Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa powietrze woda TYLKO do cwu


marcin-r

Recommended Posts

Gość Arturo72

Chodzi o to, że "tanie" są te chińskie niepewnej jakości i zwykle z nimi sa porównywalne koszty kotłów na ekogroszek [co ciekawe nie te tanie, marketowe, tylko te dobre, droższe].

Nie masz racji za grosz i nie wiem czemu piętnujecie(Wy węglowcy) "naprowadzanie" nowych inwestorów na dobrą drogę,wolną od syfu w domu.

Oczywiście mam na myśli zwykłych inwestorów a nie ludzi związanych z biznesem węglowym,jawnych czy ukrytych,którzy z racji biznesu zawsze będą robili wodę z mózgu laikom.

Kocioł na ekogroszek jaki sprzedają forumowi sprzedawcy to koszt 8-10tys.zł,koszt wykończonego komina to ok.5-7tys.zł co daje nam kwotę 13-17tys.zł a za tą kwotę możemy mieć już pompę ciepła renomowanego producenta zachodniego z 5 letnią gwarancją,gdzie dane techniczne są bardzo zbliżone do rzeczywistości.Mowa o powietrznych.Nie liczę osobnego i dodatkowego pomieszczenia na kocioł oraz na zapas węgla a to także nie są małe kwoty.

Pompę gruntową możemy mieć za niewiele więcej.

 

Zatem co w takim wypadku wybierze inwestor jak mu się przedstawi takie dane dot.cen ?

Mądry zacznie myśleć i weźmie kalkulator do ręki,niezbyt roztropny zda się na ściemę sprzedawców kotłów węglowych i stanie się niewolnikiem własnego domu.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Być może mieszkam w bardziej unowocześnionej części Polski bo od 42 lat nie pamiętam dłuższej przerwy w dostawie prądu niż 12h i to spowodowanej modernizacją sieci przesyłowej w bloku a nie z powodu awarii.

Na budowie,w domu na wsi,od 3 lat nie było dłuższej przerwy w dostawie prądu niż kilka h :)

Sorry,taki mamy klimat :D

Gdyby zabrakło prądu to przez 24h dom przy -20st.C wychłodzi się o 1,5st.C(moja sytuacja) czyli tragedii nie ma,druga sprawa,że mam ten komfort i kominek stoi w salonie w rezerwie :)

 

Widocznie masz szczescie, nie mieli go odbiorcy z okolic Olkusza w 2010 roku, szadź katastrofalna uszkodziła linie SN i kilkanascie tysiecy ludzi nie miało napięcia przez 2 tygodnie , rekordzisci ok 20 dni, w okolicznych marketach budowlanych brakło agregatów, a większość wyprowadziła sie rodziny która miała zasilanie. Poprzedniej zimy u R&K nie było napiecia przez 48 godz. Ta zima jest łagodna i wiekszych uszkodzen nie ma, co nie znaczy ze tak bedzie w przyszłosci. Przykłady mozna by mnożyc i faktem jest miszkancy oklolic wysoko zurbanizowanych mają lepiej ale nie wszyscy mieszkają na takich terenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie masz szczescie, nie mieli go odbiorcy z okolic Olkusza w 2010 roku, szadź katastrofalna uszkodziła linie SN i kilkanascie tysiecy ludzi nie miało napięcia przez 2 tygodnie , rekordzisci ok 20 dni, w okolicznych marketach budowlanych brakło agregatów, a większość wyprowadziła sie rodziny która miała zasilanie. Poprzedniej zimy u R&K nie było napiecia przez 48 godz. Ta zima jest łagodna i wiekszych uszkodzen nie ma, co nie znaczy ze tak bedzie w przyszłosci. Przykłady mozna by mnożyc i faktem jest miszkancy oklolic wysoko zurbanizowanych mają lepiej ale nie wszyscy mieszkają na takich terenach.

 

Jemu asolt chodzi o nowe domy. Starych nikt tu się nie czepia. W nowym domu często przysłowiowa świeczka wystarczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER

Kocioł z górnej półki cenowej potrafi być kiepski i przekombinowany - ja mam średni i jest lepszy od wielu nawet 2 krotnie droższych - to kocioł grzeje a nie wydana kasa

SUSPENSER

Chodzi o to, że "tanie" są te chińskie niepewnej jakości i zwykle z nimi sa porównywalne koszty kotłów na ekogroszek [co ciekawe nie te tanie, marketowe, tylko te dobre, droższe].

 

PC z górnej półki cenowej potrafią być kiepskie i przekombinowane :p

 

Masz kocioł z niższej półki cenowej , to i porównują do pc z niższej półki cenowej .A prawda taka że jak policzysz ten swój kocioł , komin ( wraz z obróbkami) , wyłaz dla kominiarza , ławeczkę dla kominiarza , kotłownie ( m2 kosztują jednak nie mało) pomieszczenie na opał , koszt robocizny(obsługowość ) przy kotle której nie liczysz , to w takich pieniążkach możesz mieć spokojnie markową pc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długotrwały brak zasilania w równym stopniu dotyka stare jak i nowe budynki, wszędzie są lodówki, zamrażarki i inne odbiorniki.

 

Dokładnie tak , ale co z tego skoro np. w moim przypadku , wystarczy że odpalę(po budowlany) agregat , podłącze,, farelkę"( też po budowlaną) i w domu nie zmarznę , sprawdzałem to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długotrwały brak zasilania w równym stopniu dotyka stare jak i nowe budynki, wszędzie są lodówki, zamrażarki i inne odbiorniki.

 

Dokładnie tak:yes: A nawet w starych domach mniej, bo przeważnie mieszkają tam też "starzy ludzie", którzy są przygotowani na taki ewentualności.

Ja nie miałem prądu przez 4 doby po przejściu Ksawerego w grudniu 2013 i w domu wytrzymałem tylko pierwszą dobę, ale bynajmniej nie z powodu zimna, bo kominek 14kW doskonale sobie radził, a z takiego prozaicznego powodu, że nie mogłem otworzyć zasranych rolet antywłamaniowych i w domu miałem cały czas kompletne zaciemnienie. Nie pomagał tez fakt, że nie posiadałem żadnego alternatywnego urządzenia do gotowania choćby wody na herbatę, a świeczki tez u mnie tylko parę jakiś ozdobnych się znalazło. Ale nie ma tego złego.... i teraz zaopatrzyłem się w kilka lampionów i turystyczną kuchenkę gazową - do rozwiązania wciąż problem rolet:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEŚLI KTOŚ Z OBECNIE BUDUJĄCYCH stawia dom wymagający pieca na węgiel[ 15cm styro byle jak położony , 25 cm na stropie zamiast 40 cm ,

oczywiście pewne mostki termiczne przy progach balkonów , montowanie okien które po 10-15 latach lawinowo stracą swoje parametry] to sam sobie jest winien że jest MATOŁEM DO 2 - powyżej podane problemy to raptem kilka tysięcy więcej

wiecie że nie jestem 100% przeciwnikiem pieców[jak rozwiązać problem zapotrzebowania 3 kw przy minus 20?]

no ale niech sprzedawcy węgla i pieców pogodzą się że wobecnych domach grzanie nawet np powietrznymi jest tansze od węgla.

ja 12 miesięcy zamknę w 1000zł i to nawet olewając kominek .

kotłownia u mnie robi za pralnio-przebieralnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pompy obiegowe są na korbę ze sprężyną jak w zegarku nakręcasz

A tak poważnie miałem na budowie mały agregat taki co kumpel ma do pieca "jakby co z tym prądem" gad litr na godzinę pali to już chyba lepiej tym kominkiem grzać

 

Mój palił zdecydowanie mniej gdy musiałem go użyć tej zimy - można ustawić maksymalną moc kotła i wysoką temp. zasilania instalacji, i szybko nagrzać w domu po czym wyłączyć agregat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co? Naprowadź mnie bo nie rozumiem.

 

Spaliny ci zaszkodziły? Jakaś cofka do kotłowni czy rura kominowa ci skorodowała?

 

Z jednej strony widzę krytykę kotłów a z drugiej adorację kominków - może się zdecydować ?

 

Nie każdy chce mieć kominek i wydawać na niego kolejne pieniądze, więc nie przekonuje mnie jego budowanie jako awaryjne źródło przy PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...