Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa powietrze woda TYLKO do cwu


marcin-r

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przestańcie gdybać, tylko zmierzcie i to nie wodę wypływającą z kranu, tylko tą w wannie. Pamiętajcie, że wanna i otoczenie potrafi odebrać nawet 4-5 stopni od nalewanej wody. Ja mierzyłem. Powyżej 40 jest na prawdę ostro :) choć widziałem kiedyś w telewizorni kolesia (Japończyka), co właził do wody o temp. prawie 70 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie gdybać, tylko zmierzcie i to nie wodę wypływającą z kranu, tylko tą w wannie. Pamiętajcie, że wanna i otoczenie potrafi odebrać nawet 4-5 stopni od nalewanej wody. Ja mierzyłem. Powyżej 40 jest na prawdę ostro

 

Właśnie dlatego się zdziwiłem. Grzeję do 46* a w wannie "tylko" 40 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zasobnik 200l i przy czterech praktycznie dorosłych osobach wody nigdy nie zabrakło. Jednak przy czterech pod rząd i biorących gorącą kąpiel z pełną wanną być może będzie niedobór. I 35 stopni to mało. Wg mnie 43, a latem podkręcę do 46.

 

A możesz zmierzyć ile miesięcznie twoja PC doi prądu w I czy II taryfie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja nie ma typowej wtyczki. Tak to już dawno wiedziałbym ile faktycznie kosztuje mnie CWU, wpinając taki popularny miernik w gniazdo. Aby roczne zapotrzebowanie wyliczyć w miarę precyzyjnie, należałoby pomiar wykonywać przez okrągły rok. Zimą być może żre prądu 4x więcej niż w upalne lato.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja nie ma typowej wtyczki. Tak to już dawno wiedziałbym ile faktycznie kosztuje mnie CWU, wpinając taki popularny miernik w gniazdo. Aby roczne zapotrzebowanie wyliczyć w miarę precyzyjnie, należałoby pomiar wykonywać przez okrągły rok. Zimą być może żre prądu 4x więcej niż w upalne lato.

Dlatego ciekawi mnie zużycie w okresach przejściowych i sezonie letnim bo zasilił bym jeszcze centralne OP ,zimą to zysk jedynie może być zasysając czesciowo jakieś zużyte powietrze wewnątrz budynku .Pewnie masz grzałkę elektryczną .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś? Nie wierzę :no:

 

Sprawdzałem, każdy trochę inaczej odczuwa temperaturę, mi na basenie zawsze jest za zimno, a innym w sam raz. pod prysznicem mam ustawione na termostacie temperaturę i po mnie nikt nie wejdzie pod ten prysznic bez zmiany ustawienia termostatu. na bojlerze mam temp ok 60st. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ciekawi mnie zużycie w okresach przejściowych i sezonie letnim bo zasilił bym jeszcze centralne OP ,zimą to zysk jedynie może być zasysając czesciowo jakieś zużyte powietrze wewnątrz budynku .Pewnie masz grzałkę elektryczną .

 

Zimą ciągnie z garażu, a ten pewnie trochę wyciągnie z domu. Jak przywali -20 to niestety grzałka elektryczna to konieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wracając do sedna tematu tj. PC. Planuje PC tylko do CWU, w domu chce mieć wentylacje mechaniczną - ilość powietrza wychodzącego i wchodzącego do domu powinna się zgadzac, jak zrobić system czerpni/ wyrzutni? myślałem, żeby zrobić 2 niezależne systemy czerpni i wyrzutni dla PC i WM, z opcją przepięcia PC (latem) na wyrzucanie schłodzonego powietrza do domu, ale żeby WM była szczęściliwa to wtedy musiałbym zasysać powietrza dla PC również z wewnątrz budynku...lub po prostu latem wyłączyć WM i otworzyć okna... sensowne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wracając do sedna tematu tj. PC. Planuje PC tylko do CWU, w domu chce mieć wentylacje mechaniczną - ilość powietrza wychodzącego i wchodzącego do domu powinna się zgadzac, jak zrobić system czerpni/ wyrzutni? myślałem, żeby zrobić 2 niezależne systemy czerpni i wyrzutni dla PC i WM, z opcją przepięcia PC (latem) na wyrzucanie schłodzonego powietrza do domu, ale żeby WM była szczęściliwa to wtedy musiałbym zasysać powietrza dla PC również z wewnątrz budynku...lub po prostu latem wyłączyć WM i otworzyć okna... sensowne?

 

Wejdź na stronę nibe.

Tam jest kilka ciekawych pomysłów w takich opcjach

 

http://www.biawar.com.pl/index.php/pompy-ciepla/powietrzne-wentylacyjne/menu-id-230.html

 

Pewnie coś znajdziesz ciekawego dla siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
witam, wracając do sedna tematu tj. PC. Planuje PC tylko do CWU, w domu chce mieć wentylacje mechaniczną - ilość powietrza wychodzącego i wchodzącego do domu powinna się zgadzac, jak zrobić system czerpni/ wyrzutni? myślałem, żeby zrobić 2 niezależne systemy czerpni i wyrzutni dla PC i WM, z opcją przepięcia PC (latem) na wyrzucanie schłodzonego powietrza do domu, ale żeby WM była szczęściliwa to wtedy musiałbym zasysać powietrza dla PC również z wewnątrz budynku...lub po prostu latem wyłączyć WM i otworzyć okna... sensowne?

Taka pompa potrzebuje ok.500m3/h,z reku w zimie wychodzi ok.100-150m3/h.

Swego czasu planowałem poprzez system trójników i przepustnic dostarczać wymagane m3/h z wywiewu z reku+z garażu+z nieużytkowego poddasza.

W lato zimne powietrze planowałem zapodać w kanał czerpni z odpowiednio ustawionym bypassem.

Ale to wszystko teoretycznie ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie z PCCWU powietrza w domu również jest kłopotliwe. W naszym domu pompa pracuje w wtedy gdy temperatura wody w zasobniku spadnie poniżej 40 stopni. Jednym słowem mały ubytek ilościowy nie spowoduje jej załączenia, ale już większy, typu prysznic lub kąpiel spowoduje jej pracę. Oczywiście dochodzi naturalny aspekt spadku temperatury poprzez wychłodzenie zbiornika. I trafienie z chłodzeniem akurat w momencie gdy jest to konieczne jest raczej niemożliwe. Pozostaje tylko automatyka i spore wydatki. Latem praca pompy jest w miarę krótka. Nie wiem jaka byłaby jej skuteczność w schładzaniu tych przeciętnych 300-400m3 powietrza w domu. Być może inaczej sprawa wygląda przy zadanych w sterowniku godzinach pracy pompy. Ja od takiej możliwości odszedłem gdy stwierdziłem, że w domu zapotrzebowanie na CW jest godzinowo bardzo zróżnicowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka pompa potrzebuje ok.500m3/h,z reku w zimie wychodzi ok.100-150m3/h.

....

ja zimą chłodzić domu nie zamierzam, zimą to wyrzucam i czerpie na zewn. CHłodzenie to latem, natomiast zimą myślałem o podłączeniu jakiegoś DIY GWC, żeby powietrze zasysane przez PC nie było za zimne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zimą chłodzić domu nie zamierzam, zimą to wyrzucam i czerpie na zewn. CHłodzenie to latem, natomiast zimą myślałem o podłączeniu jakiegoś DIY GWC, żeby powietrze zasysane przez PC nie było za zimne

 

może lepiej zrobić duży kolektor powietrzny na ścianie południowej (jako część elewacji ) i powietrze do pompy puścić w cyrkulacji przez ten kolektor...

jest tylko pytanie ...

z jaką maksymalną temperaturą powietrza może pracować PC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, pomieszczenie gospodarcze w którym bedzie PC jest na ścianie północnej, musiałbym ciągnąć przez szerokość całego domu rurę, żeby czerpać od strony południowej, i miałbym zimną rurę w ścianie, w zimie cholernie zimną... predzej na GWC bede sie przepinac zimą

PC zależy od modelu, poniżej 0 raczej nie jest zbyt ekonomiczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC zależy od modelu, poniżej 0 raczej nie jest zbyt ekonomiczna

Pompa ciepła powietrze-woda wersja wysokotemperaturowa,produkuje wodę o maksymalnej temperaturze 80 st C.

Przy temperaturze na zewnątrz do -25 st C, można osiągnąć temperaturę wody na wyjściu +80 st C

Ciekawe ile prądu bierze.

http://www.karbon.com.pl/index.php/aktulanoci/111-ogrzewanie-pompa-ciepa-altherma-ht-firmy-daikin-wersja-wysokotemperaturowa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ciepła powietrze-woda wersja wysokotemperaturowa,produkuje wodę o maksymalnej temperaturze 80 st C.

Przy temperaturze na zewnątrz do -25 st C, można osiągnąć temperaturę wody na wyjściu +80 st C

Ciekawe ile prądu bierze.

http://www.karbon.com.pl/index.php/aktulanoci/111-ogrzewanie-pompa-ciepa-altherma-ht-firmy-daikin-wersja-wysokotemperaturowa.html

 

zajrzyj tutaj

http://www.daikinaltherma.pl/technical-specifications/high-temperature/split/default.jsp?singleprv=EKHBRD-AY1&layout=detail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...