Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik budowy E&J


JAC-11

Recommended Posts

Renia, jak ci się udały płytki u córy. Podziwiam - ja nigdy nie kładłam płytek. Chyba za mało wierzę we własne siły.

 

Jeszcze mam kilka docinek czekam aż mi tato dotnie poziomy czymają ,mogło by być prościej ale to moje pierwsze płytki i to tylko garderoba więc jest ok .Teraz gruntuję ściany na dole no i zaczeliśmy układać z M płyty na skosach .Mąż za kilka dni wyjeżdża na 2 mc więc zostaję sama mam nadzieję ,że zdążymy pozakładać płyty i będę sobie spokojnie przez ten czas malowała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeszcze mam kilka docinek czekam aż mi tato dotnie poziomy czymają ,mogło by być prościej ale to moje pierwsze płytki i to tylko garderoba więc jest ok .Teraz gruntuję ściany na dole no i zaczeliśmy układać z M płyty na skosach .Mąż za kilka dni wyjeżdża na 2 mc więc zostaję sama mam nadzieję ,że zdążymy pozakładać płyty i będę sobie spokojnie przez ten czas malowała .

 

Chyba pójdę w twoje ślady i zacznę gruntować ściany na dole. Farbę do kuchni i salonu mam już wybraną i kupioną więc można malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wałek w rączki i do pracy bo troszkę to schodzi .A ja donoszę byłam właśnie oglądać te drzwi są super .Można zamawiać szersze ościeżnice za każy dodatkowy centymetr 10 zł ( w stanadarcie jest 9cm ).Pan dowozi z różne strony kraju.

 

Dziękuję za odpowiedź. Sprawdziłam na mapie, gdzie to jest. Trochę daleko od nas. Jak jedziemy do rodzinki do Nowego Sącza przejeżdżamy w pobliżu (przez Pcim). Muszę to skonsultować z M. Też wolałabym je zobaczyć na żywo. A wy jesteście już zdecydowani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to do nich trzeba odbić w Myślenicach .My tak tylko zastanawiamy się czy brać z ościeżnicę standardową 9 cm czy szersze ,żeby pokrywała całą szerokość muru dopłata jest 10 zł za każdy centymetr .No i te grubsze rzeczy porobić, szlifowanie, grutowanie ,posprzątać i malować dopiero drzwi,żeby jakieś paprochy się nie poprzyczepiały .Mój mąż na 2 mc wyjeżdza w delegację więc się tak bardzo nie spieszy .Zamin zetre te grudki piasku ,zagruntuję i posprzątam to z mc muszą być po 15 lipca bo wchodzi kafelkarz a wtedy w łaziene muszę mieć drzwi żeby ładnie wszystko dopasować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to do nich trzeba odbić w Myślenicach .My tak tylko zastanawiamy się czy brać z ościeżnicę standardową 9 cm czy szersze ,żeby pokrywała całą szerokość muru dopłata jest 10 zł za każdy centymetr .No i te grubsze rzeczy porobić, szlifowanie, grutowanie ,posprzątać i malować dopiero drzwi,żeby jakieś paprochy się nie poprzyczepiały .Mój mąż na 2 mc wyjeżdza w delegację więc się tak bardzo nie spieszy .Zamin zetre te grudki piasku ,zagruntuję i posprzątam to z mc muszą być po 15 lipca bo wchodzi kafelkarz a wtedy w łaziene muszę mieć drzwi żeby ładnie wszystko dopasować.

 

Dasz radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wyląda moja praca jutro wstawie zdjecie kafelków bo dziś zafugowałam wieczorkiem wyczyszczę to wstawię zdjęcie http://images38.fotosik.pl/876/1229c67b1656f33amed.jpg to jeden pokój zrobiłam x 3 .

 

Jestem pełna podziwu. Za chwilę to otworzysz firmę remontowo-budowlaną :)

A u nas montują kuchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ok tęsknimy za M .na budowie w tym tygodniu byłam 2 razy po 2 godziny .Muszę troszkę na początek dzieciakom atrakcji zafundować aby troszkę zapomniały mam nadzieję ,że już troszkę będzie lepiej .Rozmawiają już prze skeyp więc są spokojniejsze .Wczoraj sprzątałam dół bo pan jutro przychodzi gruntować podłogi a od soboty układać kafle .A dziś pomalowałam pierwszą warstwą hol .Mąż jak wróci to dół będzie gotowy w kaflach i pomalowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale cię rozumiem. Też nie lubię takich rozstań :( Po powrocie twój mąż będzie miał miłą niespodziankę. U nas w dwóch pokojach mamy już położone płyty kartonowo-gipsowe. W dwóch kolejnych pokojach- pierwsza warstwa wełny, a łazienka i korytarz jeszcze nie ocieplone. Mieliśmy też trochę przebojów z małą łazienką. Wnęka z prysznicem miała być wyłożona mozaiką. Kupiłam przez internet bardzo tanią mozaikę...i to powinno mi już dać do myślenia. Gdy przyszła przesyłka nie można było zobaczyć jak wygląda, bo była wierzchnią stroną przylepiona do papieru. Dopiero po przyklejeniu i ściągnięciu papieru okazało się, że jest nie do przyjęcia - nieładna, dużo kosteczek ułamanych...dobrze, że nie położyliśmy całej i że nie była droga. Skuliśmy to, co było położone i damy te same kafelki, które mamy już w łazience (trochę nam zostało, trochę dokupiliśmy). Człowiek uczy się na błędach!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie rano salon był w kaflach zaraz z tatą pojadę zobaczyć czy udało się panu zrobić jadalnię .Ja się na zakupach do domku raz naurzerałam z firmą ,źle zabespieczyli umywalki i jedna była rozbita po mc udało się rozwiązać problem ale musiałam postraszyć policją ,do mnie we wtorek przyszły zamówione drzwi do prysznica .I przez to co stało się z tą umywalką terazkurier otwiera przesyłki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Elunia wreszcie doczlapalam sie do Ciebie .... cyk - myk i u Ciebie prace do przodu ..... Zauwazylam , ze drzwi wejsciowe do domku sa nizej osadzone tzn. nie bezposrednio pod wylanym nadprozem ???? tylko wlozone jest styro miedzy drzwiami , a betonem .... http://emotikona.pl/emotikony/pic/a-kuku.gif kto wpadl na ten pomysl ? Sorry , ze sie wtracam ( dopiero sie pojawilam po tygodniach i juz sie mieszam http://emotikona.pl/emotikony/pic/037.gif ) ale styro nie jest stabilnym materialem i tak nie powinno sie osadzic drzwi Twoj Kierownik budowy powinien byl to Wam powiedziec ..... Jestem akurat w temacie poniewaz moj wykonawca domu zapierdzielim mi z wysokoscia nadproza w garazu i albo musialabym zrobic tam tak jak w pozostalej czesci domu ( parter ) 32 cm. wysokosci posadzki co w przypadku wjazdu do garazu jest totalna glupota , albo zmieniac wymiary bramy garazowej i drzwi garazowych ..... roznica wynosi 12 cm. ........ !!!!!!!! . Brame garazowa zaplacilam w zeszlym roku , na szczescie jeszcze nie zaczeli jej robic , zalatwilam ze zrobia mi o te 12 cm. wieksza ale bylo z tym troche problemow........ i oczywiscie wzrosly koszty ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Edytko!

A mieszaj się, mieszaj...:) po to przecież jest forum. Masz rację, że tak nie powinno być. Jak widać nawet obecność przy budowie nie chroni przed błędami. Nie zwróciliśmy na to uwagi, wyszło dopiero przy zamawianiu drzwi. Oczywiście jest to rozwiązanie tymczasowe, będzie podmurowane. Zastanawiamy się też nad naświetlem górnym. Dobrze, że na to zwróciłaś uwagę,bo pracując w środku domu zapomnieliśmy o tym, a to musi już być zrobione, bo za chwilę będziemy robić ocieplenie zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...