Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Reku Dospel Optimal 400 -prośba o opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 370
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Skoro jak ,,będziesz chciał" to czemu nie masz.Piszesz,że 15-16oC. Zrób żeby twój system dawał 20-cia a mój będzie wtedy cieniasem.

 

ps. 15-16 to mam na przełomie marca-kwietnia.

 

Puszcze więcej wywiewu i będzie leciało 19st.

Może napiszesz przy jakim wydatku leci ci 19 i ile godzin na dobe i ile cie kosztowała cała ta instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się domyślam co jest grane zobacze co jutro powie serwisant moim zdaniem powodem jest wiatr który wieje od wschodu prosto w czerpnie nawet jeśli się wyłączy nawiew to mrożne powietrze i tak idzie przez wymiennik gdy ściągnąłem klapę z centrali to wiało jak diabli od czerpni która się znajduje jakieś 2m od centrali w lini prostej bez żadnych kolan .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pomierzyłem temperatury bezpośrednio na wymienniku sprawnośc temperaturowa wymiennika wyszła mi 85procent

Temperatura na wywiewie w kanale na wejściu do rekuperatora 20 stopni ale kilkanaście centymetrów dalej na wejściu do wymiennika już 3 stopnie niższa wywnioskowałem że komory czerpni i nawiewu trzeba ocieplic od środka np 2cm styroduru poniewaz ciepło jest oddawane po blasze do komory czerpni i odwrotnie ,obudowę wymiennika pewnie też by pasowało ocieplic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jak ,,będziesz chciał" to czemu nie masz.Piszesz,że 15-16oC. Zrób żeby twój system dawał 20-cia a mój będzie wtedy cieniasem.

 

ps. 15-16 to mam na przełomie marca-kwietnia.

No i mam sprawnośc mierzona na wymienniku 100procent ale wcale się z tego nie cieszę wyłączyłem złoma bo mi wyrzuca całe 12 stopni z domu przy minus 3

Miałem też przyjemnośc pierwszy raz rozmawiac z serwisem dospela na moje słowa cyt.Witam wysłałem maila dwa dni temu ale nikt nie odpowiada dlatego dzwonie ,usłyszałem

cyt. A co ty myślisz że przeczytam twojego maila i zaraz przylece helikopterem do ciebie termin realizacji jest 14 dni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
mam pyt. Dospel 400 wpięty w sieć lecz wentylatory ustawione na 0 i słychać ciche buczenie. Co to może być?Normalne to jest?

 

Jak sterownik jest całkowicie wyłączony tak jakby centrala miała nie pracować a jest podłączona do zasilania to u mnie jest to samo ( może nie buczenie ale tak jakby cichutki odgłos pracy) także chętnie posłucham od kogoś obeznanego w temacie co jest powodem .

( może centrala inteligentnie minimalnie pracuje aby nie doszło do odwróconego/ grawitacyjnego ciągu kanałów ? )

 

Kolejna zagadka to samoczynne zwiększanie wydatku ( ja ustawiam na 10% a po jakimś czasie znowu jest 25 !!! ) - sprawdzałem czy nie mam zaprogramowanych kolejnych "programów w jakichś godzinach ale to chyba nie to.

Czy da się jakoś zrobić reset do ustawień fabrycznych aby być pewnym ,że nic nie jest zaprogramowane ???

 

Instrukcja sterownika jest skandalicznie uboga - nie sposób nawet doczytać co oznacza jakiś symbol gwiazdki śniegu / kiedy się wyświetla itd

Klient ma się domyślać / zgadywać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sterownik jest całkowicie wyłączony tak jakby centrala miała nie pracować a jest podłączona do zasilania to u mnie jest to samo ( może nie buczenie ale tak jakby cichutki odgłos pracy) także chętnie posłucham od kogoś obeznanego w temacie co jest powodem .

( może centrala inteligentnie minimalnie pracuje aby nie doszło do odwróconego/ grawitacyjnego ciągu kanałów ? )

 

Kolejna zagadka to samoczynne zwiększanie wydatku ( ja ustawiam na 10% a po jakimś czasie znowu jest 25 !!! ) - sprawdzałem czy nie mam zaprogramowanych kolejnych "programów w jakichś godzinach ale to chyba nie to.

Czy da się jakoś zrobić reset do ustawień fabrycznych aby być pewnym ,że nic nie jest zaprogramowane ???

 

Instrukcja sterownika jest skandalicznie uboga - nie sposób nawet doczytać co oznacza jakiś symbol gwiazdki śniegu / kiedy się wyświetla itd

Klient ma się domyślać / zgadywać ?

 

Nie należy wyłączać central w okresie zimowym!!! Grozi to uszkodzeniem centrali z zasyfieniem kanałów nawiewnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolejna zagadka to samoczynne zwiększanie wydatku ( ja ustawiam na 10% a po jakimś czasie znowu jest 25 !!! ) - sprawdzałem czy nie mam zaprogramowanych kolejnych "programów w jakichś godzinach ale to chyba nie to.

Czy da się jakoś zrobić reset do ustawień fabrycznych aby być pewnym ,że nic nie jest zaprogramowane ???

 

a ta centralka w realu może modulować sobie moc na 10% - W REALU???

 

pytam bo mam tą centralkę i zawsze ustawiam 25-50-75 w zależności od potrzeb ale głownie 25 starcza. Mam wrażenie, że sterownik może ładnie pokazywać pojedynczy % ale w praktyce pracuje jak centralna 4 biegowa na 1/4, 1/2, 3/4 i 100% mocy.

 

p.s. w tej cenie centralka mnie miło zaskoczyła cichością pracy, ale zdjęcie i ponowne założenie obudowy (większa niż rozstaw dziur) wymaga pomocnika.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta centralka w realu może modulować sobie moc na 10% - W REALU???

 

pytam bo mam tą centralkę i zawsze ustawiam 25-50-75 w zależności od potrzeb ale głownie 25 starcza. Mam wrażenie, że sterownik może ładnie pokazywać pojedynczy % ale w praktyce pracuje jak centralna 4 biegowa na 1/4, 1/2, 3/4 i 100% mocy.

 

p.s. w tej cenie centralka mnie miło zaskoczyła cichością pracy, ale zdjęcie i ponowne założenie obudowy (większa niż rozstaw dziur) wymaga pomocnika.....

 

Umnie można modulowac jak sie chce czyli jest płynna regulacja nie skokowa centrala wyprodukowana w 2014r a z tymi dziurami to nie wiem o co ci chodzi ja zawsze sam odkręcam i nigdy nie miałem problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sie może stac jak się wyłączy, jak wymiennik oblodział to mam nie wyłączac tylko co zrobic a jesli chodzi o nawiewy to ja np.mam w anemostatach filtry
Jak wentylacja nie pracuje, to kanały nawiewne mogą być wywiewnymi i mogą być wilgotne, może się też wykroplić woda w części gdzie centrala do tego nie jest przystosowana.

Filtry ma Pan w anemostatach nawiewnych??? Po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wentylacja nie pracuje, to kanały nawiewne mogą być wywiewnymi i mogą być wilgotne, może się też wykroplić woda w części gdzie centrala do tego nie jest przystosowana.

Filtry ma Pan w anemostatach nawiewnych??? Po co?

 

filtry mam we wszystkich wczoraj wszyskie wymieniałem i w nawiewach wcale nie były czystrze były białe a zrobiły sie prawie brązowe wytwórnie filtrów ma zaraz za płotem i kupuje za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy wyłączać central w okresie zimowym!!! Grozi to uszkodzeniem centrali z zasyfieniem kanałów nawiewnych.

 

Akurat zjawisko to zaobserwowałem w okresie wczesno jesiennym - wyłączenie sterownikiem było technologiczne np na minutę ( na czas podłączeń ) więc nie ma co panikować i dawać od razu trzech wykrzykników.

 

Panie Tomaszu, to jak to jest z tą centralą - jak sterownik jest wyłączony a sama centrala podłączona do zasilania to co w niej może pracować i jakie jest tego przesłanie ? /delikatny szum słychać/

Pytam z czystej ciekawości - NIE zamierzam w takim stadium utrzymywać rekuperatora ale dobrze by było wiedzieć czy wszystko działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat zjawisko to zaobserwowałem w okresie wczesno jesiennym - wyłączenie sterownikiem było technologiczne np na minutę ( na czas podłączeń ) więc nie ma co panikować i dawać od razu trzech wykrzykników.

 

Panie Tomaszu, to jak to jest z tą centralą - jak sterownik jest wyłączony a sama centrala podłączona do zasilania to co w niej może pracować i jakie jest tego przesłanie ? /delikatny szum słychać/

Pytam z czystej ciekawości - NIE zamierzam w takim stadium utrzymywać rekuperatora ale dobrze by było wiedzieć czy wszystko działa poprawnie.

 

Jak są wentylatory AC sterowane transformatorem - to może być słychać.

Przy wentylatorach DC i AC/EC sterowanie nie ma co być słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...