Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

klimatyzator w salonie


Recommended Posts

Z tą tandetą to różnie bywa kiedyś lata temu kiedy jeszcze zajmowałem się montażem. Znajomi sprowadzali z chin na kontenery takie badziewie które się nazywało Panda Clima namontowaliśmy tego dość sporo i nie było z tym żadnych problemów działają do dnia dzisiejszego bezproblemowo i ten Holden to jest takie samo badziewie tylko coś trochę drogawe 2239 za 2,2 kW to naprawde drogo mam w tej chwili w domu zamontowane prowizorycznie podobne badziewie a dokładnie Galanz z Centrum Klima i działa bez problemu co do jakości wykonania to obok daikina raczej bym go nie postawił ale to badziewie jest dośc powszechne w sprzedaży. Wiekszość tych klimatyzatorów jest produkowana przez jedną firmę w chinach i na końcu taśmy siedzi chińczyk któremu tylko przynoszą naklejki i wychodzą różne marki urządzeń. Z badziewia dobrej jakości to polecam Chigo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chigo to to samo co Sinclair ;) spójrzcie na fotki. Tylko to pierwsze produkowane w Chinach dla AB Klima a to drugie w Czechach, czyli czeski chinczyk hahaha

No ale na tym czeskim to robi się obecnie największy obrót. Oczywiście tez stoi na półce z daleka od Daikina czy Mitsubishi , ale przystępny cenowo :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe zdecydowałam się jeszcze na nic:(.Póki co szukam instalatora- i jakichś danych w internecie - może z tego wątku coś się wreszcie dowiem :).Póki co potrzebuje położyć tylko rurki do instalacji - -bo jestem przed położeniem tynków zewnętrznych ( niestety wewnętrzne już sa wiec będzie i prucie). Jak dowiem się co i jak to zimą - kiedy ceny spadną -"zapoluje" na jakieś fajne urządzenia.Kwestia tylko teraz jakie te rurki położyć-bo podobno różne urządzenia ,różnych producentów potrzebują innych - i dlatego w zasadzie chce już wybrać konkretny zestaw split.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dzięki za odpowiedż.

Mam jeszcze prośbę- czy znacie jakiś dobry podręcznik dotyczący instalacji klimatyzacji.NIe żebym chciała sama to instalowac - ale juz sie w tym wszystkim gubię. Miałam umówionego instalatora, obejrzał powiedział jak to ma być - ja poskuwałam płytki w łazienkach ,aby można było skropliny odprowadzić do kanalizacji.

( pierwszy instalator na koniec powiedział,ze nie może mi zrobić klimy bo na razie jest za granica :(.

Teraz przyjechał inny i mówi,ze absolutnie nie należy odprowadzać skroplin do kanalizacji bo będzie potem śmierdzieć , a jak się da odprowadzenie za syfonem od umywalki to będzie woda stała w instalacji - wobec tego skropliny tylko na chodnik.

Pierwszy instalator nie widział problemu aby 4 jednostki podłączyć do splita- rurki trzeba z niektórych pokoi ciągnąć po kilka metrów.

Ten drugi mówi ,ze to za daleko ,ze z każdym metrem instalacji wydajność klimatyzatora spada o 10 % :o.

Ten pierwszy nie widział problemu ,aby cześć instalacji która biegnie w pokoju wkuć w mur i zabetonowac.Ten drugi mówi że to problem bo jak trzeba będzie jednostkę odłączyć np . gdy coś się zepsuje to on wtedy to z rurami odłączy ????- wobec tego należy przewody zamontować po ścianie w osłonie . albo taki "peszel " zamurowac w ścianie- dla mnie to jakaś głupota- no bo przecież tak czy tak , jednostkę która jest przyspawana trzeba będzie odciąć od instalacji a potem znowu przyspawać a rury nic do tego nie mają. Ewentualny problem ,na który mi zwrócił uwage to może być wtedy gdy rurki będą oziębiać ścianę i na ścianie będzie skraplać się woda.

Kto ma rację.Co robić.

Obecnie walczę z instalacją solarną,która niby zanotowana według projektu , firma od solara i zbiornika niby super (ACV)- i w takie upały zbiornik dogrzewa sie najwyżej do 50 stopni. Tak więc chciałabym chociaż klimę zrobić porządnie- ale już mam tyle wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzuć okiem w temat "samodzielny montaż klimatyzacji w mieszkaniu" tam jest taki filmik gdzie jest krok po kroku pokazane jak gość montuje klimę. Rurki można rozprowadzić i na większe odległości nacześciej to tak 10-15 m max ale wtedy trzeba trochę uzupełnić ilość czynnika. Najłatwiej i najszybciej zrobić taka instalację 3 m bez uzupelniania i skasować inwestora a no i odprowadzić skropliny na chodnik poprostu wyrzucasz z dziury w ścianie (przemilczę) i niech kapie przechodniom na łeb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - filmiki super. Wygląda na to ,ze nie ma przeszkód , aby zamurować te przewody w ścianie-nie wiem tylko po co gość dawał jeszcze dodatkowy peszel do środka - obok rurek ?

Nie widać tez co zrobił ze skroplinami ; prawdopodobnie pozostawił wcześniejszą instalację ( obejrzałam tez demontaż starej jednostki :).Jak zrobić , aby odprowadzić do kanalizacji i aby nie śmierdziało potem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Rurki położone - ale dziurska w ścianie zostały.Teraz mam problem jak to dobrze zatynkować aby nie pękało( niestety główne tynki położone były w zeszłym roku).

Macie jakiś patent na to? Jakich używać tynków, jakieś siatki na to ??

sama nie wiem ....

Myślałam , aby do tynku dodać włókna polipropylenowe -jak do jastrychu na ogrzewanie podłogowe.Tynkować w 2 etapach -bo jednak to będzie dość gruba warstwa.

Co o tym sądzicie? Coś jeszcze?

Na You tube oprócz tych filmików , które są podane w wątku: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?162053-Samodzielny-monta%C5%BC-klimatyzacji-w-mieszkaniu&highlight=samodzielny+monta%C5%BC+klimatyzacji+mieszkaniu

znalazłam jeszcze kolejny z serii-gdzie gość pokazuje jak montuje rurki od klimy a potem zatynkowuje dziurę wokół rurek

Tam umieszcza w ścianie taką skrzyneczkę do której wprowadza rurki - wygląda to estetycznie. CZy coś takiego można w Polsce dostać? Jak to się nazywa?

Boję się ,ze teraz zatynkuję rurki - a potem przy montażu oni wszystko pokruszą i będzie robota od nowa- tylko w trudniejszych warunkach -bo za klimatyzatorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej aby takie rurki wychodziły tuż za jednostką wewnętrzną - czyli w tym miejscu grze wisi wewnętrzna jest przebicie. W środku nic nie widać a rurki biegną na zewnątrz po elewacji do jednostki zewnętrznej. Dziurę na rurki można zapiankować i zagipsować bez żadnych ceregieli z tynkami. Można również zastosować korytka instalacyjne które zasłonią rurki oraz miejsce przebicia. Zresztą to dziwna taka robota na raty (same rurki) - da się splita w całości zainstalować w kilka godzin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAk tylko ,ze u mnie ma być mulitsplit, elewacja jeszcze nie skończona - to urządzenia byłyby zbyt mocno narażone podczas tynkowania na zewnątrz - a przede wszystkim kasiora- trzeba tyle mieć na dzień dobry :)- a są inne - ważniejsze rzeczy :).

U mnie nie ma tak prosto ,że przebicie przez ścianę i już. Jest kilka jednostek- część rurek biegnie po kilka metrów w ścianie - i tutaj piankowanie , i zwykłe tynkowanie raczej nie spełni roli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...