Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa powietrze woda TYLKO do cwu


marcin-r

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co autor miał na myśli nie wiem, ale podejrzewam że może to być funkcja, której u mnie brakuje, a więc komputer stwierdzając brak warunków do odpowiednio szybkiego zagrzania wody uruchamia grzałkę. Patrząc na niską moc sprężarki, wcale bym się nie zdziwił, że przy niskiej temperaturze mogłoby to trwać wiecznie. A podtrzymanie może wyglądać różnie. Możesz zatwierdzić timerem czas załączenia sprzętu, możesz również podać temperaturę wody poniżej której automatycznie ruszy ponownie praca urządzenia. Jak masz w zasobniku wężownicę to możesz to wykorzystać do solarów, do bufora z pieca CO czy co Ci tam do głowy przyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz ? Zrobisz test w stosunku do wungla ?

 

Ma ktoś Chigo 6kW ?

 

Witam!

Ja mam Chigo 4,8kW. W zeszłym roku montowałem w knajpie 6kW, model już z grzałką. Grzałka dołącza się zimą, gdy temp spada, ale zużycie wody, zapotrzebowanie w knajpie jest spore. Zbiornik ma 200l i wykonany jest z nierdzewki. Sprężarka Toshiba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałbym Ci te dane, jednak ich nie posiadam. Musiałbym się przejechać do knajpki i spróbować opomiarować pompę. Nie wiem czy będzie się włascicielom chciało. Ale zobaczymy. W sumie mam u nich jedną zaległą kolację dla dwojga :), więc się wybiorę. W najgorszym wypadku dobrze się najem :lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałbym Ci te dane, jednak ich nie posiadam. Musiałbym się przejechać do knajpki i spróbować opomiarować pompę. Nie wiem czy będzie się włascicielom chciało. Ale zobaczymy. W sumie mam u nich jedną zaległą kolację dla dwojga :), więc się wybiorę. W najgorszym wypadku dobrze się najem :lol2:

 

 

Źle Cię zrozumiałem ;) Myślałem że to Twoja pompka w Twojej knajpie ;) Nie rób sobie kłopotu. Chciałem zobaczyć sterownik chigo, czy da się ustawić że ma grzać od 6:00 do 8:00 i np 18:00 do 21:00 od poniedziałku do piątku a w weekend ma pilnować całą dobę 45*C na bojlerze.

 

kWh to tak chciałem porównawczo(okres letni) do wungla , ale skoro nie masz jej na co dzień to i właściciele mogą trochę kolorować rzeczywistość - w myśl zasady :"nasze jest najlepsze".

 

 

 

pozdro

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę Chigo mam też w domu. Mam jednak wcześniejszy model, jeszcze bez grzałki wspomagającej i o mocy 4,8kW. Podłączyłem do niej prosty licznik. Koszt prądu wychodzi od 8 do 12 pln na osobę, na miesiąc. W zasobniku utrzymuję 49C.

Sterownik w niej jest bardzo prosty. Takich nastaw, jak wspomniałeś, nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jaką PC polecicie zakładając grzanie c.w.u. jedynie poza sezonem grzewczym, musi być dodatkowa wężownica do podłączenia kotła co ( paliwo stałe), i jak najlepiej rozwiązać kwestie czerpni i wyrzutni, pompa ma stać w kotłowni w piwnicy

 

Mam podobne wymagania i póki co Hewalex 3,8 kW za 3 400 zł w Allegro to chyba najlepszy wybór, a jak chcesz ze zbiornikiem do podłączenia kotła CO to poszukaj takiej wersji Hewalexa.

 

Czerpnia to kotłownia, która ma dopływ powietrza bo musi, a wyrzutnię musisz wykuć gdzieś w ścianie - najlepiej z dala od wlotu powietrza do kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem Hewalexa z dodatkową wężownica za 6800 na allegro, czy można znaleźć coś tańszego a godnego uwagi, i właśnie na co zwrócić szczególną uwagę ( poza COP) , jak przeglądałem kilka urządzeń to parametry techniczne mają bardzo podobne,

 

Co to znaczy że "czerpnia to kotłownia która ma dopływ powietrza bo musi" ? kotłownia jest w piwnicy i nie ma żadnego kanału doprowadzającego powietrze, rozumiem że to powietrze musi być, czy nie trzeba kanału nawiewnego również wykuć w ścianie i powietrze zaciągnąć z zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...