Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa powietrze woda TYLKO do cwu


marcin-r

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

U siebie, mniej więcej, dwa lata temu zainstalowałem pompę Chigo o mocy 4,8kW i jestem z niej zadowolony. Wcześniej miałem bojler elektryczny. Rachunki za prąd spadły tak, że po roku od zainstalowania przyszli Panowie z Energi sprawdzić, czy czasem nie zaciągam prądu z pominięciem licznika.

Zasobnik ma 200 litrów. Jest to "starszy" model, jeszcze bez grzałki elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie TQD chodzi juz ponad rok. Nie pamietam gdzie pisalem ale zdaje relacje po tym okresie uzytkowania. Pompa stoi w garazu gdzie przy temperaturze na zewnatrz minus 20 dziala bez zarzutu, w garazu jest wtedy ok minus 5-8 stopni. Co wazne czujnik temperatury jest wyprowadzony na zewnatrz pompy i przymocowany jest przy kominie ze stali nierdzewki gdzie jak pale w kominku to czujnik ma odpowiednia temp. a rury doprowadzajace wode sa zasloniete kocami. Powietrze zima pobieram z garderoby a latem z poddasza, wyrzut jest w garazu choc latem jak bylo goraco to wyrzucalo mi zimne powietrze do salonu. Temperature wody mam ustawiona na 55 stopni. Na cztery osoby cieplej wody wystarcza, choc jak wszyscy biora prysznic to wlaczam piec gazowy do podgrzania gornej wezownicy. Rachunki za prad wzrosly mi miesiecznie o 100-120 PLN. I tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem pobory prądu i są zgodne z tabliczką. Pobór agregatu mieści się w granicach 890-910W. Rachunek za energię podany przez norbicom dotyczy na pewno zimy. Tak jak wyżej pisałem, podczas dużych mrozów nie ma sensu mielić agregatem całymi godzinami, a taki koszt wyjdzie przy ponad 5-6 godzinach pracy dziennie. Grzałka wtedy załatwia sprawę. Szkoda, że producent nie podaje innych parametrów, a tylko moc grzewczą 3,2kW przy temperaturze otoczenia 20 stopni/15 stopni i temp. wody 15 stopni i tej na wylocie 55 stopni. Mogliby się wychylić z danymi dla mniej sprzyjających warunków. Poza tym brakuje mi prostego sposobu działania pompy, gdy po np. godzinie nie jest wstanie osiągnąć określonej skuteczności to włącza się wtedy grzałka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie. właśnie też sprawdziłem na stronie i nie ma takiego modelu.

on był taki jakby zmontowany ze zbiornikiem, bo ktoś kupił sam zbiornik.

postaram się jutro dokładnie sprawdzić model i faktyczną cenę (może była to cena bez zbiornika), ale tak było zmontowane jakby to było jedno ciało:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galmet ma dodatkową wężownicę i jest jak widzę tańszy. Ta druga nie ma, poza tym jakiś błąd widzę, bo w opisie ogólnym zbiornik niby z aluminium, a potem ze stali RST 235. Co tam za sprężarka siedzi w tym Galmecie nie wiadomo. Porównując ją do tej którą użytkuję(TQD GT2) widzę sporą różnicę w mocy agregatu. Galmet 1,92kW, TQD 3,2 kW. Na ile Chińczyk podał rzetelne dane nie wiem, ale to agregat Toshiby, więc raczej od nich wychodzą informacje. Czy przy takiej różnicy czas zagrzania wody, a co za tym idzie ciągła praca urządzenia nie będzie dłuższa też nie wiem. Fajne jest to, że te sprzęty zaczęły się pojawiać w przystępnych cenach, jednak szczegóły mogą tu być najbardziej istotne przy rozpatrywaniu opłacalności zakupu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...