Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa powietrze woda TYLKO do cwu


marcin-r

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ciepłomierz - OK. Waga - OK.

 

Ale "znam kaloryczność" nic mi nie mówi.

A właściwie mówi tyle, że "wierzysz w to co wyczytałeś". Bo to żadna wiedza tylko wiara.

 

Co nie znaczy od razu że ktoś kłamie podając xx MJ/kg

 

Sęk w tym, że węgiel który mam jest z partii, której kaloryczność była badana w laboratorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COP Twojej pompy do CWU też był zbadany w laboratorium, a Ty twierdzisz, że się nie zgadza;) Skąd ta wiara w badaczy węgla:eek:

 

Stąd, że laboratorium podaje kaloryczność w stanie roboczym oraz analitycznym, a badający nie jest kluczowym klientem laboratorium.

 

Poza tym o wiele wyższa niż te 29,5 nie występuje, a znacznie niższa nie może być bo by wyszła sprawność znacznie >80% co jest raczej nie możliwe w warunkach domowych w kotle o sprawności do 80% [wg danych jego producenta, który z pewnością wyników nie zaniżył].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma być poprawne. Ani suche ani wilgotne. Przy suchym też jest mało przyjemnie. Wysuszone i pękające usta, częste mruganie oczami i takie tam...

 

To tez zalezy od tego, co chcesz znosic. Jesli letnie upaly, to suche powietrze znacznie mniej "meczy". Gdy masz 35*C i 90%RH, to nie masz czym oddychac. W powietrzu sa ogromne ilosci wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie przy nominalnej mocy masz 300% sprawnosci. :D

 

Masz prawdopodobnie "zrypany" uklad pomiarowy kolego.

 

Nie martw się SUSPENSER, ja też mam "zrypany" pomiar temperatury. ;)

Tak po prostu Z ZASADY.

 

A w ogóle to niezły wiatr pod skrzydłami masz z tym czarnym syfem w wątku na temat pomp ciepła. (oby nie taki po grochówce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się SUSPENSER, ja też mam "zrypany" pomiar temperatury. ;)

Tak po prostu Z ZASADY.

 

A w ogóle to niezły wiatr pod skrzydłami masz z tym czarnym syfem w wątku na temat pomp ciepła. (oby nie taki po grochówce)

 

"Podoba" Ci sie idea 70% sprawnosci kotla na wegiel przy 10% mocy nominalnej? :D

 

To watek o PW, wiec "prawie" o pompach ciepla. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ogólnie kotły podobają z jednego powodu: jak tu dziecku burzyć cały wizerunek świata, począwszy od rysowanek z domkami bez kominów i bez czarnego dymu z niego się wydobywającego... Nie ma przecież domu bez komina. Każde dziecko o tym wie. SUSPENSER także!

 

Żartowałem, ale wiesz o tym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tez zalezy od tego, co chcesz znosic. Jesli letnie upaly, to suche powietrze znacznie mniej "meczy". Gdy masz 35*C i 90%RH, to nie masz czym oddychac. W powietrzu sa ogromne ilosci wilgoci.

No tak Pyxis Ty jesteś ekspertem od suchego 30% wilgotności w domu w zimie - lepiej się znosi upały :D.

PS wyluzuj - żartowałem jakbyś nie wyczuł :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie pisalem, ze 30%RH to komfort (ja mam okolicach 35%RH). Ja po prostu nie moge osiagnac wiekszej wilgotnosci w pomieszczeniach, bo musial bym "zabic" wentylacje. Jednak przy braku wentylacji bardziej przeszkadzal by mi smrod i grzyb, niz teraz suche powietrze. Wiem, ze Ty masz odmienne upodobania w tej kwestii. :)

 

Oczywiscie to byl zart jak bys nie wyczul. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...