Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa powietrze woda TYLKO do cwu


marcin-r

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...

Może ktoś tutaj używał urządzeń typu

Ariston 120 Nuos

IMMERGAS IMMERWATER 150L

ARISTON NUOS EVO SPLIT 110

?

 

Jak one się sprawdzają? Czy faktycznie są oszczędności? Czy są bardzo głośne?

Czy pobierają powietrze z pomieszczenia czy z zewnątrz? (dla mnie istotne bo mam malutkie pomieszczenie gospodarcze).

 

Stoję przed wyborem zwykły bojler elektryczny (600-800 zł) albo taka właśnie pompa (3000-3500zł). Miejsca mam nie za dużo więc duże stojące zbiorniki odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wątek ma 18 stron i nikt nie zamontowanej pompy PP do CWU, żeby się wypowiedzieć jak to jest w praktyce?....

 

Czekam już na dostawę mojej - mam zamówioną - gdy dotrze pochwalę się gdzie i za ile kupiłem.

 

W innym wątku wypowiedział się instalator, który kilka takich zamontował klientom - patrz wpis #4552 :

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1728-rekuperator/page228

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam już na dostawę mojej - mam zamówioną - gdy dotrze pochwalę się gdzie i za ile kupiłem.

 

W innym wątku wypowiedział się instalator, który kilka takich zamontował klientom - patrz wpis #4552 :

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1728-rekuperator/page228

 

Zrobisz teścik zużycia "kWh na baniak (w litrach)" ? No i napisz którą pompkę zamówiłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz teścik zużycia "kWh na baniak (w litrach)" ? No i napisz którą pompkę zamówiłeś :)

 

witam

 

pompy HEWALEX PCWU-3,8H-A3, które podłączałem w tym i ubiegłym roku do zbiorników GALMET 200l

praca maksymalnie przez 2 godziny na dzień

zuzycie energii średnio jak podają klienci od 2kWh do 2,6kWh

wszyscy mają zamontowane watomierze (proste liczniki wpinane do gniazdka prądowego)

 

pozdrawiam

Edytowane przez mar1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jakiej temp zewn. ?

Pytam bo się przymierzam do wykorzystania tej pompki również do suszenia i "chłodzenia" ...

Jak dla mnie mogła by pracować 4-5h/d w I taryfie byle temp powietrza za pompą była w granicach 1-5*C.

 

Mam troszkę wilgotno w piwnicy i chciałbym ją podsuszyć + ewentualnie chłód z piwnicy+chłód z pompki na reku lub za reku wpuścić ...

 

Latem kocioł by nie pracował więc piwnica robiła by za "GWC", wlot powietrza do piwnicy (pompka sobie w piwnicy miesza, osusza i chłodzi) a reku pobiera z piwnicy. W największe upały miałem w piwnicy 12-14*C max, z reguły 10*C.

 

Jest sens ? (chodzi o chłodek)

 

witam

 

u klientów ustawiam na sterowniku minimalną temperaturę pracy pompy na +5*C

klient ma mozliwość ustawienia minimalnej temperatury pracy pompy nawet na -5*C (wszyscy klienci mieli zamontowany kocioł węglowy, więc przy temperaturach bliskich 0*C i tak grzeją kotłem węglowym)

 

jeśli chodzi o pobieranie powietrza z piwnicy do systemu wentylacji, ważna jest jakość i ilość tego powietrza

pompa ciepła przy grzaniu cwu bedzie pracować pewnie nie więcej niż 1-2h

poza tym czasem powietrze jak będzie brane z piwnicy "szybko" będzie się ogrzewać, ograniczona kubatura, pompa ciepła będzie pobierać, np. 250m3, to policz sobie na ile wymian wystaczy tego powietrza z kotłowni, pewnie nie na długo, potem będzie zabierane powietrze bezposrednio "z pola", po kilku dniach w piwnicy będziesz miał temperaturę taką jak na zewnątrz

ale najwazniejsza jest jakość tego powietrza

ja osobiscie tego nigdy nie robię - ale proponuję podłączenie powietrza z pompy do trójnika z przepustnicą do systemu wentylacji

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
1,4kWh na podgrzanie 300L o 29*C :stirthepot:

 

Na podgrzanie 300L o 29* potrzeba 10,1kWh.

No ale kogo PC jak nie Twoja bedzie miala COP 7,2 grzejac CWU... w koncu dlatego ja kupiles :lol2:

Jeszcze napisz ze starcza ne ta wanne dla 3 ;)

 

witam

 

ten to wstydu nie ma, łże jak pies, ładny "kwiatek" znalazłeś

mitoman jakiś chyba

 

za wikipedią:

"Pseudologia, mitomania (łac. mitomania) lub też kłamstwo patologiczne, zespół Delbrücka – patologiczna skłonność do kłamania, zatajania prawdy i opowiadania zmyślonych historii, przedstawiających najczęściej opowiadającego w korzystnym świetle. Pseudologia różni się tym od zwykłego kłamstwa, że osoba opowiadająca sama nie jest w stanie oddzielić prawdy od własnej fantazji. Zespół opisał jako pierwszy Wojciech Mazurek.

 

U dzieci mitomania bywa najczęściej zjawiskiem przejściowym i łączy się z chęcią przeżywania przygód baśniowych. Niekiedy jednak u dzieci starszych i u dorosłych spotyka się tendencję do stałego rozmijania się z rzeczywistością. Tendencja do posługiwania się kłamstwem patologicznym bywa czasem skutkiem przebytych chorób organicznych mózgu (np. zapaleń), albo też bywa zależna od wrodzonych właściwości psychopatycznych. U niektórych osób o usposobieniu histerycznym mitomania może być środkiem zwrócenia na siebie uwagi otoczenia i dodania sobie znaczenia. Motywem kłamstwa patologicznego może być próżność, niekiedy zaś chęć wyrządzenia komuś krzywdy (np. przez anonimowe oskarżenie).

 

Mitomania może również pojawiać się jako zjawisko przejściowe np. u przestępcy, którego oskarża się o poważne przestępstwo, podczas gdy popełnił inne, dużo lżejsze. Mitomanami często są osoby o rozchwianej psychice i zmiennym nastroju, dzięki opowiadaniu rzeczy niestworzonych chcą być w centrum zainteresowania przy jednoczesnym odczuciu zaspokojenia. Na początku udaje się im to (powoduje to uzależnienie psychiczne od opowiadania rzeczy nieprawdziwych), szybko jednak są rozpoznawani przez otoczenie."

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,4kWh na podgrzanie 300L o 29*C :stirthepot:

 

Na podgrzanie 300L o 29* potrzeba 10,1kWh.

No ale kogo PC jak nie Twoja bedzie miala COP 7,2 grzejac CWU... w koncu dlatego ja kupiles :lol2:

Jeszcze napisz ze starcza ne ta wanne dla 3 ;)

 

No już naprawdę ludzie umiaru nie mają. Czasami trzeba wiedzieć kiedy trzeba przestać fantazjować.

Bajkopisarzowi Arturo z forum chciałbym zadać pytanie jakie wielu chciało zadać Macierewiczowi - "czy ty sam wierzysz w to co mówisz?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze że lubicie się podniecać niezdrowo

i obrażać niepotrzebnie innych

 

ja dla waszego zdrowia psychicznego to nawet nie piszę że przy pod 30 stop na zewn zużycie na dobę bardziej zblizone jest do 2kwh niż 2,5 kwh

oczywiscie wiecie lepiej ode mnie jaką mam wanne i ile minut biorę prysznic

 

pozdrawiam piotr

wynik artura faktycznie b. dobry

u mnie niemozliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze że lubicie się podniecać niezdrowo

i obrażać niepotrzebnie innych

 

ja dla waszego zdrowia psychicznego to nawet nie piszę że przy pod 30 stop na zewn zużycie na dobę bardziej zblizone jest do 2kwh niż 2,5 kwh

oczywiscie wiecie lepiej ode mnie jaką mam wanne i ile minut biorę prysznic

 

pozdrawiam piotr

wynik artura faktycznie b. dobry

u mnie niemozliwy

 

witam

 

chyba u nikogo niemożliwy, no chyba, żę już są dostępne pompy ciepła z COP-em ponad 7

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy niemożliwy przy 30 stop?

 

znajomy ma powietrz. buderusa

za czerwiec 140 kwh

4 osobowa rodzina [dzieciaki potrafią przelewać wannę]

 

witam

 

policz ilość energii potrzebnej do ogrzania zadanej ilości wody wg poniższego wzoru:

 

Q = m * c * ΔT

 

gdzie:

Q – wartość ciepła pobranego [kWh]

c – ciepło właściwe wody ~1,16 [kWh/kg × °K]

ΔT – różnica temperatur [°K]

m – ilość wody podgrzewanej [kg]

 

uwzględnij COP i wtedy będziesz widział, czy to jest możliwe

 

a 140kWh jak najbardziej możliwe, to jakby 420kWh przy COP-ie = 3

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...