Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa powietrze woda TYLKO do cwu


marcin-r

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
:rolleyes: ty to fajny jestes...

 

Rozumiem ze aby sie pochwalic takim COP grzejesz CO przy +25*C na zewnatrz... :D

Wogóle nie grzeję,bo cwu mi nie potrzebne,raz czy dwa razy zagrzałem i tyle.Proste ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biore dodatkowo prysznic rano ale taki 3 min

dziwne ale woda ciepla

chociaż pompa pokazuje 25

pewnie kwestia umieszczenia czujnika

 

Gdybyś miał pomiar temperatury w górnej i dolnej części zbiornika to byś się nie dziwił.

Przykład: u góry 41*C, a u dołu 17*C (pomiar oczywiście po zużyciu części ciepłej wody ze zbiornika pionowego 300l).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pomiar w zasobniku w 2 miejscach: na 1/3 wysokości czujnik od PC i na 2/3 wys sam termometr. Zasobnik z wężownicą Galmet SGW(S) 400L MAXI (to nie reklama). PC gruntowa grzeje mi do temp w dolnej części 41'C. W ciągu kilkunastu minut od wyłączenia PC temp na dole dojdzie nawet do 42,6'C. W górnej części mam nawet ok 44'C, bo PC daje wodę grzewczą na zasilaniu 46'C a na powrocie 42'C. Jeden taki cykl grzania trwa od 19..40 min zużywając na to od 0,9 do 1,4 kWh prądu. W trakcie zużycia wody na górze baaaardzo wolna spada temp a na dole szybciej bo napływa zimna woda. Jeżeli na dole spadnie do 33'C to załączy się cykl grzania. Wody mi nigdy nie zabrakło. Średnie zużycie na miesiąc to 80..90 kWh. Jest nas 2+2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle nie grzeję,bo cwu mi nie potrzebne,raz czy dwa razy zagrzałem i tyle.Proste ?

 

Jakoś nie wyobrażam sobie życia bez CWU <40*C.

Przepraszam za stwierdzenie, ale żona by mi najebała jakbym wydał tyle kasy i wody nie grzał. Póki co pozostanę przy swoich kolektorach słonecznych...

 

Albo zaraz zaraz - może jak kupiłem piec (wieloopałowy) to nie miałem w nim palić. Miałby sprawność 80%, a tak odymiony okopcony ma z 70%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tak nad nim się nie znecajcie. On poprostu zapomnial, albo nie zrozumiał jak mu tłumaczono, że czujnik w połowie wysokosci zasobnika nie pokazuje temperatury całych 300 l wody, a tylko tych kilku wokół czujnika. Temperatura nad i pod jest inna, a same wskazania czujnika nie dają żadnej podstawy do oceny ilości zgromadzonego ciepła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...