Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pęlające płytki przy podłodze. Jaka przyczyna?


Recommended Posts

Czy może ktoś wie jaka moze być przyczyna że na dole, przy styku ściany i podłogi pękają mi płytki? Płytki zostały ułozone kilka tygodni temu ale dopiero neidawno zostały zafugowane. Przed zafugowaniem pęknięć nie było. Na podłodze mam ogrzewanie podłogowe i po zafugowaniu kilka razy podłogówka w łazience działała. Słyszałem że przy podłogówce płytki się rozszerzają i prą na ściane dlatego powinna być elastyczna fuga. Jeżeli to prawda to boje sie tego co zobacze za rok, po pełnym sezonie grzewczym. Czy moze to być wina tego, że na styku ściany i podłogi fuga powinna być silikonowa-elastyczna? Bo jest zwykła-sztywna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiedzy sciana a podloga powinna byc fuga silikonowa, bo przeciez podloga jest plywajaca. Nawet jak nie ma ogrzewania podlogowego to i tak to pracuje.

Silikon w koloze fugi, odstep pomiedzy powierzchniami 2-3mm. I oczywiscie klejac plytki do podlogi nalezy zadbac o to, aby nie dojechac plytka/klejem do sciany. Bo wtedy tez moze pekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiedzy sciana a podloga powinna byc fuga silikonowa, bo przeciez podloga jest plywajaca. Nawet jak nie ma ogrzewania podlogowego to i tak to pracuje.

Silikon w koloze fugi, odstep pomiedzy powierzchniami 2-3mm. I oczywiscie klejac plytki do podlogi nalezy zadbac o to, aby nie dojechac plytka/klejem do sciany. Bo wtedy tez moze pekac.

 

Zgadzam sie z toba bo silikon napewno ładniej wygląda i jest łatwiej utrzymac czystośc w narożach bo nie trzyma się go brud tak jak fugi,ale jestem ciekaw w ilu łazienkach na sto w tych bez ogrzewania podłogowego jest położony silikon ,pewnie w paru ,a co w reszcie płytki poszczelały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak włąśnei nie jest. Gdzies słyszałem, że powinno byc tak, że płytki ścienne powinny "stać" na płytkach podłogowych. U mnie niestety jest odwrotnie, tzn płytki ścienne były docięte do samego dołu (do wylewki) a płytki podłogowe dochodzą do ściany- do płytek. Co do fugi to też niestety jest zwykła fuga, choć ponoć jest to elastyczna fuga SOPRO, ale nie jest siliconowa. Dzisiaj powiedziałem by tą "zwykła" fuge wydłubali po całym obwodzie i wypelnili to silconem. Szkoda, że już skończył sie sezon grzewczy bo bym mógł sprawdzić czy nie pęka dalej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...