzielnego montażu i market-owego hła.....

Serwis klimatyzacji zainstaluje sprzęt prawidłowo zgodnie ze sztuką i da gwarancje niezbędną również do roszczeń gwarancyjnych urządzenia. Koniecznie musi pan żądać okazania wcześniej uprawnień chłodniczych i prądowych od ekipy montującej.

Jakby co chętnie sprzedamy dostarczymy i zainstalujemy sprzęt

[ moderowano - reklama

reklamy w dziale "Ogłoszenia drobne" i w korespondencji prywatnej ]

 

Pozdrawiam R. Aptacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Potrzeba Ci min 4 kW mocy chłodniczej"

"proponuje zastosować klimatyzator o mocy 5,2 kW"

 

Kto da więcej??

 

"przewymiarowany co prawda ale potem z ekonomi Pan na prądzie i a zapas mocy pozwoli na szybkie ustalenie żądanej temperatury"

 

Przewymiarowany przede wszystkim cenowo...

 

"proszę się jednak wystrzegać klimatyzatorów do samodzielnego montażu i market-owego hła..... "

No i wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do "pawel_l"

nie będe cytował twoich wypowiedzi bo mi szkoda miejsca w poście - JESTEM CIEKAW DLACZEGO NIE ZAJMIESZ SIE KLIMATYZACJĄ - Jestes geniuszem technicznym i ekonomicznym - omnibus? a może niedowartościowana złota rączka?

 

Ateraz takie moje głupie przemyślenia :D

 

1. ciekawe dlaczego mam zainstalować jakiś 5kW skoro ten 2,5kW też chłodzi?

może oszczędności? co zużywa mniej pradu wyłączony po 20 minutach 5KW czy pracujący 24h na dobe 2,5 kW? Zużycie materiału i części gdzie szybciej?

 

2. Dlaczego mam wezwać do montażu firmę za 1000zł skoro sam to zrobię równie dobrze.

wygoda i spokój ? Nalezy zrozumieć podstawową zasadę że nie płaci się za montaż lecz za: przeniesienie obsługi gwarancyjnej z producenta na przedstawiciela.

 

3.Dlaczego sam nie moge zamontować klimatyzacji?

Czy ktoś kiedyś powiedział że nie możesz? Możesz i jak masz takie hobby montuj wszystkim za darmo! Ale zawsze poinformuj ich że: tracą gwarancję, może być wyciek czynnika chłodniczego, można źle zrobić podłączenie elektryczne i że za błędy się płaci!

 

4.Jaki klimatyzator lepszy ten za 400zł do samodzielnego montażu, czy ten za 3000zł od przedstawiciela handlowego np Daikin?

Muszę sie pozbierać , bo smiech mi nie pozwala pisać według niektórych ten za 400 :D inni skierują sie do tego za 3000zł. Kto ma rację? Zasada jest taka - nie doradzaj nikomu że tańsze jest lepsze skoro nie znasz jego potrzeb! Niejednokrotnie ludzie tylko dlatego są w stanie zapłacić więcej za lepszą jakość i gwarantowaną obsługę żeby swój czas spożytkować na przykład na zabawę z dziećmi. Przykład Pana "pawel_l" wskazuje że jednak jest wiele osób które wolą zamartwiac się czy oby nie za drogo , a co sie stało , pomozcie bo sam zamontowałem , czy oby nie przepłaciłem. LUDZIE KUPUJCIE KLIMATYZACJE NAWET ZA 100zł naprawiajcie ją sami , róbcie udoskonalenia z 2kW do 35KW tylko na boga nie zmuszajcie innych do kroczenia waszą ścieżką życia :D. Inni czasami nie chca być wami! I tylko dla tego że nie znają tematyki KLIMATYZACJA zaglądają na forum żeby zapytać . Wierzcie mi nie każdy chce zostać "złota rączką " !

 

5. Idąc za tropem Pana "pawel_l" proponuję żeby wszyscy którzy wydali na swój ukochany dom niemałe pieniadzę urządzali go wg zasady: lodówka w kuchni ? może samochodowa wystarczy?

 

pozdrawiam wszystkich

 

PS

 

do "piotrek9"

 

 

36x2,5=90m3 na taką kubaturę 4kW + kazdy komputer, fax, drukarka,TV, itp 100W+ każda osoba 150W + każdy metr kw szyb 100W zsumować i jest wynik tylko po co? dla sprawdzenia?

Edytowane przez kli***aw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...