Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa powietrze woda TYLKO do cwu


marcin-r

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I TO JEST TO WŁAŚNIE

Tak przerzuca sie odpowiedzialność na słabszego .

A właśnie szanowny kliencie wystarczy odłączyć kabel zerowy przed fazowymi .I pojawi sie napięcie miedzy fazowe.

Łatwiej zniszczyć montera ,bo z elektrownią strach zaczynać

A jak zaczyna wyjaśniać klientowi ,to typowy tekst "aj się nie znam "Masz naprawić

 

powoli ..

mam prawo sie nie znac? szczegolnie na pradzie ( pomijam "MASZ" mozna poprosic )... ja czesto mowie zgodnie z prawda, ze sie na tym nie znam

zawsze wychodzilem z zalozenia, piekarz nie daje nam chleb a szewc niech podzeluje obuwie ... zarabiaja na wczesniej wymieniony chleb Swoja praca. skoro place zadam/zyczylbym sobie aby praca wykonana byla rzetelnie. Skad u licha mam wiedziec, ktory kabel gdzie? ze jak nie tam to skucha bedzie? jakbym wiedzial zrobilbym sam moze ... oszczednosc? zaradnosc? owszem. ale czesto i glupota ... co nie zmienia faktu, ze jegomosc KTORY bierze za to kase winien sie znac ...ilu to ja juz jegomosci widzialem, ehhh

reasumujac, Hydrauli ... ktos spapral, Ty naprawisz i na chleb bedziesz mial ... zycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu złodziej ,bo nie zapłacił.(Bo nie dostarczyli faktury)

:no:

 

Odłaczenie licznika z powodu niezapłacenia następuje po dostarczeniu upomnienia, przedsądowego wezwania do zapłaty. Nikomu nie odcina sie napięcia po kilkudniowym opóźnieniu bez wczsniejszego powiadomienia. Nawet w porzypadku uregulowania zadlużenia w tym samym dniu i okazaniu monterowi to odciecie zostaje wstrzymane. Odciecie zasilania jest krokiem ostatecznym stosowanym po wyczerpaniu innych procedur które okresla prawo energetyczne.

Jezeli w tym konretnym przypadku doszło do wyłaczenia to odbiorca sobie na to zasłużył, a jezeli ktos planuje instalacje pci to musi sobie zdawać ze jest to jego podstawowe zrodło grzewcze i płacic trzeba. Doszukiwanie sie "drugiego dna" swiadczy tylko o szukaniu winnych wszedzie dookoła a nie widzi sie własnego zaniedbania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłaczenie licznika z powodu niezapłacenia następuje po dostarczeniu upomnienia, przedsądowego wezwania do zapłaty. Nikomu nie odcina sie napięcia po kilkudniowym opóźnieniu bez wczsniejszego powiadomienia. Nawet w porzypadku uregulowania zadlużenia w tym samym dniu i okazaniu monterowi to odciecie zostaje wstrzymane. Odciecie zasilania jest krokiem ostatecznym stosowanym po wyczerpaniu innych procedur które okresla prawo energetyczne.

Jezeli w tym konretnym przypadku doszło do wyłaczenia to odbiorca sobie na to zasłużył, a jezeli ktos planuje instalacje pci to musi sobie zdawać ze jest to jego podstawowe zrodło grzewcze i płacic trzeba. Doszukiwanie sie "drugiego dna" swiadczy tylko o szukaniu winnych wszedzie dookoła a nie widzi sie własnego zaniedbania

Oj naiwny.

Facet nie zamontował skrzynki na listy .

I często wyjeżdżał.

A dom w szczerym polu.

Da się nie zapłacić.?

Ale klient sie nie zna więc mam naprawiać na gwarancji?

Jak myślisz czy klient zaatakuje energetykę czy instalatora (sie nie zna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj naiwny.

Facet nie zamontował skrzynki na listy .

I często wyjeżdżał.

A dom w szczerym polu.

Da się nie zapłacić.?

Ale klient sie nie zna więc mam naprawiać na gwarancji?

Jak myślisz czy klient zaatakuje energetykę czy instalatora (sie nie zna)

Miałem inny przypadek z ENEA mam 3 liczniki energii el. są na parterze (sklep) nie mam bezpośredniego dostępu wynajmuję ,mieszkam na piętrze ,w cześć piwnicy wynajmuję też pomieszczenie na działalność jeden z liczników ten od działalności - piwnica został uszkodzony przez ustawiane skrzynki od piwa na parterze .Wybiło się tylko malutkie okienko w kształcie trójkąta około 1 cm2 które zablokowało tarczę (stare liczniki) .Pomieszczenie stało puste przez 9 m/cy (brak umów najmu).Co 3 m/ce przychodził gościu odczytać licznik.Z powodu braku poboru płaciłem tylko opłaty stałe wszystko się zgadzało.Pewnego dnia przyszedł gościu odczytać licznik i zauważył to uszkodzenie .Teoretycznie jeżeli zauważył je dopiero teraz, to teraz powstało i ENEA powinna domagać się tylko za ostatnie 3 m/ce opłat ale niestety ,ENEA chciała wyrównać mi te 9+3 m/ce bez zużycia podejrzewając że wtedy powstało zablokowanie licznika ,wyliczając średnią z ostatniego roku przysłała "tłusty" rachunek do zapłaty i inne papiery .W tym momencie dopiero dowiedziałem się że było takie uszkodzenie i że wymienili licznik i zaczęły się schody .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem inny przypadek z ENEA mam 3 liczniki energii el. są na parterze (sklep) nie mam bezpośredniego dostępu wynajmuję ,mieszkam na piętrze ,w cześć piwnicy wynajmuję też pomieszczenie na działalność jeden z liczników ten od działalności - piwnica został uszkodzony przez ustawiane skrzynki od piwa na parterze .Wybiło się tylko malutkie okienko w kształcie trójkąta około 1 cm2 które zablokowało tarczę (stare liczniki) .Pomieszczenie stało puste przez 9 m/cy (brak umów najmu).Co 3 m/ce przychodził gościu odczytać licznik.Z powodu braku poboru płaciłem tylko opłaty stałe wszystko się zgadzało.Pewnego dnia przyszedł gościu odczytać licznik i zauważył to uszkodzenie .Teoretycznie jeżeli zauważył je dopiero teraz, to teraz powstało i ENEA powinna domagać się tylko za ostatnie 3 m/ce opłat ale niestety ,ENEA chciała wyrównać mi te 9+3 m/ce bez zużycia podejrzewając że wtedy powstało zablokowanie licznika ,wyliczając średnią z ostatniego roku przysłała "tłusty" rachunek do zapłaty i inne papiery .W tym momencie dopiero dowiedziałem się że było takie uszkodzenie i że wymienili licznik i zaczęły się schody .

 

Pokazał bym im środkowy palec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazał bym im środkowy palec.

Tłumaczyli że w umowie jest napisane że mam obowiązek doglądać liczniki czy z nimi nic się nie dzieje .Prawdopodobnie z rachunkami jest tak samo że trzeba się interesować ,czy przyszły ,gdzie są ,bo przecież co kwartał muszą do ciebie dotrzeć ,jeżeli nie ma to musisz zadzwonić,prosić o duplikat itd...

Podsumowując po udowodnieniu (umowy najmu,Pit-y,rachunki za wodę,opłaty w Urzędzie M i G, i inne dokumenty świadczące o niewynajmowaniu tego lokalu udało mi się dojść do porozumienia z ENEA , zapłaciłem dużo mniejszą kwotę ,której i tak nie powinienem w ogóle płacić (za wybite szkiełko nie wiadomo przez kogo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów!

Jako dyletant w tym temacie chciałbym zadać parę pytań odnośnie PC -bo chyba trochę odeszliście z tematu...:)

Interesuje mnie właśnie taka pompa tylko do cwu -produkcji hewalexu, posiadam piec węglowy i zasobnik 200l z dwiema wężownicami i grzałką 2kW. (dom piętrowy,dwie łazienki wanna +prysznic,4 osoby, taryfa nocna i dzienna)

Wodę chcę podgrzewać PC w miesiącach oczywiście letnich- a co z pozostałymi miesiącami? po prostu spuszczam z niej wodę i odpoczywa?

A jak wygląda sprawa od strony ekonomicznej?- (tylko proszę o odpowiedzi na poziomie dyletanta...) czy w porównaniu z grzałką jest to inwestycja opłacalna i jak szybko może się zamortyzować)

Pompę chciałbym umieścić w piwnicy,powietrze mogę pobierać z garażu(45m2) temp.zawsze powyżej 0, a co z odzyskiem zimnego? chciałbym go wykorzystać w mieszkaniu ale do góry nie poleci...:)

to chyba na razie tyle...

A może ktoś z Was korzysta z podobnej instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów!

Jako dyletant w tym temacie chciałbym zadać parę pytań odnośnie PC -bo chyba trochę odeszliście z tematu...:)

Interesuje mnie właśnie taka pompa tylko do cwu -produkcji hewalexu, posiadam piec węglowy i zasobnik 200l z dwiema wężownicami i grzałką 2kW. (dom piętrowy,dwie łazienki wanna +prysznic,4 osoby, taryfa nocna i dzienna)

Wodę chcę podgrzewać PC w miesiącach oczywiście letnich- a co z pozostałymi miesiącami? po prostu spuszczam z niej wodę i odpoczywa?

A jak wygląda sprawa od strony ekonomicznej?- (tylko proszę o odpowiedzi na poziomie dyletanta...) czy w porównaniu z grzałką jest to inwestycja opłacalna i jak szybko może się zamortyzować)

Pompę chciałbym umieścić w piwnicy,powietrze mogę pobierać z garażu(45m2) temp.zawsze powyżej 0, a co z odzyskiem zimnego? chciałbym go wykorzystać w mieszkaniu ale do góry nie poleci...:)

to chyba na razie tyle...

A może ktoś z Was korzysta z podobnej instalacji?

Pompa powinna ciągnąć ciepło z dwory , anie z domu .W domu jest go za mało.

Koszt podgrzania 100 l wody to około 70 gr do 1 zł w zależności od temperatur .

Jak zamontujesz w garażu to szybko będzie tam zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok hydrauli- w sumie nie ma problemu,żebym podpiął się na zewnątrz-pomijając przebicie przez 30cm fundamentu....myślałem,że garaż starczy,bo ktoś wcześniej pisał o małym pomieszczeniu gospodarczym...

Jeżeli chodzi o koszty to nie wiem ile płacę za grzałkę ale rozumiem,że się opłaca...

Compi- tak,piec całą zimę jest odpalony ale zupełnie nie rozumiem po co miałbym zasilać CO?.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wątku to pompa ciepła do CWU. Większość ma dodatkową wężownicę w zbiorniku. Służy ona do podpięcia do praktycznie dowolnego źródła ciepła z obiegiem. Może to być solar, ale może i być kocioł. Zimą pompa ma słabą skuteczność. Połączenie jej z kotłem to chyba dobre rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok hydrauli- w sumie nie ma problemu,żebym podpiął się na zewnątrz-pomijając przebicie przez 30cm fundamentu....myślałem,że garaż starczy,bo ktoś wcześniej pisał o małym pomieszczeniu gospodarczym...

Jeżeli chodzi o koszty to nie wiem ile płacę za grzałkę ale rozumiem,że się opłaca...

Compi- tak,piec całą zimę jest odpalony ale zupełnie nie rozumiem po co miałbym zasilać CO?.....

 

Witaj...

 

Tutaj masz prosty zestaw dzięki któremu możesz pobierać powietrze z dworu jak i z pomieszczenia..

 

http://www.biawar.com.pl/index.php/pompy-ciepla/akcesoria-do-ow-pc-270/menu-id-518.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w porzypadku uregulowania zadlużenia w tym samym dniu i okazaniu monterowi to odciecie zostaje wstrzymane.

Tego typu "usługi" często wykonują firmy zewnętrzne pracujące na zlecenie.

I właśnie po pobraniu zlecenia na demontaż licznika przez montera, machanie mu przed oczami zapłaconą fakturą przed oczami nic już nie da.

Jezeli w tym konretnym przypadku doszło do wyłaczenia to odbiorca sobie na to zasłużył, a jezeli ktos planuje instalacje pci to musi sobie zdawać ze jest to jego podstawowe zrodło grzewcze i płacic trzeba. Doszukiwanie sie "drugiego dna" swiadczy tylko o szukaniu winnych wszedzie dookoła a nie widzi sie własnego zaniedbania

Nie rozumiem do czego w sumie zmierzasz.

Nie zapłacił - ZE miał prawo do zdjęcia licznika.

Ale nie miał prawa do wymierzania "dodatkowej kary" w postaci uszkadzania sprzętów w domu.

Gdyby kradł ten prąd to co innego... można by mu odciąć dłoń (prawą, bo nią pewnie podpisuje przelewy) zgodnie z prawem... tyle że Arabii Saudyjskiej :D

 

Pokazał bym im środkowy palec.

Żeby to było takie proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę chciałbym umieścić w piwnicy,powietrze mogę pobierać z garażu(45m2) temp.zawsze powyżej 0

Temperatura w garażu jest dodatnia bo występuje tylko wentylacja.

W momencie zasysania powietrza przez PPCi wytworzy się podciśnienie i otworami wentylacyjnymi zaczną napływać masy powietrza które nie będzie miało szans się ogrzać.

Innymi słowy wychłodzisz ten garaż błyskawicznie.

 

Ale z drugiej strony jeśli masz inne źródło ciepła, z którego korzystasz w okresie grzewczym, praca pompy ciepła dla na potrzeby CWU może być ograniczona do temperatury zewnętrznej np. +7 oC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...