Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa powietrze woda TYLKO do cwu


marcin-r

Recommended Posts

Najbardzie podoba mi sie awaria zasilania w energie elektryczna, jako koronny argument za sprawieniem sobie kotla na wegiel. Naprawde mnie to rozbawilo. :)

 

 

Chodzi o wzięcie tego pod uwagę i policzenia kosztu zabezpieczenia się w takim wypadku.

 

Przy nowym domu z małym zapotrzebowaniem na ciepło to nie problem, lecz przy innych tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie masz racji za grosz i nie wiem czemu piętnujecie(Wy węglowcy) "naprowadzanie" nowych inwestorów na dobrą drogę,wolną od syfu w domu.

 

 

Mylisz się - piętnujemy mieszanie w wątkach tematycznych o kotłach przez nawiedzonych osobników, którzy do wybudowanych już domów o średnim zapotrzebowanie na ciepło na siłę forsują PC.

 

Zobacz jak ten wątek szybko zakasztanił się offtopami - rozumiesz teraz o co chodzi ?

 

Oczywiście mam na myśli zwykłych inwestorów a nie ludzi związanych z biznesem węglowym,jawnych czy ukrytych,którzy z racji biznesu zawsze będą robili wodę z mózgu laikom.

 

No tak, masz w tym doświadczenie ;)

 

 

Kocioł na ekogroszek jaki sprzedają forumowi sprzedawcy to koszt 8-10tys.zł,koszt wykończonego komina to ok.5-7tys.zł co daje nam kwotę 13-17tys.zł a za tą kwotę możemy mieć już pompę ciepła renomowanego producenta zachodniego z 5 letnią gwarancją,gdzie dane techniczne są bardzo zbliżone do rzeczywistości.Mowa o powietrznych.

 

 

Czy możesz podać link do takich PC o mocy 17-35 kW bo zakres cenowy kotłów o tej mocy przyjąłeś ?

 

Czy koszt ich użytkowania obliczysz w 1 czy w 2 taryfie - bo jak w drugiej to muszą mieć moc 2 krotnie większa.

 

 

 

Nie liczę osobnego i dodatkowego pomieszczenia na kocioł oraz na zapas węgla a to także nie są małe kwoty.

Pompę gruntową możemy mieć za niewiele więcej.

 

 

To policz, podaj link do gruntowej z montażem i mnie przekonaj, że do domu o zapotrzebowaniu 17-35 kW wyjdzie podobnie.

 

Zatem co w takim wypadku wybierze inwestor jak mu się przedstawi takie dane dot.cen ?

Mądry zacznie myśleć i weźmie kalkulator do ręki,niezbyt roztropny zda się na ściemę sprzedawców kotłów węglowych i stanie się niewolnikiem własnego domu.

 

Ok więc podaj te obliczenia i ułatw innym wybór ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się - piętnujemy mieszanie w wątkach tematycznych o kotłach przez nawiedzonych osobników, którzy do wybudowanych już domów o średnim zapotrzebowanie na ciepło na siłę forsują PC.

 

Zobacz jak ten wątek szybko zakasztanił się offtopami - rozumiesz teraz o co chodzi ?

 

Koleś chce zakładać kopciucha i do tego dołożyć PC do CWU. A skoro jeszcze nie popełnił tego błędu uświadamiamy go, że można inaczej, lepiej. Co w tym złego? To że może mieć lepiej od ciebie SUSPENSER?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem przed wyborem metody ogrzewania TYLKO cwu i TYLKO po tzw sezonie.

W okresie zimowym woda będzie ogrzewana kotłem na paliwo stałe, konkretnie piec typu "ekogroszek"

Zastanawiam się nad:

1. palenie cały rok w piecu

2. solary

3. pompa powietrze/woda

 

 

i jakie wnioski?

czytam, czytam i doczytać nie mogę a temat jakiś taki "na czasie" u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jakie wnioski?

czytam, czytam i doczytać nie mogę a temat jakiś taki "na czasie" u mnie

Wniosek taki że w cenie kotła komina i pompy do cwu lub solarów jest pompa pw która załatwia to wszystko nie wymaga kotłowni i etatu palacza dodatkowo latem chłodzi a koszty eksploatacji są porównywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o ogrzewanie tylko CWU i chyba tylko o to pytał Marcin (i ja też).

Nie interesuje mnie cena co tańsze droższe albo co byłoby lepiej ( mówię o całości CO/CWU) - interesuje mnie samo ogrzewanie CWU w okresach poza zimą.

 

Jeżeli ty popełniłaś już ten błąd, to pozwól że przestrzeżemy najpierw Marcina by nie szedł twoją drogą. Jest niewłaściwa.

 

Co do grzania wody przez PC to nie ma problemu i uważam, że jest to lepsze rozwiązanie od solarów, bo ciepła woda jest pewna zawsze od wiosny do jesieni. Przy solarach trzeba ją czasem czymś dogrzać, a czym skoro kocioł wygaszony? Grzałką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o ogrzewanie tylko CWU i chyba tylko o to pytał Marcin (i ja też).

Nie interesuje mnie cena co tańsze droższe albo co byłoby lepiej ( mówię o całości CO/CWU) - interesuje mnie samo ogrzewanie CWU w okresach poza zimą.

No to przykład kolegi ma kocioł pompa na obiegu pierwotnym dwie na wtórnym jakiś podajnik do kotła dmuchawa i latem grzał cwu prądem co odczuwał na rachunkach teraz ma pompę do cwu i rachunki jak zimą - pompa bierze tyle prądu co zimą kotłownia ( zbiornik pompy zimą "leci" z kotła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suszarką:lol2:

 

obawiam się ze Marcin od 2010 r. zdążyl zamontować i piec i solary i teraz myśli nad gazem :)

szukałam "konkretów" na wątku i jakoś nie znalazłam... chyba kupię grzalkę na prąd....

 

 

pompę do cwu i rachunki jak zimą - pompa bierze tyle prądu co zimą kotłownia ( zbiornik pompy zimą "leci" z kotła)

ale kotłownia czy prąd do kotłowni? ;)

jedno i drugie dość mało

Edytowane przez Magda_lena85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś chce zakładać kopciucha i do tego dołożyć PC do CWU. A skoro jeszcze nie popełnił tego błędu uświadamiamy go, że można inaczej, lepiej. Co w tym złego? To że może mieć lepiej od ciebie SUSPENSER?

 

Przecież też napisałem, że przy ekogroszku kupowanie PC do CWU nie jest opłacalne, więc nie rozumiem tego wpisu.

 

 

http://forum.muratordom.pl/images/mdom_misc/quote_icon.png Napisał marcin-r http://forum.muratordom.pl/images/mdom_buttons/viewpost-right.png

Właśnie jestem przed wyborem metody ogrzewania TYLKO cwu i TYLKO po tzw sezonie.

W okresie zimowym woda będzie ogrzewana kotłem na paliwo stałe, konkretnie piec typu "ekogroszek"

Zastanawiam się nad:

1. palenie cały rok w piecu

2. solary

3. pompa powietrze/woda

 

Moja odpowiedź: wybierz 1 i grzej CWU latem kotłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o ogrzewanie tylko CWU i chyba tylko o to pytał Marcin (i ja też).

Nie interesuje mnie cena co tańsze droższe albo co byłoby lepiej ( mówię o całości CO/CWU) - interesuje mnie samo ogrzewanie CWU w okresach poza zimą.

 

Do samego CWU przy kotle na ekogroszek nie opłaca się kupować PC - wiem bo mam i ją opomiarowałem.

 

Ma niższy COP niż w katalogu, a chłodzenie nią niewiele daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przykład kolegi ma kocioł pompa na obiegu pierwotnym dwie na wtórnym jakiś podajnik do kotła dmuchawa i latem grzał cwu prądem co odczuwał na rachunkach teraz ma pompę do cwu i rachunki jak zimą - pompa bierze tyle prądu co zimą kotłownia ( zbiornik pompy zimą "leci" z kotła)

 

ło jesuuu ale tych pomp ma :lol2:

 

Pisz czytelniej bo nagmatwałeś tak, że ciężko sens uchwycić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic. Jakbym miał wybór między grzałką a solarem wybrał bym grzałkę. Natomiast jeżeli bym miał wybór między tanią PC do CWU a grzałką, wybrałbym PC.

przy standardowej kotłowni z kotłem "śmieciuchem" czy innym "eco" najsensowniejszym rozwiązaniem jest zwykła grzałka elektryczna ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wzięcie tego pod uwagę i policzenia kosztu zabezpieczenia się w takim wypadku.

 

Przy nowym domu z małym zapotrzebowaniem na ciepło to nie problem, lecz przy innych tak.

 

Budujac dom nastawiony bylem na "koze" w salonie i bez wzgledu na sposob realizacji CO w domu ona by byla. To, ze przy okazji dziala jako alternatywa dla jakiejs awari PCi w mrozy, to inna sparawa. Nie licze tego jako "inwestycje w awaryjne zrodlo ciepla".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...