Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa powietrze woda TYLKO do cwu


marcin-r

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Już tak nad nim się nie znecajcie. On poprostu zapomnial, albo nie zrozumiał jak mu tłumaczono, że czujnik w połowie wysokosci zasobnika nie pokazuje temperatury całych 300 l wody, a tylko tych kilku wokół czujnika. Temperatura nad i pod jest inna, a same wskazania czujnika nie dają żadnej podstawy do oceny ilości zgromadzonego ciepła.

 

Z tego co pisał to nagrzał całe 300l a nie pół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej,najwidoczniej ci,którzy zabierają głos w dyskusji nie znają zasady grzania wody w zasobniku cwu...

 

Jak akurat znam zasadę grzania wody w zbiorniku. Solarami, gazem jak i piecem wieloopałowym przez wymiennik ciepła.

W tej chwili kończę budowę własnego sterownika opartego o AVR, niedługo będzie można poczytać na elektrodzie cały projekt jak kogoś interesuje.

 

Tu chodzi o to, że tak naginasz fakty aż wychodzą z tego bajki średnio mające pokrycie w rzeczywistości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania moja zagrzewa zasobnik 300l od 19-48st.C w 1h i zużywa na to 1,4kWh przy temp.20st.C na zewnątrz :)

 

Raczej w ciągu godziny nagrzewa ci wężownicę zasobnika od 19-48st, a nie wodę w zasobniku.

Mam ten sam Galmet 300 litrów co ty i przy zasilaniu 55st przez 20 minut dźwiga temperaturę cwu z 42 do 45st, czyli o 3 stopnie, a tak mam ustawioną histerezę.

O 30 stopni w życiu nie dźwignie temperatury 300 litrów w ciągu 60 minut. Chyba, że na wężownicy.

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZY FAKTYCZNIE pompy tylko do cwu grzeją zasobnik 200-300 l w kilka godzin?

szkoda że w okienku nie wyrabiałaby się z tanim prądem 13-15

jak to jest?

 

Rzadko kiedy występuje rozbiór zasobnika do zera.

Pompa nadgania i uzupełnia straty na bieżąco, tak aby uniknąć braku ciepłej wody i wygrzewania pustego bojlera przez kilka godzin.

Chyba, że z premedytacją ustawisz tak, by pozbyć się całej CWU z zasobnika.

Raczej chyba nikt tak nie robi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja wole powolutku ale wlasnymi srodkami. ale jakbym robi w kredo to wszystko na maxa :)

 

Nie martw się - rząd za Ciebie nabrał takich kredytów, że jeszcze Twoje wnuki będą je spłacać ;)

 

Dlatego ja wolałem lepiej i szybciej na kredyt bo żyje się raz i młodsi już nigdy nie będziemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Raczej w ciągu godziny nagrzewa ci wężownicę zasobnika od 19-48st, a nie wodę w zasobniku.

Mam ten sam Galmet 300 litrów co ty i przy zasilaniu 55st przez 20 minut dźwiga temperaturę cwu z 42 do 45st, czyli o 3 stopnie, a tak mam ustawioną histerezę.

O 30 stopni w życiu nie dźwignie temperatury 300 litrów w ciągu 60 minut. Chyba, że na wężownicy.

A jednak:

 

Temperatura wody w zasobniku przed odpaleniem pompy:

1.jpg

 

Temperatura wody w zasobniku po wyłączeniu pompy:

2.jpg

Czas grzania 61 minut,zasobnik jak zyzolek wspominał,Galmet 300l z pojedyńczą wężownicą SGW(S).

 

Stan licznika przy temperaturze wody w zasobniku 19st.C przed odpaleniem pompy:

3.jpg

 

Stan licznika przy temperaturze wody w zasobniku 48st.C po wyłączeniu pompy:

?????

 

I to jest zagadka dla wtajemniczonych "specjalistów" z ostatnich postów,przy okazji kto trafi z COP tak chętnie podawany ;)

Podpowiedź,zużycie większe niż ostatnio ale zauważyłem,że dzisiaj pompa szybciej weszła na max.temp.zasilania niż ostatnio czyli 57st.C.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcie zasobnika,

tam masz fabryczny termometr temperatury wody.

Wejście czujnika CWU w Galmecie mierzy średnią z wężownicy i dna zasobnika, gdzie jest wejście zimnej wody z sieci.

Jak nie używasz CWU, to jest to temperatura wężownicy i bardzo przekłamuje.

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że odczyt jest średnią z wężownicy i dna zasobnika.

Gdybyś zrobił zdjęcia przed i po tego termometru, nie było by dyskusji

 

glamet.jpg

 

A skoro jesteś skłonny do eksperymentów, i czujnik na sterowniku PC pokazuje 48st, to zrób kolejny.

Wypuść do wanny 80 litrów gorącej wody, bez mieszania z zimną.

Zmierz temperaturę wody w wannie (pewnie będzie daleka od 48st.) i sprawdź, jaką temperaturę zasobnika wyświetla sterownik PC, (bez grzania CWU w tym momencie), a jaką temperaturę pokazuje termometr zegarowy bojlera.

Założę się w ciemno, że na sterowniku PC po wypuszczeniu 80 litrów wody z 300 dostępnych będzie to temp. z przedziału 24-28st.max.

A potem sprawdź jaką temperaturę wskazuje termometr zegarowy na górze zasobnika.

Prawdopodobnie wskazówka nawet nie drgnie, i będzie około 40st.

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żal d...ę ściska,że Twój Daikin za kosmiczną kasę jest g...o warty i osiąga w porywach COP1 ?Odpowiedz na pytanie jakie wg ciebie było zużycie wczoraj to się dowiesz a nie osmieszasz się powtarzając w kółko jak down jedno i to samo...

 

:jawdrop:

 

Ale ja nie mam żadnego Daikina

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden "specjalista" nie potrafił przewidzieć zużycia energii,nawet ten co sprzedaje wszystko wszystkim a nie ma pojęcia o niczym ;)

Teraz możecie liczyć COP-y

[ATTACH=CONFIG]201576[/ATTACH]

 

witam

 

no popatrz

było tak konfabulować

 

teraz wygląda to b. realnie

COP = 4,72

moi klienci też mają podobnie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...