Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
Zdecydowanie Somfy.

Uwierz mi prcuje tej branży 13 lat i przerobiłem różne firmy.

Siłowniki innych firm również są w miarę ale jeśli Cię stać na mercedesa to Somfy.

Siłowniki Nice mają mniejszą ilość obrotów na minutę czyli roleta wolniej się podnosi.

 

Typowy przykład wprowadzania klienta w błąd. Nie znam systemu SOMFY ale i ty nie znasz systemu NICE bo mam w ofercie również silniki szybkoobrotowe - 25 obrotów na minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi napedami to podobnie jak z autami - co lepsze BMW czy Mercedes?

Mi pewna firma w swojej ofercie na rolety zaproponowala napedy Nice - ale nie byly to zadne szybkoobrotowe i cenowo drozej jak somfy.

Poza tym na temat Nice zebralem sporo niepochlebnych opinii wśród uzytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...

To wszystko zależy ile chcesz wydać.

Jeśli rolety mają "tylko" się otwierać i zamykać to starczy chiński napęd np Sukces mają 5 lat gwarancji i napędy chodzą nieźle.

Jeśli chcesz sterować całym domem to zdecydowanie polecam napędy które zatrzymają się same jeśli roleta przymarznie zimą. Czy to do parapetu czy to do prowadnicy. Unikniesz serwisów. Ważne też by przy zamykaniu rolety się same zatrzymały jeśli coś zostawisz na parapecie bądź w przejściu, bo wszystkich rolet nie widzisz i uszkodzisz pancerz rolety.

Tu Pan od rolet polecił mi napędy Becker.

Widziałem na wystawce jak to chodzi. Pod koniec roku zakładam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Somfy lub Simu

Najlepsze napędy do rolet

Najbardziej niezawodne to te serii Ilmo (sterowane przewodowo) i Oximo (radiowe) - to są Somfy

lub ich odpowiedniki Simu T5AUTO oraz T5EHZ

Marka Simu jest mniej znana ale jest to producent pierwszych silników rurowych do rolet na świecie a aktualnie wchodzi w skład grupy Somfy

Firma Nice zaczęła sprzedawać silniki do rolet kupując podupadającą inną firmę i dając swoje logo do tamtych produktów

W razie wątpliwości proszę o kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Somfy, simu, nice to oczywiście markowe produkty, jednak opinia że to są "mercedesy" jest trochę na wyrost. Najtańsze silniki (teraz do nich można zaliczyć portos, mobilus, inel), działają już ponad 8 lat i nie pamiętam ostatniej awarii. Jeżeli klient chce lepszy silnik to polecam somfy ale nie standardowy, tylko przeciążeniowe np ilmo + obowiązkowo wieszaki blokujące - automatycznie ustawia krańcówkę górną i dolną, system wykrywania przeszkody, nie trzeba się martwić że pancerz przymarzł w zimie.

 

Rafalmix - jeżeli zdecydujesz się na standardowy napęd to bierz portos z 5 letnią gwarancją, jeżeli masz więcej funduszy to somfy ilmo. Portos wprowadził niedawno też silniki przeciążeniowe selve pod swoją marką o nazwie intronic, ceny podobne do somfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chińszczyzna

 

Z 5 letnią gwarancją, odpukać na silnik portosa od 4 lat nie miałem ani jednaj awarii więc po co przepłacać? ps. tydzień temu kupiłem rower Polskiej firmy - rama robiona na Tajwanie, osprzęt pewnie w chinach. Nie dajmy się zwariować gdyby nie ta tz. "chińszczyzna" klient dalej by płacił po 350zł za silnik zamiast poniżej 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wg. mnie portos ma jeden z lepszych serwisów z branży roletowej. Inna firma, która reklamuje się jako ta tz. "markowa" (nie będę wymieniał nazwy, bo też z nimi współpracujemy) ma jednego serwisanta na całą Polskę. Dzwonią kilka razy w miesiącu, żeby im coś naprawić bo nie mają kogo wysłać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o system wykrywania przeszkód to napędy Becker nie potrzebują wieszaków blokad by się na przeszkodzie zatrzymały i by automatycznie ustawiały/korygowały krańcówki. Nie musisz wydawać dodatkowo 100 zł na roletę na wieszaki blokady. :cool:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma okna od Urzędowskiego (kupa kasy na to poszła - coś ok. 50.000) i rolety od Portosa - ile on się naklnął na te rolety to tylko ja wiem :) Serwis przyjeżdżał już kilka razy i za każdym razem po poprawkach działo się coś nowego. Z tego co wiem to do zeszłego tygodnia (a montaż miał chyba we wrześniu 2010) nadal nie miał ich działających sprawnie. Sam serwis tez pozostawiał wiele do życzenia bo Panowie umawiali się i nie przyjeżdżali, nikt go nie poinformował że serwis nie dojedzie, a on czekał 3 godziny na budowie... Jeszcze go straszyli, że jak stwierdzą że wzywał serwis bez uzasadnienia to wystawią mu fakturę za dojazd. Ja do okien z oknoplastu dostałem Somfy i rolety Bicklevera - kosztowały więcej, ale nie chcę mieć podobnych problemów w świeżo postawionym domu. Zastrzeliłbym drani na miejscu gdybym wydał na wszystko tyle kasy, dostał buble i nie mógł się doprosić o porządny serwis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...