Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W NASTURCJACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Witaj!

Ja niestety też musiałam zrezygnować z udziału w tamtym forum, ale ze względu na fakt, że zmieniliśmy decyzję o wyborze projektu. Wiem z kolei, że Kama z Wrocławia mieszka już w nasturcji, a moja koleżanka z Gliwic przymierza sie do budowy nasturcji na wiosnę/lato tego roku. Kupiła już projekt.

Zanim jednak kupisz projekt, to sprawdź czy masz w warunkach zabudowy zgodę na budowę domu o takiej dużej powierzchni zabudowy. Ja dostałam zgodę na 156 m 2 pow. zabudowy, dlatego zostaliśmy zmuszeni do wyboru innego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Póki co zapytać mogę, z tym, że oni są jeszcze na etapie warunków zabudowy, chyba jeszcze nie myśleli o adaptacji. Tyle co wiem na dzień dzisiejszy, to chcieli zmienić przeznaczenie niektórych pomieszczeń, bo jest ich na razie tylko dwoje. Hani zwłaszcza zależało na wygospodarowaniu miejsca na spiżarnię, a Piotrowi zależało na dużym gabinecie.

Teraz oni przygotowują sie do wyjazdu do Egiptu, to im nie będę zawracać głowy, ale za jakieś 3 tygodnie możemy wrócić do tematu.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Witam serdecznie.

Przymierzamy się do budowania domu w Nasturcjach, ale przyznam, że mamy wiele wątpliwości co do tego projektu.

Jesteśmy z okolic Warszawy, ale już dwa miesiące szukamy czegoś tu w okolicach i nic.

Rozumiemy, że włażenie komuś do domu jest , delikatnie mówiąc, mało eleganckie i mocno dyskomfortowe dla wlaściciela, jednak jeśli ktoś zgodziłby się abyśmy mogli, rzucić okiem, choć przez krótką chwilę to będziemy bardzo zobowiązani.

Serdecznie Pozdrawiam

Marlena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 2 weeks później...
  • 5 months później...
  • 5 months później...

My z żoną marzyliśmy o domu parterowym i długo szukaliśmy idealnego naszym zdaniem projektu. I tak wybraliśmy Dom w Nasturcjach 3. Po 1,5 roku gehenny starania się o pozwolenie na budowę w maju 2006 rozpoczęliśmy budowę. Obecnie jesteśmy na etapie wykańczania wnętrza.

Dokonaliśmy kilku zmian, tj.:

1. Przedłużyliśmy garaż o 2 m, i w uzyskanej przestrzeni wydzieliliśmy kotłownię 2 x 3 m (piec na eko-groszek, osobne wejście z dworu)

2. W miejsce małej toalety (przy wejściu) zrobiliśmy spiżarnię.

3. Najmieniejszy pokój sypialniany przeznaczyliśmy na główną łazienkę, a z projektowanej łazienki uczyniliśmy łazienkę dla mnie i żony z wejściem tylko z sypialni (jako główna byłaby naszym zdaniem za mała).

4. Tzw. pomieszczenie gospodarcze przeznaczyliśmy na pralnię.

5. Zadaszony ganek "włączyliśmy" w powierzchnię salonu. Sam i tak byłby za mały żeby skutecznie zacieniać i chronić taras przed deszczem, a tak udało sie wspaniale powiększyć salon (bez tej zmiany salon dużo by stracił na wyglądzie i ustawności).

Podsumowując, po zbudowaniu domu, już teraz czujemy że dobrze wybraliśmy.

Jeśli ktoś lubi domy parterowe i nie ma ograniczeń związanych z wielkością działki to gorąco polecamy ten projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

ja i mąz chyba tez zdecydujemy sie na projekt dom w nasturcjach 4. Szykujemy sie do kupna wlasciwie waskiej dzialki bo 22x42 (22to szerkosc). A ten dom pasuje na nia jak ulal;)

Mielismy na oku projekt babie lato ale z wzgledow technicznych po prostu na szerokosc sie dom nie zmiesci a z boku niezbyt ladnie by wygladal przy drodze.

 

chetnie popatrzylabym zdjecia z realizacji.

Jesli ktos ma dziennik lub jakies fotki to wrzuccie kilka na forum;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos jeszcze chcialby sie pochwalic swoim dziennikiem lub samymi fotkami" domu w nasturcjach"?

 

Osobiscie chetnie bym popatrzyla fotki z realizacji "dom w nasturcjach 2,3,4,5" ;)

 

Mam pytanie czy w projekcie" dom w nasturcjach 4" ktos kuchnie przerobil na zamknieta lub otwarta czy zostawil tak jak zostala zaprojektowana??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

...to zycze szybkiego i pomyslnego dokonczenia ;) :lol:

no a u mnie dzialeczka okazala sie felerna bo wodociag przepolawia dzialke na pol i jakby cos sie z nim stalo,jakas awaria to leze i kwicze--hehehe

:o

dlatego zrezygnowalismy....i czekamy az sprzedamy pewna nasza nieruchomosc i wtedy bedzie mozna zaczac "przedstawienie" :p

 

narazie namietnie czytam forum muratora i szukam osob ktore juz zbudowaly dom w nasturcjach,jak zmieniali projekty itp.... nie chcialabym wyladowac z reka w nocniku a takie przestrogi i porady warto wziac pod uwage.

slyszalam,ze w takich gotowych projektach jest duzo bledow na ktore trzeba uwazac...wiec tego najbardziej sie obawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku Projekt był naprawdę zrobiony profesjonalnie bez błędów a co najważniejsze przy zmianach udzielono mi bezpłatnej porady wraz z przesłaniem materiałów dodatkowych. Widziałem różne inne projekty sąsiadów i czasami byłem w szoku że zapłacili za coś takiego (200 razy kopiowane i nieczytelne błędy w wymiarowaniach zbrojeniu i takie tam kruczki)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o?!a ja myslalam ze po przeslaniu projektu itp to umywaja rece albo ze za wszystko trzeba duzo placic...a tu prosze jaka niespodzianka :D

 

czytalam troszke na pewnym forum ze sa razące bledy w projektach,ktore na szczescie poprawia architekt adaptujacy projekt...ale to sie wiaze dodatkowymi kosztami.

a jedyne poprawki jakie chce wprowadzic to otworzenie kuchni na salon zamiast wanny bylby duzy ,dlugi,szeroki prysznic :p itd....

 

nie znasz jakiegos forum gdzie jest poruszana kwestia sprzedazy nieruchomosci.mam taka do sprzedania a slyszalam,ze jest zastoj a bez sprzedania nie moge zrealiowac niestety budowy... :x ............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
Hej, zgłasza się praczka. :wink:

 

Pralkę wciśnie się gdziekolwiek, problem w tym, gdzie to pranie potem suszyć.

Mankamentem wielu projektów jest brak miejsca na tę prozaiczną czynność. Widocznie panowie/panie architekci, jako dusze wysoce artystyczne, nie zajmują się przyziemnymi stronami życia.

I potem efekt - piekny, przestronny dom z poniewierającym się po pokojach stojakiem do suszenia prania, który naprawdę żadnego pomieszczenia nie zdobi, za to w każdym zawadza. Tzn. każdym, z wyjątkiem strychu lub pralnio-suszarni, rzecz jasna. :D

W tyt projekcie pomieszczenie gospodarcze jest niewspółmiernie małae do całej reszty, a do tego jedyne.

Dom dla sporej rodziny (dużo pokoi), ale gdzie spiżarnia? Miejsce na narzędzia? Pralnia i suszarnia właśnie? Jeśli wszystkie te funkcje na raz ma pełnić ta niewielka kotłownia, to jest to nieporozumienie....

 

Dodam jeszcze, że równie szczątkowo i niepraktycznie potraktowano sprawę wiatrołapu. W holu też brak miejsca na jakiekolwiek szafy.

Gdzie więc tyrzymać kurtki, buty, parasolki, hulajnogę dziecka albo, co gorsza, dajmy na to wózek? :lol:

Wszytko w tym mikro-wiatrołapie? Litości...

 

]Bardzo dobrze napisałaś![/size]Ja mam właśnie taki problem,wszytko ładnie pięknie,ale od cholerci,gdzie suszyć to pranie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...