Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

to w końcu jak?


orasje

Recommended Posts

Słuchajcie-gorąca prosba, czytam i czytam, boli mnie głowa i każdy w zasadzie robi po swojemu. Mój problem-Jestem na etapie stawiania ścian fundamentowych-ławy fundamentu na 50 cm podsypce jeszcze nie zabezpieczone w pionie. Wylany chudziak, w tej chwili stawiane sciane fundamentowe z bloczków betonowych, pod nimi w poziomie papa termozgrzewalna. Grunt gliniasty, nie ma problemu z wodami podskórnymi. Prosze o podanie, jaka byscie dali izolacje na:

 

-ławy fundamentowe w pionie,

-Sciany fundamentowe w pionie,

-izolacje na wylanego chudziaka przed zrobieniem posadzek.

 

Czy ktos moze odpowiedzieć, czy dobra izolacja scian fundamentowych jest hydro styropian?.

Prosze o radę-projekt przerobiony z domku niepodpiwniczonego nic na ten temat nie mówi.

 

dziekuje z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny grunt jak Ty i moja izolacja wyglądała następująco. Na pionowe ściany najpierw posmarowaliśmy Dysperbitem (3 warstwy), potem przyszły płyty XPS Ursa, a na końcu folia kubełkowa. Co do izolacji poziomem pod posadzki na razie mamy tylko zwykła folię budowlaną o grubości 0,4 mm, a reszta izolacji zrobimy przed ułożeniem podłogówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale napisz mi jak możesz-dysperbit rozumiem na ławy fundamentowe w pionie od zewnątrz i na ściany fundamentowe, zgadza sie? a HPS na jakie powierzchnie i jaka technika? Czy uważasz że folia kubełkowa to nie jest zbyt duża ostrożność? Czy kładąc izolacje pozioma zostawiałeś jakąś zakładkę na zewnątrz?. Sorry za molestowanie ale im więcej szczegółów tym lepiej. Dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty XPS położone na ściany fundamentowe, folię kubełkową dałem bo mam tereny gliniaste, a po drugie folia kubełkowa jest warstwą ochronną na płytach XPS, Izolacje poziome miały zostawione zakładki ok 20 cm z każdej strony tak aby można je było połączyć z kolejną izolacją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...