Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

Mi też ten projekt strasznie się podoba. Miała być parterówka Komfortowy 2 z MG PROJEKT, ale jak zobaczyłem Aleksandrę to zgłupiałem !?

Wydaje mi się, że będzie tańszy w budowie od Komfortowego, a napewno tańszy w ogrzewaniu.

Pomóżcie !!! Bo nie wiem, który wybrać ???

Może macie jakieś sugestie i rady dotyczące tych projektów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam

 

Zamówiliśmy ten projekt. Planujemy rozpocząć budowę w lipcu. Jednak budynek będzie wymagać kilku poprawek architekta.

 

Witam,

 

Czy mowa tu o poprawkach błędów architektonicznych czy po prostu o adaptacji do potrzeb (np. wspomniany garaż)?

Wypytuję, bo to nowy projekt i na razie niewiele będzie konkretów na jego temat, a jest moim faworytem.

Ma dość prostą bryłę, a mimo to jest oryginalny. Mam nadzieję, że niebawem zakupię ten projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 5 weeks później...
  • 3 weeks później...
Ja również będę robił drzwi pomiędzy garażem, a kotłownią. Ponadto wydłużę salon o około 1,5 m bo dla moich potrzeb jest za mały :) przez co automatycznie powiększy mi się pokój na górze w którym będzie nasza sypialnia. Podobnie zrobię z kuchnią którą planuję też poszerzyć o około 1,5m bo ta, która jest w projekcie jest zdecydowanie za mała (mam tej wielkości w bloku), a ponadto architekt nie przewidział spiżarni. Ja zrobiłem sobie prostą rzecz mianowicie na działce ze sznurka zrobiłem zarys domu i pomieszczeń. Polecam; bardzo fajny i szybki sposób by mieć orientację jak będzie wyglądał układ i wielkość pomieszczeń w Aleksandrze. Sami stwierdzicie, że ta kuchnia to maleństwo. Po tych moich sznurkowych przymiarkach mam też poważne wątpliwości co do klatki schodowej. Jest mała, a schody będą niewygodne i bez spocznika, ale to jeszcze niedługo przeanalizuję z moim architektem i wykonawcą stanu surowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja z mężem tez jesteśmy zainteresowani tym projektem.

Wstepnie oglądał go zaprzyjaźniony archtekt i też zwrócił uwage na schody, że są niewygodne. Ale podobno wyszstko można poprawić :)

Też chcę powiekszyć kuchnię (zastanawiam się tylko czy poszerzyć budynek czy można to jakoś zrobić w obrębie tego co jest). Kolejna zmiana to w pomieszczeniu c.o. pewnie będzie pralnia a piec przeniesiony do garażu i chyba zrezygnujemy z garderoby na górze (tej która sytka sie z łazienką) i zrobimy tam saune z wejściem z łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie ktos cos napisał

myślałem że juz nikt nie buduje tego domku

Koledzy i koleżanki

kalkulowaliście juz moze koszty realizacji tego cacka

domek naprawde robi wrazenie ale boje sie troche o koszta.?

Macie moze jakąś wstępna wycenę ?

Pokrywa sie to z tym co pisza na stronie

Ja planuje budowee pod Szczecinem

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chcę powiekszyć kuchnię (zastanawiam się tylko czy poszerzyć budynek czy można to jakoś zrobić w obrębie tego co jest)

Niestety, ale raczej nie da się w obrębie tego co jest, bo wiatrołap jest w sam raz, a jego pomniejszenie kosztem kuchni niewiele jej pomoże za to zdecydowanie zaszkodzi wiatrołapowi, w którym nie będzie już miejsca na wieszaki i szafki na buty. Poszerzenie domu to wg. mnie jedyne rozwiązanie, które zresztą konstrukcyjnie nie stanowi żadnego problemu. Spróbujcie mojego sposobu ze sznurkami :), a przekonacie się, że po wstawieniu do kuchni mebli i jakiejś konkretnej dużej lodówki nie bardzo jest się jak w niej ruszyć nie mówiąc już o przebywaniu w niej dwóch osób jednocześnie. Brak spiżarni przy tak maleńkiej kuchni to moim zdaniem poważne niedopatrzenie projektanta; spróbujcie wyznaczyć zarys kuchni nawet kredą na asfalcie, odejmijcie po co najmniej 0,5m z każdej strony na meble i stancie w środku tylko z dwiema torbami pełnymi zakupów:)

Edytowane przez bax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...