Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt Z123 pracownia STUDIO Z500


Recommended Posts

Witamy

 

W załączeniu zdjęcie domku oknem w suszarni + wizualizacja moimi zdaniem powinno wyglądać ok. Poza tym dołączamy rzut naszego domu po naszych przeróbkach oraz wizualizację pomieszczenia na poddaszu. Jedyny ale zarazem największy mankament tego pomieszczenie to brak kontaktu z dachem więc w przyszłości będzie trzeba pokombinować jeśli chcielibyśmy wstawiać okna.

Na obecnym etapie możemy stwierdzić, że może dobrym posunięciem byłoby w pokojach od strony tarasu wstawić okna 200x150 a nie tak jak w projekcie 150x150. Okno o rozmiarze 200x150 mamy w pokoju od strony wejścia i na pewno więcej światła wpada do tego pomieszczenia.

Jutro lejemy posadzki mamy nadzieję że bez przygód.

 

Fajnie słyszeć że ktoś jeszcze planuje podłogówkę w całym domu bo temat ogrzewania wałkowaliśmy ponad 3 miesiące i chyba z 7 "firmami". Jak zawsze każdy mówił co innego, ale wszyscy odradzali. Ostateczna została podjęta przez nas :). Robimy podłogówkę ale w każdym pomieszczeniu dajemy czujnik temperatury z funkcją nocnego obniżenia temperatury. Na pewno trzeba będzie wyczuć bezwładność układu ale mamy nadzieję ze wybrane przez nas rozwiązanie da oczekiwane rezultaty.

 

Pozdrawiamy

1.jpg

podasze.jpg

rzut.jpg

Zdj?cie0177.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam,

w sobotę gościliśmy w domu w którym podłogówka jest wszędzie. Właściciele są bardzo zadowoleni z wyboru ale zwracali właśnie uwagę na dużą bezwładność tego układu a co za tym idzie śledzenie prognozy pogody :) . W domu występował podział na dwie strefy grzewcze. My jednak planujemy podział na wszystkie pomieszczenia osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiam się nad kupnem tego projektu. Czy ktoś z Was próbował robić adaptację poddasza, w jaki sposób rozwiązane jest wejście na strych ? Czy prawdą jest że w tego typach domów parterowych koszt fundamentów i dachu jest bardzo drogi ? Z góry dziękuje za odpowiedź,

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, w związku z tym ,że nie rozpoczęliśmy jeszcze budowy to trudno napisać coś konkretnego. Z zasady każda parterówka ma większy koszt fundamentów ale to kwestia czy chce się się taki typ domu czy nie. My wybraliśmy ten projekt ze względu na prostotę wykonania i przejrzystość układu pomieszczeń. A muszę przyznać , że wyborowi projektu poświęciłam wiele miesięcy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 4 weeks później...

Witam Wszystkich,

 

My również wybraliśmy projekt Z123 odbicie lustrzane. Dokonaliśmy kilku modyfikacji.

1. Zmniejszyliśmy oba okna z frontu, są one na wysokości 85cm od poziomu 0, a okna 200x150, w salonie zwęziliśmy okno z 400x235 na 360x235 będzie to witryna składająca się z dwóch nieotwieranych okien, dodaliśmy okienko w łazience 90x90, oraz zmniejszyliśmy okno w garażu ze 100x200 na 90x90. Zmniejszyliśmy również wyjście na taras z 150x250 na 150x235 w ten sposób wszystkie nadproża mamy na tej samej wysokości.

2. Zlikwidowaliśmy przejście między garażem a kuchnią, garaż i pomieszczenie gospodarcze nie są połączone z domem. Dzięki temu zlikwidowaliśmy również w garażu korytarz, front garażu zrównaliśmy z linią frontową budynku, oraz ścianę zewnętrzną przesuneliśmy ku filarowi bocznemu. Dzięki temu powiększył się lekko garaż i pomieszczenie gospodarcze. Bramę garażową zrobiliśmy po środku garażu.

3. Zmniejszyliśmy taras,wysunęliśmy go tylko w kierunku ogrodu, nie ma go przed witryną.

4. Zrezygnowaliśmy z kominka, gdyż jeśli mamy go rozpalić kilka razy w roku, to szkoda go aby stał tylko jako mebel i się kurzył. Nie sądzę, abyśmy mieli czas aby w nim palić i go pilnować.

5. Mała łazienka, przesunęliśmy ściankę kosztem spiżarni za komin, w ten sposób przestrzeń prysznicowa będzie we wnęce i tylko będziemy mieć drzwi bez kabiny.

6. Zrezygnowaliśmy z wiązarów, robimy strop z Terivy oraz będziemy chcieli zagospodarować poddasze na 2 pokoje, garderobę, suszarnię i strych.

7. I na koniec najbardziej kontrowersyjny temat - schody. Wiele osób oglądało ten projekt i nikt nie był w stanie zaproponować schodów w rozsądnym miejscu. W końcu dzięki mojemu wujkowi, który okazał się bardzo kreatywny będziemy mieć schody na stelażu w kształcie litery L w holu. Schody mieszczą się na styk, jedynie przesuniemy o 20 cm ścianke w stronę sieni, aby wszystko się zmieściło, schodki będą miały wysokość 19,6, a powierzchnia schodzenia 26 cm :)

 

Głównie nastawiamy się na ogrzewanie gazowe, myślimy o piecu kondensacyjnym 2-funkcyjnym z automatyką pogodową i zamkniętą komorą spalania, oraz robimy komin pod ekogroszek jako zabezpieczenie. Myślimy aby zrobić podłogówkę w salonie + kuchnia, obie łazienki i sień oraz może hol ale to jeszcze pozostawiamy do dyskusji. W tej chwili jesteśmy na etapie przygotowywania stropu w tą sobotę będziemy mieć zalewany strop i wybieramy blachodachówkę.

 

Na bieżąco będziemy dzielić się doświadczeniem, spostrzeżeniami oraz pewnie zadawać mnóstwo pytań w różnych sprawach.

 

Pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, ze któs znowu do nas dołączył:). Rozwiązanie dot. prysznica wsuniętego do spiżarni nam też wpadło do głowy i bardzo nam sie podoba. Czy u was jest on wsunięty na całą długość czy częściowo ? Dzięki za zwrócenie uwagi na wys. okien na taras - nie zauwazyłam tej różnicy 235/250 - aż dziwne,że takie rozwiązanie proponowane jest przez biuro. A gdzie budujecie ? Może macie jakieś zdjęcia, które moglibyśmy pooglądać ?

pozdrawiam AS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Prysznic mamy wsunięty częściowo, pozostała część wolna, będzie zagospodarowana na spiżarnię, lub wnękę, gdzie będzie stała np lodówka. Okno w garażu zmieniliśmy na 150x90, ładniej wygląda. Proszę również zwrócić uwagę, że w całym domu drzwi wewnętrzne mają wymiar 80x205, a łazienka przy kuchni ma drzwi 90x205, taki mały drobiazg. Drzwi wejściowe mamy szerokości 100. My podnieśliśmy ściankę kolankową o jeden pustak, aby mieć większą powierzchnię użytkową na poddaszu, ale co wyniknęło później, pojawił się problem z więźbą, gdyż przesunęliśmy ścianę garażową na zewnątrz i zrównaliśmy ją z filarami, to spowodowało, że zmienił się kąt dachu. Ostatecznie, aby dach nie stracił symetryczności, będzie on przesunięty w kierunku garażu, jest to rzecz, na którą nikt nie zwrócił uwagi, a dosyć istotna. My mamy kominy systemowe, są różne opinie, przede wszystkim, że są drogie, ale nas przekonał fakt, że wcale nie jest sporo droższy, są lepiej zaprojektowane, nie ma szans aby zapaliły się sadze, bo nie będą się osadzać, oraz lepsze ma właściwości grzewcze. W tej chwili mamy wylany strop i kończą nam robić wieniec, a w najbliższym czasie będziemy mieć robioną więźbę. Przełom czerwca/lipca robimy dach (blachodachówka bez deskowania) a przełom lipca/sierpnia - okna, drzwi.

 

Budujemy się 30km od Warszawy. Zdjęcia muszę posegregować, bo każdego dnia mnóstwo rzeczy przybywa na budowie i tym samym ilość zdjęć błyskawicznie rośnie.

 

Chciałbym jeszcze podzielić się jedną sprawą, nad którą dużo rozmyślaliśmy. Okno w salonie, standardowo ma ono 400x235. Na zdjęciach pięknie to wygląda, zwłaszcza jeśli jest duże okno bez szprosów, ale w rzeczywistości dobrać takie okno, gdzie będą jeszcze zachowane odpowiednie normy, aby okno miało gwarancję, to nie lada wyzwanie. My ten otwór zmniejszyliśmy na 360x235, gdyż myśleliśmy, że będziemy mieć witrynę (nie otwieraną) z 2 szyb po 180. Niestety aby były takie szyby muszą to być tylko szyby antywłamaniowe P4 (koszt takiej szyby to równowartość wszystkich okien w domu), żadna inna szyba nie będzie się nadawać. Producenci nie dają gwarancji na takie standardowe szyby, można zastosować poprzeczne wzmocnienie szyby, ale wówczas traci się ten efekt wizualny, pozostają jedynie 3 szyby po 120 (u nas nie otwierane). Opcja, aby po zewnętrznych stronach zrobić wąziutkie szyby, a po środku 2 większe również odpada, gdyż na tak dużej powierzchni, ciężar szyby przekracza 400kg, a na skutek różnic temperatur zimą, gaz w oknie zmieniając gęstość sprawi, że szyby w oknie będą się stykać i na środku będą tworzyć się "plamy". Szyba ta jest mniej podatna na uderzenia i niebezpieczna dla dzieci, koniecznie musi być zastosowana szyba bezpieczna.

 

Jeszcze taki niuansik dotyczący dachu, o którym dowiedzieliśmy się przypadkowo/ Ogólnie nikt o tym nie mówi, ale trzeba pamiętać, jeśli dostajemy gwarancję na dach, to przymusowe jest coroczne jego sprawdzanie przez osobę mającą uprawnienia, która musi nam podpić kartę, w innym przypadku dach traci gwarancję, zasada jak przy zakupie nowego auta, konieczny jest serwis tylko w ASO aby gwarancja była ważna. Nam nikt tego wcześniej nie mówił.

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, widzę, że trafiła się nam kopalnia wiedzy co mnie baaardzo cieszy ! Po obszernym opisie co do dachu zaczęłam główkować o co tu chodzi bo my też równamy ścianę garażu ze słupami. Wyszło mi, że ten kąt zmieni się tylko wtedy gdy dach w stosunku do tej ściany będzie tak wysunięty jak w projekcie. My pozostawiamy go wysuniętego na 60cm i to nie wpłynie na kąt. Co do okien w salonie - tez nie dają mi spokoju ale dlatego ,że zastanawiam się ciągle jakiej wielkości mają być. Rolka - inicjatorka tego forum zamieściła nawet propozycję ze zdjęciem zmniejszonych okien. Skłaniam się ku temu rozwiązaniu a szczególnie mąż się upiera bo salon będzie bardziej ustawny i straty ciepła mniejsze. Nie wiem tylko czy nie będzie problemu z doświetleniem wnętrza. Mam jeszcze parę innych wątpliwości ale mam nadzieję, że podczas budowy same się rozwiążą ( np. wyjście z pom. gosp. wprost do ogrodu) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziś dopiero znalazłam post tego forum na innym, które jak dotąd bacznie śledziłam. Omawiany projekt zakupiliśmy z początkiem roku. Trochę trwało, zanim formalnościom stało się zadość. Ruszamy z budową w lipcu. Przejrzeliśmy mnóstwo projektów wielu pracowni, ten okazał się the best. Nasze zmiany adaptacyjne, prawie żadne. Jak się okazało dopiero po wykonaniu mapy geodezyjnej, nasza bokiem zwężająca się działka nie pozwoliła na okno w łazience, które, moim zdaniem jest niezbędne, więc pomieszczenie to doświetliliśmy świetlikiem dachowym. Jak sądzę, efekt będzie jeszcze lepszy, niż okna. Garaż doświetlony luksferami, zaś dodatkowe wejście zaplanowaliśmy w kotłowni. A propos kotłowni, piec będzie wielofunkcyjny na paliwa stałe, z podajnikiem (eko-groszek, miał, pelet, zboże - nasz plan zagospodarowania takie dopuszcza). Okien absolutnie nie zmieniamy, bo pomieszczenia będą zbyt ciemne; bungalowy mają to do siebie, zaś podniesienie ściany kolankowej, katastrofalnie psuje konstrukcję dachu, kąt jego nachylenia, pojawiają się problemy architektury i wychodzi wówczas mega-grzyb. Ja zaplanowałam kuchnię w ten sposób, że zrezygnowałam ze spiżarni, planuję zabudowę od ściany salonowej, adaptując narożniki, aż do okna. Zrezygnowałam także z półwyspu, w miejscu którego powstanie dosyć spora prostokątna wyspa, mieszcząca wszystkie niezbędniki (płyta, zmywarka, zlewozmywak i stół roboczy). Półki spiżarniane zostaną zaaranżowane w przejściu do garażu, i jak trzeba będzie, i w garażu. Myślę, że to dobre rozwiązanie, nawet z uwagi na niższą temperaturę tego pomieszczenia. Poddasze stricte magazynkowe, z wejściem z garażu spuszczanymi schodami typu "castorama", w którym planujemy posadowić wszystkie niezbędne urządzenia - centralnego odkurzacza oraz rekuperatora mechanicznej wentylacji z odzyskiem ciepła). Co za tym idzie, komina wentylacyjnego w kuchni nie będzie. Kominek w salonie posadowiony jak w projekcie, tym bardziej pasuje, że planujemy "akwarium". I chyba największa nasza zmiana, to okno na zadaszony taras jednoskrzydłowe, by powiększyć ścianę pod narożnikowego grilla, z wyciągiem kominowym, połączonym w swej architekturze z kominem kotłowni i kominka. Tego zabrakło mi w tym projekcie, choć w innych z500 pojawiają się takie koncepcje. Pozostałe okna salonowe - 3 rozsuwane o szerokości 1m (jak się dowiadywaliśmy, nietypowe, ale za rozsądną cenę). Tyle. Jak widać, niewiele, bo uważam, że projekt jest prawie idealny (jak dla nas). Życzymy wszystkim powodzenia w budowie i pozdrawiamy. Kasia i Tomek z kujawsko - pomorskiego.

Edytowane przez koka1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

My w swoim projekcie z123 musieliśmy zmienić bramę garażową ze względu na wymiary działki i braku mozliwosci wjazdu przenieslismy tą bramę na ścianę na której pierwotnie było okienko i teraz na ścianie od frontu zamiast bramy jest na całej długości okienko waskie.wyglada to całkiem fajnie jesteśmy na etapie elektryki budujemy w opolskim jeśli ktos ma ochotę zobaczyć dom w realu to zapraszam (ja bardzo chciałam zobaczyć ten domek w realu ale niestety nikt tego jeszcze zaproponował)

DSC02870.jpg

DSC02869.jpg

DSC02872.jpg

DSC02871.jpg

DSC02877.jpg

Edytowane przez grabut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze to miło jak można zobaczyc wczesniej coś co na razie ma się tylko na papierze :) Piękny !!!

Jednak te okna z przodu są extra ! No cóż u mnie jednak będą typowe bo mąż się uparł. Skoro jesteście tak daleko to może odpowiecie mi na jedno pytanie, które mnie nurtuje.

Otóż czy komin w spiżarni musi byc 4 drożny? Chyba, że żle czytam rysunki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nas nie było, a prace posunęły się znacznie. Miło widzieć, że tak dużo osób zdecydowało się na ten projekt. Lanie posadzek przebiegło bez problemów, ale zapomniałem powiedzieć ekipie gdzie mają być dylatacje i zrobili mi pośrodku każdych drzwi co może w przyszłości przypomnieć o sobie szczególnie, że salon, kuchnie, przedpokój i wiatrołap zrobiliśmy w kaflach. Musze powiedzieć, że długo broniliśmy sie przed kaflami ale po wizycie u znajomych którzy także maja małe dzieci stwierdziliśmy że żywotność paneli jakie by nie były to najwyżej jeden sezon. Piasek noszony z dworu szczególnie przez drzwi balkonowe załatwi by sprawę. Zdecydowaliśmy sie na kafle panelopodobne Cersanit ANCONA grys efekt końcowy bardzo nas ucieszył. Po miesiącu od lania odpaliliśmy podłogówkę wydaje sie ok ale i tak zima zweryfikuje wszystkie nasze poczynania.

Poza tym skończyliśmy elewacje zostało jedynie położenie łupka koło drzwi wejściowych i garażowych.

W środku zaczęło sie malowanie i zaczęliśmy kłaść płytki w 1 łazience. Poza tym wstawiliśmy wkład kominkowy i zrobiliśmy rozprowadzenie. Obudowa kominka nadal na etapie dyskusji :). W sumie byliśmy zdecydowani na obudowę podpatrzoną na http://www.arriaga.pl/ - obudowa MOON niestety nie możemy dobrać kolorystyki kamienia. Może macie jakieś propozycje - z góry dziękujemy.

Zaczęliśmy także rozglądać się za kuchnią - w załączeniu jedna z propozycji.

 

Pozdrawiamy

100_3726.JPG

100_3725.JPG

1CAQZ3KEQ.jpg

100_3729.JPG

100_3731.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nas nie było, a prace posunęły się znacznie. Miło widzieć, że tak dużo osób zdecydowało się na ten projekt. Lanie posadzek przebiegło bez problemów, ale zapomniałem powiedzieć ekipie gdzie mają być dylatacje i zrobili mi pośrodku każdych drzwi co może w przyszłości przypomnieć o sobie szczególnie, że salon, kuchnie, przedpokój i wiatrołap zrobiliśmy w kaflach. Musze powiedzieć, że długo broniliśmy sie przed kaflami ale po wizycie u znajomych którzy także maja małe dzieci stwierdziliśmy że żywotność paneli jakie by nie były to najwyżej jeden sezon. Piasek noszony z dworu szczególnie przez drzwi balkonowe załatwi by sprawę. Zdecydowaliśmy sie na kafle panelopodobne Cersanit ANCONA grys efekt końcowy bardzo nas ucieszył. Po miesiącu od lania odpaliliśmy podłogówkę wydaje sie ok ale i tak zima zweryfikuje wszystkie nasze poczynania.

Poza tym skończyliśmy elewacje zostało jedynie położenie łupka koło drzwi wejściowych i garażowych.

W środku zaczęło sie malowanie i zaczęliśmy kłaść płytki w 1 łazience. Poza tym wstawiliśmy wkład kominkowy i zrobiliśmy rozprowadzenie. Obudowa kominka nadal na etapie dyskusji :). W sumie byliśmy zdecydowani na obudowę podpatrzoną na http://www.arriaga.pl/ - obudowa MOON niestety nie możemy dobrać kolorystyki kamienia. Może macie jakieś propozycje - z góry dziękujemy.

Zaczęliśmy także rozglądać się za kuchnią - w załączeniu jedna z propozycji.

 

Pozdrawiamy

 

Projekt Państwa kuchni, jak najbardziej pasujący do charakteru domu. Nie mniej jednak, czy nie uważacie, że brakuje trochę przestrzeni "szafkowej"? Na naszej budowie murów jeszcze nie widać, ale oczami wyobraźni, zrobiłam jej projekt i stwierdzam, że powierzchnia zabudowy szafek, względem aktualnie posiadanej, zmniejsza mi się (z 6,60 mb do 6,00 mb.). Niby niewiele, ale nie jest to pocieszające. Osobiście, zabrakło mi w Waszym projekcie przestrzeni na ścianach. Oczywiście nie muszą to być wiszące szafki, czy witryny, ale np. powierzchnię ścian można by zagospodarować na zabudowę całościową, jak proponuje mrozuprojekt.pl z Krakowa. Zważywszy, że nie macie Państwo spiżarni, prawa ściana kuchni, pasuje bardzo. Drobna sugestia. Jak zaobserwowałam, ja ze swoimi pierwotnymi zamierzeniami, ewoluuję, także może się wydarzyć, że jak mury nasze urosną do góry, to znów coś zmienię. Co do obudowy kominkowej, uważam, że superwybór, a kolorystyka, zależna od wystroju. Myślę, że pole manewru przy kamieniu naturalnym - ograniczone, i tak na prawdę, każdy będzie pasował. Gratuluję wyboru! Pozdrawiamy wszystkich napaleńców z123!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.. po dość długiej nieobecności :)) Widze, że nasze grono się powiększa i możemy oglądać coraz więcej fotek z budowy z123 :D

grabut my chętnie skorzystamy z zaproszenia bo my jesteśmy z Tarnowa więc do opolskiego nie mamy az tak daleko :) jak coś to będę się kontaktować na priv.

GosiaiJacek cudnie ten wasz domek się prezentuje.. jak ja bym chciała być już na etapie wyboru kuchni, kafli itd :D a powiedz mi jeszcze które to jest pomieszczenie to na 1 zdjęciu z kaflami panelopodobnymi??

 

My właśnie dostaliśmy wszystkie pozwolenia, zarówno na przesunięcie słupa energetycznego jak i budowę domu:) W tym roku przesuniemy słupa i fundamenty pewnie zdążymy zrobić.. a w przyszłym roku reszta :) Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na dalsze postępy w waszych budowach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy ponownie!

Mamy pytanie do osób, które koszty dachu z123 mają już za sobą. Otóż, jeśli to nie poufna informacja, w jakiej kwocie zamknęła się jego gotowa konstrukcja prefabrykowana? My jesteśmy po kilku wstępnych wycenach i nawet z gwarancją aktualnej ceny drewna, wynik jest zatrważający, a rozpiętość okrutnie duża: 30 - 47 tys. - sama więźba, a gdzie pokrycie? Jeśli wasze wydatki różnią się od wyżej przedstawionych, poprosimy o info, może być na maila. Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koka1 my za konstrukcję dachu wraz zmontażem zapłaciliśmy 30 tyś.

 

Rolka83 - podłoga którą widać na zdjęciu to podłoga w kuchni, ale te same kafle mamy w salonie i przedpokoju.

 

P.S. Jeśli ktoś ma ochotę może podjechać do Gorzowa Wlkp i zobaczyć domek w realu. Zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...