Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Reku Dospel Optimal 400 -prośba o opinie


Recommended Posts

Witam.

Mocno zastanawiam się nad zakupem tej centrali. Wcześniej faworytem był Renovent HR Large, ale biorąc Optimal'a zaoszczedziłbym koło 2kzł, bo w sklepie Dospela stoi on po 4.700zł (w komplecie ze sterownikiem tygodniowym). Zdaje się, że w ogóle to najtańsza centrala z auto-bypassem.

Zdaję sobie sprawę, że to dość nowy sprzęt, ale może ktoś już kupił, może nawet zamontował i chciałby podzielić sie uwagami (jakość wykonania, głośność itp).

 

Z góry dziękuję i czekam na odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 370
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Widziałem już kilka zamontowanych, póki co użytkownicy są zadowoleni. Dopracowany, ma być mniej awaryjny od Economica, to czas pokaże. Na pewno silniki ma o niebo lepsze i jest lekki. jedyna różnica na minus w moim odczuciu, to droższe w wymianie filtry, choć teraz z ramkami wymiana to juz normalna rzecz. Ma dobra sprawność, mierzyli my ale nie mam notatek przy sobie. Tak czy inaczej mnie sie podoba bardziej od poprzednich modeli a teraz to jeszcze cena czyni cuda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model z by-passem pojawił się już na alle***. Natomiast moja korespondencja z poznańskim oddziałem Dospela nie przyniosła właściwie żadnych wartościowych informacji a do tego nagle się urwała z nieznanych mi przyczyn. Dołączam się do pytania o zabezpieczenie przed zamarzaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Właśnie otrzymałem przesyłkę z Optimal400 z automatycznym bypasem. Dokumentacja jest dosyć uboga. Brak polskiej instrukcji do sterownika. Jeśli ktoś już instalował ten rekuperator, to proszę o opis jak najdogodniej zamontować go na ścianie. W zestawie nie ma elementów do powieszenia, więc trzeba samemu wykonać konstrukcję do zawieszenia.

 

Nie widzę opisu, czy można ingerować w sposób działania bypasa (zakres temperatur, możliwość wymuszenia otwarcia), więc jeśli ktoś wie, to proszę o info.

Nie wiem również, czy można bez zbytniej ingerencji, z pominięciem ustawień na sterowniku wymuszać okresowe zwiększenie obrotów wentulatorów (np. podczas gotowania czy używania łazienki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy posiadacie moze bardziej szczegółowe dokumentacje dot. tej, centrali w wersji elektronicznej, jesli tak bardzo proszę o udostępnienie lub link,

wlasnie jak nastepuje regulacja obrotów w centrali, wyczytałem że sa 3 biegi, czy mozna ustawić żądane wydatki powietrza dla każdego biegu i przełańczań miedzy nimi z poziomu automatyki ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 biegi są w Brinkach, w Optimalach jest regulacja płynna.

 

czy to oznacza że mogę sobie ustawić spręż (wydatek powietrza) jaki tylko mi się podoba,

czy ze ustawiam kilka wartości jakie chce osiągnąć i pomiędzy nimi wybieram,

 

estety instrukcja sterownika nie jest dołączona do urządzenia.

a jaki jest symbol tego sterownika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...