Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa powietrze woda TYLKO do cwu


marcin-r

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ja musze sie odnoscic do kazdej bzdury. Cos gdzies dzwonili, ale Jani nie wie dokladnie gdzie.

 

Te rzeczone 6 dni, to sredni okres inkubacji bakteri w ludzkim organizmie (3-10 dni) w przypadku zakazenia tymi bakteriami. Nie ma nic wspolnego z namnazaniem sie ich w instalacjach.

 

To po ilu dniach namnażają się w instalacji w przypadku wystąpienia korzystnych ku temu warunków ?

(takich jak w zasobniku na CWU)

 

Bo wiesz, jeśłi czytam, że: " Do wzrostu niezbędne są: wysokie stężenie dwutlenku węgla (2,5-5%) i wysoka wilgotność, ale nawet w optymalnych warunkach wzrost trwa 2-6 dni."

to nie bardzo mi to wygląda na okres inkubacji w organiźmie, tylko o wzrost w wodzie...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po ilu dniach namnażają się w instalacji w przypadku wystąpienia korzystnych ku temu warunków ?

(takich jak w zasobniku na CWU)

 

Bo wiesz, jeśłi czytam, że: " Do wzrostu niezbędne są: wysokie stężenie dwutlenku węgla (2,5-5%) i wysoka wilgotność, ale nawet w optymalnych warunkach wzrost trwa 2-6 dni."

to nie bardzo mi to wygląda na okres inkubacji w organiźmie, tylko o wzrost w wodzie...

 

Hm... ogolne pojecie "wzrost" moze oznaczac np. podwojenie sie wielkosci kolonii albo zakonczenie fazy adaptacyjnej i rozpoczecie podzialow. Nie wiem co przez to dokladnie wikipedysta rozumial.

 

Ja doczytalem na stronach sprzedawcow generatorow dwutlenku chloru, ktorzy "strasza", ze po dezynfekcji termicznej woda o temperaturze powyzej 70*C kolonia moze sie odbudowac po okresie 30-60 dni. Uznalem, ze przedstawiaja wygodna dla siebie, a pesymistyczna dla uzytkownikow wersje kolonizacji.

 

Dodam, ze moje dzialania w tej kwestii poki co maja charakter prewencyjny. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski możesz sam wyciągnąć ,chyba już jesteś na tyle duży ,żeby samodzielnie myśleć .

 

Niestety nie potrafie wyciagnac wnioskow z tego co napisales. Bardzo prosze Cie o pomoc i przedstawienie ich.

 

BTW:

Fakt: Mam kolege ktory odwaznie jezdzi juz ponad 10 lat motocyklem i sie nie zabil.

Wniosek: Motocyklisci sa niesmiertelni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie potrafie wyciagnac wnioskow z tego co napisales. Bardzo prosze Cie o pomoc i przedstawienie ich.

 

BTW:

Fakt: Mam kolege ktory odwaznie jezdzi juz ponad 10 lat motocyklem i sie nie zabil.

Wniosek: Motocyklisci sa niesmiertelni.

 

Wnioskując z tego co wypisujesz nie jestem w stanie Ci wytłumaczyć .Może ten kolega "motocyklista" niech to zrobi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dodam jeszcze że nie używam też anody magnezowej .

 

A pro po. Mam dwa zbiorniki z mamką po 120l każdy. Jeden jest odwrócony względem drugiego. Po trzech latach postanowiłem wymienić anody. Z jednej strony nie było problemu i wymieniłem niemal zżartą na maksa anodę, za to z drugiej przeszkadzała mi ściana. Ale, wysunąłem ją do połowy i okazało się, że jest tylko delikatnie tknięta więc dokręciłem ją z powrotem. Nie pamiętam czy ta mocniej zżarta była na dole czy u góry, ale czy mogę wymieniać co trzy lata tylko tą jedną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskując z tego co wypisujesz nie jestem w stanie Ci wytłumaczyć .Może ten kolega "motocyklista" niech to zrobi .

 

Moze twoje "wnioskowanie" w obu przypadkach jest niekoniecznie sensowne?

Zbierz sie na odwage, skup sie i napisz: Do jakich wnioskow powinienem dojsc po Twoim poscie (do jakich Ty doszedles)

 

Powtarzam więc .

W ciągu 7 lat użytkowania zasobnika CWU przegrzałem go kilka razy do temperatury

70 - 80 st C ale przypadkowo.

Cały czas pracuje na średniej temp. 45 st.C

 

Jako, ze powtorzyles to az dwukrotnie, uznales ze to sprawa wazna dl dyskusji. Licze wiec, ze nie bedziesz robil dziecinnych wykretow i napiszesz wprost swoje wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemieckie normy przewidują wygrzewanie zbiorników dopiero od 400 l.

nasi ustawodawcy jak zwykle wyszli przed szereg

 

Nasze przepisy natomiast nic nie mowia o instalacjach w domach takich jak nasze. Mozemy miec i 1m3 cieplej wody odstalej przez miesiac i sie w niej pluskac w "dzakuzi". Tylko czy to aby rozsadne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...