Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa powietrze woda TYLKO do cwu


marcin-r

Recommended Posts

miki121- i to właśnie miałem na myśli pisząc o garażu...ale jeżeli trza będzie przebić się na zewnątrz to też chyba niezbyt wielki problem.Dzięki za linka z rurami połączeniowymi- a może masz jakiegoś dobrego i taniego instalatora? też mieszkam w okolicy Bielska? ile w ogóle może wynieść koszt podłączenia?

Compi- sorry ale dalej nie bardzo rozumiem idei połączenia ZIMOWEGO pompy z kotłem....ale jak wspomniałem jestem dyletantem...PC chcę podpiąć do wolnej drugiej wężownicy a pierwsza jest podpięta do układu CO który ogrzewam kotłem na węgiel-więc myślałem,że zimą po prostu PC trza wyłączyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

.....

Compi- sorry ale dalej nie bardzo rozumiem idei połączenia ZIMOWEGO pompy z kotłem....ale jak wspomniałem jestem dyletantem...PC chcę podpiąć do wolnej drugiej wężownicy a pierwsza jest podpięta do układu CO który ogrzewam kotłem na węgiel-więc myślałem,że zimą po prostu PC trza wyłączyć....

 

Sory, ubzdurałem sobie, że Twoja wybrana PCWU ma swój zasobnik, a tak nie jest(Hawalex). Ja mam z zasobnikiem i wolną wężownicą w tymże zasobniku. Tak to jest gdy się myśli tylko wg własnych wyborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z zasobnikiem i wolną wężownicą w tymże zasobniku.

 

Zastanawiam się czy w tym roku nie kupić PC na lato do CWU .

Jeżeli to koszty na powiedzmy 4 osoby to 2,35 x 4 osoby =9,4 m3 x około 10zł/m3 podgrzanie =94zł miesięcznie za prąd .

Zdaję sobie sprawę że inwestycja podraża te koszty bo trzeba wydać jeszcze przynajmniej 6000 zł na urządzenie z zasobnikiem 300l .

Urządzenie również nie będzie działać w nieskończoność bo powiedzmy 12-15lat w sezonie letnim max 5 m-cy czyli 75m-cy w ciągu swojego żywota.

to daje 80 zł miesięcznie + koszty wytworzenia wody 94 zł na m-c ogólnie 174 zł miesięcznie za 13m3/4 osoby wody do 35*C ?????

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolicz wygrzewanie wody prądem raz na tydzień do 70 stopni i będzie prawie zicher.

Ile było przypadków zakażenia legionellą w polsce jak nie odkażano zasobników cwu (a były wykonane w troche innej technologii)

Ja słyszałem ,że dośzlo do zakażenia kilku emerytów na zjeździe legionistów ,ale woda nie był chlorowana i z własnego ujecia.

Nie warto przesadzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolicz wygrzewanie wody prądem raz na tydzień do 70 stopni i będzie prawie zicher.

 

Co tydzień to chyba za często raz w miesiącu nie wystarczy ?

A martwi mnie jeszcze ta temperatura 35*C to praktycznie będzie szła sama woda z zasobnika bez mieszania zimnej z sieci .

według tego wyliczenia 1 osoba dziennie potrzebuje 105 litrów x 4 osoby to 420 litrów a zasobnik niecałe 300 L

Mam jeszcze pompkę grawitacyjną CWU.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...