Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplanie poddasza w starym domu - jak układać folię na krokwiach


marii15

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Od kilku dni przeszukuję całe forum i znalazłem sprzeczne informacje odnośnie ocieplania poddasza w starym budynku, wykonywanego od środka.

1. Mianowicie: w kilku wątkach znalazłem folię paroprzepuszczalną owijaną również wokół krokwi, a w innym jeden z forumowiczów przestrzegał przed tym rozwiązaniem, bo jak napisał tworzy się kieszeń wokół krokwi gdzie się zbiera wilgoć i tworzą się pleśnie.

 

2. Gdzie umieścić spadek foli zarówno paroprzepuszczalnej jaki i paroizolacyjnej jak w starym budynku krokwie nie są aż tak wysunięte, a rodzaj podbitki wykonany jest z cegieł, ostania przestrzeń dachówki i łaty kończy się na murłacie?

Czy ktoś może rozstrzygnąć ten problem. Wdzięczy będę za każdą fachową poradę.

 

(na marginesie, wietrzenie dachu już zorganizowałem, u dołu dachu dachówki wentylacyjne wlotowe, a u góry po kominku wentylacyjnym, powietrze krąży aż miło, dodam jeszcze że dach ma 65 lat ale jest zdrowy że nie ma żadnej potrzeby ruszania, łaty proste, krokwie z żywicą zdrowe i niepowiatrowane).

Wielki szacun dla osób zamieszczających relacje z remontów swoich poddaszy, nie za remont bo to robili dla siebie, ale za dokumentację i samą chęć podzielenia się tym na forum.

Edytowane przez marii15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...