Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa powietrze woda TYLKO do cwu


marcin-r

Recommended Posts

Witam!

Zaglądam na forum muratora dosyć często, jednak nigdy się nie logowałem, znajdowałem lub nie mniej lub bardziej merytoryczne wyjaśnienia różnych kwestii i tyle, ale chciałem zgłębić trochę tematyki PPC, więc przeczytałem cały ten wątek od deski do deski uważając, że gezie jak gdzie, ale tutaj wielu ludzi (użytkowników PC) mi podpowie jaką pompę do cwu wybrać, za jakie pieniądze itd.

Powiem państwu, że osiągnęliście mniej lub bardziej świadomie poziom żenady dyskusji politycznych w tym kraju, kilka stron pyskówek na temat COP, kilka stron o wyższości węgla nad innymi rodzajami paliw lub odwrotnie, kilka stron na temat okien, a jakieś kilka ledwie policzalnych konkretnych odpowiedzi do ludzi szukających (podobnie jak ja) pomocy w wyborze PPC.

Sorry, ale taki mamy klimat w tym kraju, że głupotą wieje nawet w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

Zaglądam na forum muratora dosyć często, jednak nigdy się nie logowałem, znajdowałem lub nie mniej lub bardziej merytoryczne wyjaśnienia różnych kwestii i tyle, ale chciałem zgłębić trochę tematyki PPC, więc przeczytałem cały ten wątek od deski do deski uważając, że gezie jak gdzie, ale tutaj wielu ludzi (użytkowników PC) mi podpowie jaką pompę do cwu wybrać, za jakie pieniądze itd.

Powiem państwu, że osiągnęliście mniej lub bardziej świadomie poziom żenady dyskusji politycznych w tym kraju, kilka stron pyskówek na temat COP, kilka stron o wyższości węgla nad innymi rodzajami paliw lub odwrotnie, kilka stron na temat okien, a jakieś kilka ledwie policzalnych konkretnych odpowiedzi do ludzi szukających (podobnie jak ja) pomocy w wyborze PPC.

Sorry, ale taki mamy klimat w tym kraju, że głupotą wieje nawet w internecie.

 

Widocznie masz zbyt wygórowane oczekiwania wobec tego i innych for. Kazde forum ma to do siebie ze udzielone odpowiedzi nie sa obarczone jakąkolwiek odpowiedzialnoscią, inaczej mówiąc kazdy kto sie wypowiada prezentuje tylko własny punkt widzenia, nie odpowiada w zaden sposób za tresc i skutki swoich słow.

Wybór pompy ciepła do co czy cwu nie powinien byc na podstawie czyichs opinii a na podstawie obliczen uzwgledniających konkretne uwarunkowania inwestora.

Co do dyskusji to ich ilosc uzalezniona jest od sposobu moderacji na danym forum. Jezeli komus to nie odpowiada zawsze moze poszukac forum bardziej merytorycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak do tego podchodzisz, to pewnie masz rację, dzięki za info. Rozumiem, więc że wątek jest zakładany pod byle jakim pretekstem, jego tytuł nie musi odzwierciedlać treści w nim zawartej, a osoby szukające pomocy w wyborze instalacji do domu nie powinni zaglądać na forum muratora - może faktycznie forum pudelka byłoby w kwestii domowych instalacji bardziej konkretne?

 

"Widocznie masz zbyt wygórowane oczekiwania wobec tego i innych for"

 

A czy ja cokolwiek wcześniej pisałem o innych forach?

 

"Kazde forum ma to do siebie ze udzielone odpowiedzi nie sa obarczone jakąkolwiek odpowiedzialnoscią, inaczej mówiąc kazdy kto sie wypowiada prezentuje tylko własny punkt widzenia, nie odpowiada w zaden sposób za tresc i skutki swoich słow.

 

Sorry, ale większej bredni dawno nie czytałem i nie słyszałem:)))))))) ha ha ha ha niezły oksymoron - sprawdź w słowniku znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kazde forum ma to do siebie ze udzielone odpowiedzi nie sa obarczone jakąkolwiek odpowiedzialnoscią, inaczej mówiąc kazdy kto sie wypowiada prezentuje tylko własny punkt widzenia, nie odpowiada w zaden sposób za tresc i skutki swoich słow.

 

Sorry, ale większej bredni dawno nie czytałem i nie słyszałem:)))))))) ha ha ha ha niezły oksymoron - sprawdź w słowniku znaczenie

 

Podaj przykład forum gdzie za złą poradę mozesz kogos obarczyc odpowiedzialnoscią i ządać odszkodowania za szkody które spowodowała ta porada. Podaj przykład uzyskania takiego odszkodowania. Posmiejemy sie razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, więc że wątek jest zakładany pod byle jakim pretekstem, jego tytuł nie musi odzwierciedlać treści w nim zawartej, a osoby szukające pomocy w wyborze instalacji do domu nie powinni zaglądać na forum muratora - może faktycznie forum pudelka byłoby w kwestii domowych instalacji bardziej konkretne?

 

Ty szukasz monografii (sprawdz w slowniku znaczenie), a nie dyskusji na forum.

Wymagasz merytorycznej dyskusji a sam zreszta nic do niej nie wniosles tym wynurzeniem w swoim pierwszym poscie na forum. Trzeba bylo pozostac czyaczem albo przeniesc sie na pudelka, skoro poziom taki zenujacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę, że temat wątku :Pompa powietrze woda TYLKO do cwu, który założył marin-r

 

55 stron zajmuje wam w zasadzie przepychanka słowna na tematy poboczne, które nic nie wnoszą do tematu wątku, ale pewnie macie rację, jako towarzystwo wzajemnej adoracji uderzacie w "nowego", bo jak można zwrócić uwagę Waszej Forumowej Nieomylności.

 

Bawcie się dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam

 

Ja to dopiero jestem nowy tutaj :)

Wracam do wątku... Po prześledzeniu postów jednoznacznej odpowiedzi czy warto iść w PC do CWU czy nie, nie ma.

Proszę o podpowiedź....

Ja sytuację mam taką, że chciałbym CWU zimą ogrzewać eko-groszkiem, a latem PC. Zasys powietrza do pompy chcę zrobić przez trójnik z klapą kierunkową - tak, żeby zimą brała powietrze z kotłowni 12 m2 ogrzewanej jednym grzejnikiem, a latem przestawię klapę na pobór powietrza z zewnątrz - bo w kotłowni przyjemny chłód.

Wyrzut też chcę kierować dwojako: zimą na zewnątrz, latem do pokoi na poddaszu. Poprowadzonych mam 10 mb rury fi150 i 15 mt rury fi100...

Żadnej rekuperacji czy GWC, czy innych dobrodziejstw nie mam :)

 

Wyda coś z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Ile prądu zuzyjesz na cwu po sezonie grzewczym ?

Jaki będzie koszt zestawu kocioł+pompa ?

Czy nie lepiej dołożyć trochę i kupić jedną pompę do c.o+cwu i mieć czysto w domu ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile prądu zużyję? To jest pytanie... Zastanawiam się nad PC z przynajmniej 250 l zasobnikiem... Zakładam programowanie poboru na taryfach godzinowej i weekendowej. I tak przy takim planowaniu zostaje to niewiadomą.

 

Jeśli chodzi o czystość w domu :) - jak najbardziej pożądana, tylko bardziej zastanawiam się na tym "dołożyć trochę" :)

Dom ze 160 m2 podłogówki zrobi już konkretny koszt pompy CO CWU - bo raczej nie zakładam w tym wypadku już pompy powietrznej.

 

Może błędnie kalkuluję, ale tak coś mi się wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ile prądu zużyję? To jest pytanie... Zastanawiam się nad PC z przynajmniej 250 l zasobnikiem... Zakładam programowanie poboru na taryfach godzinowej i weekendowej. I tak przy takim planowaniu zostaje to niewiadomą.

 

Jeśli chodzi o czystość w domu :) - jak najbardziej pożądana, tylko bardziej zastanawiam się na tym "dołożyć trochę" :)

Dom ze 160 m2 podłogówki zrobi już konkretny koszt pompy CO CWU - bo raczej nie zakładam w tym wypadku już pompy powietrznej.

 

Może błędnie kalkuluję, ale tak coś mi się wydaje...

Błędnie kalkulujesz,map ogrzewa z powodzeniem swoje 190m2 pompka powietrze-woda o mocy 9kW i nie ma domu super zaizolowanego.

W tajemnicy zdradzę,że na pompkę przeszedł z ekogroszka i zapytaj się jak się ma porównanie ; )

Co do prądu chodziło mi ile zuzyjesz poza sezonem grzejąc zwykły bojler

za 800zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Żonę mam ciepłolubną i wątpię, czy sama PC przy naszych zimach dałaby radę... Do tego przy wyborze pc do cwu, a PC do wszystkiego powstaje też wybór : wydać 7-8 tys czy wydać powiedzmy 30 tys :)

Za zestaw kocioł+pompa ciepła do cwu nie zapłacisz 7-8tys.zl. tylko 2 razy drożej.

Ja jestem też cieplolubny i pompa daje radę a 30tys.zl sporo przesadzone.

Wiesz jaką moc grzewczą potrzebujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem - nie znam się na doborach... dom piętrowy standard 24 + 15, dach izolacja 25

 

 

Naturalnie za kocioł eko groszek i PC do CWU wyjdzie więcej niż 7-8 tys - tyle liczę na samą PC. W kosztach takiej kompletnej kotłowni do obu celów się nie orientuję - fakt

Jakiś staroświecki jestem i obawiam się tego że mi nie uciągnie przy mrozach :) a kominek mam rekreacyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żonę mam ciepłolubną i wątpię, czy sama PC przy naszych zimach dałaby radę... Do tego przy wyborze pc do cwu, a PC do wszystkiego powstaje też wybór : wydać 7-8 tys, czy wydać powiedzmy 30 tys :)

 

Że znajdują się jeszcze tacy, którzy śmią w to wątpić... :D

 

PC to urządzenie grzewcze tak jak każde inne. Wystarczy dobrać odpowiednią moc i jazda.

Raz jak przekombinowałem z ustawieniem krzywej grzewczej, to w łazienkach podczas dużych mrozów miałem 28 stopni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że znajdują się jeszcze tacy, którzy śmią w to wątpić... :D

 

PC to urządzenie grzewcze tak jak każde inne. Wystarczy dobrać odpowiednią moc i jazda.

Raz jak przekombinowałem z ustawieniem krzywej grzewczej, to w łazienkach podczas dużych mrozów miałem 28 stopni :)

 

 

... zabijasz mi ćwieka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
nie wiem - nie znam się na doborach... dom piętrowy standard 24 + 15, dach izolacja 25

 

 

Naturalnie za kocioł eko groszek i PC do CWU wyjdzie więcej niż 7-8 tys - tyle liczę na samą PC. W kosztach takiej kompletnej kotłowni do obu celów się nie orientuję - fakt

Jakiś staroświecki jestem i obawiam się tego że mi nie uciągnie przy mrozach :) a kominek mam rekreacyjny

No to zanim podejmiesz decyzję wykonaj OZC czyli audyt energetyczny domu bo on uchroni cię od popełnienia błędu życiowego :)

Sądzę,że potrzebujesz max.7kW przy dużych mrozach czyli w tym wypadku powietrzna 9kW będzie ok.

Teraz wejdź na allegro i zobacz ile taka 9kW kosztuje,tylko nie spadnij z krzesła ze zdziwienia że będzie taniej od zestawu jaki chcesz kupić;)

Jak Liwko pisał,pompa to urządzenie grzewcze które grzeje i jak moc odpowiednio dobrana to i przy -30st.C będziesz miał w domu 28st.C.

 

Ale gwarantuje Ci,że mając 100% podlogowki nawet żonie przy 23st C będzie za gorąco ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do urządzenia grzewczego - jest jasne. Ma grzać to grzeje :)

Moje obawy są tylko związane z tym, dzięki jakiemu czynnikowi grzeje - w jakich proporcjach grzałka, a w jakich agregat. Kocioł elektryczny w okresie wzmożonych mrozów to nie to, co chciałbym mieć.

 

Tak jak mówisz....

Muszę faktycznie rozejrzeć się w temacie, bo w sieci ceny urządzeń, rzeczywiście porównywalne do kotłowni jaką sobie wymyśliłem...

 

A czy oprócz tego urządzenia, są jeszcze rzeczy które trzeba extra dokupić? Jakieś inwerter? Pytam o jakieś ukryte koszty, które dochodzą...

Kotłownia pozostaje bez zmian, bo wymieniamy tylko źródło zasilania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...