Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Reku Dospel Optimal 400 -prośba o opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 370
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...
Nikt jeszcze niczego nie wymyślił na podtrzymanie sterownika przy przerwie zasilania?

Jak można było wypuścić takiego bubla???

Zostaje tylko podłączyć UPS'a.

 

Optimal obecnie posiada podtrzymanie zasilania.

Starsze modele tej funkcji nie posiadają

Proponuje skontaktować sie z serwisem Dospel a na pewno coś zaradzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dZiwne - moj zakupiony pół roku temu i też nie ma podtrzymania i co? Pewnie nie robiłeś Dospela i dlatego nie widziałeś

 

Co z tego że zakupiony pół roku temu , pewnie przeleżał u kogoś na magazynie z rok albo i dłużej.

Od wiosny 2013 sterownik Optimal posiada funkcję autostartu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze modele tej funkcji nie posiadają
Starsze modele też nie przechodziły na off po wyłączeniu i włączeniu zasilania.

Pewnie nie robiłeś Dospela i dlatego nie widziałeś

centrale.jpg To zdjęcie sprzed kilku ładnych lat... jeszcze luna ( dolny rząd pierwsza z lewej ) i optimal (trzeci z lewej ) mają aluminiowe wymienniki szwedzkiej firmy Heatex typ L!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy czytałem o tej dolegliwości Optimala.

Chyba nie jest to jednostkowy przypadek.

Poza tym mój gwiżdże. Też przypadłość tego modelu.

Ponieważ buduję bez kredytu to rozłożyłem to na cztery lata. Dospel ma mi służyć w tej początkowej fazie + 1-2lata mieszkania.

Po tym czasie wymienię go na coś porządnego, możliwe że własnej konstrukcji.

Jest to badziew, przynajmniej tani:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze modele też nie przechodziły na off po wyłączeniu i włączeniu zasilania.

 

[ATTACH=CONFIG]253735[/ATTACH] To zdjęcie sprzed kilku ładnych lat... jeszcze luna ( dolny rząd pierwsza z lewej ) i optimal (trzeci z lewej ) mają aluminiowe wymienniki szwedzkiej firmy Heatex typ L!

 

Panie Tomaszu , akurat na zdjęciu gdzie widać Optimala to tam wymiennik wcale nie jest aluminiowy Heatexa tylko zastosowano już tworzywo a w Lunie widać jeszcze aluminium , prosze spojrzeć na naklejki.

 

Nie rozumiem dlaczego tak się Pan zachwyca starym wymiennikiem Heatex typ L . On wcale nie był tak rewelacyjny a przy odległości płyt 3mm to żadna rewelacja .

Proszę sobie popatrzeć na program doboru o ile Pan posiada do tego modelu.

Jeżeli ma Pan taka możliwość to proszę sobie zrobić testy central z wymiennikiem aluminiowym L i obecnym z płyt polimerowych i zobaczy Pan że ten aluminiowy wypadnie gorzej od tworzywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu , akurat na zdjęciu gdzie widać Optimala to tam wymiennik wcale nie jest aluminiowy Heatexa tylko zastosowano już tworzywo a w Lunie widać jeszcze aluminium , prosze spojrzeć na naklejki.

 

Nie rozumiem dlaczego tak się Pan zachwyca starym wymiennikiem Heatex typ L . On wcale nie był tak rewelacyjny a przy odległości płyt 3mm to żadna rewelacja .

Proszę sobie popatrzeć na program doboru o ile Pan posiada do tego modelu.

Jeżeli ma Pan taka możliwość to proszę sobie zrobić testy central z wymiennikiem aluminiowym L i obecnym z płyt polimerowych i zobaczy Pan że ten aluminiowy wypadnie gorzej od tworzywa

Wymiennik Al, leży na centrali - sprawdzałem jak pasuje plastikowy.

Co do zachwytu... nie bardzo wiem gdzie się zachwycałem. Pisałem, że heatexy wypiera RECAIR ( RS160)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...