Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich aleksandrowiczów

Zapewne taki temat był już poruszany na forum, ale jak na złość nie mogę znaleźć żadnego postu.

Mam pytanie do osób, które mają już za sobą sufity z k-g na górze.... czy robiąc dokładaliście do wełny jeszcze folię paraprzepuszczalną lub jakąć inną czy samą płytę i wełnę.

Będę wdzięczna za w miarę szybką odpowiedź.

pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

na górze mam tylko płyty i wełnę.

 

Pierwszy rachunek za gaz 1 m-c - 616 złotych (w dzień 17 stopni, w nocy 14). Garaż prawie ciągle otwarty, bo jeszcze robimy kostkę, ogrodzenie...

 

ile to bedzie m3 na dzien? tak bedzie mi latwie porownac, co do temp to ja mam 22 dzien/21,5 (do tylu spada, piec jest wylaczony) noc. Ale u mnie nawet bez ogrzewania przez caly dzien spada temp tylko o 0,5 stopnia wiec tak duzej roznicy nie jestem w stanie osiagnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich aleksandrowiczów

Zapewne taki temat był już poruszany na forum, ale jak na złość nie mogę znaleźć żadnego postu.

Mam pytanie do osób, które mają już za sobą sufity z k-g na górze.... czy robiąc dokładaliście do wełny jeszcze folię paraprzepuszczalną lub jakąć inną czy samą płytę i wełnę.

Będę wdzięczna za w miarę szybką odpowiedź.

pozdrawiam i życzę powodzenia

 

Płyta , folia paraizolacyjna , na to wełna i na to polecam płytę OSB - tworzy się nie małe poddasze nieużytkowe na graty :)

Wydaje mi się że folia paraizolacyjna musi być aby wilgoć z pomieszczeń nie przedostała się do góry do wełny i co za tym idzie nie zawilgociła wełny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na górze mam tylko płyty i wełnę.

 

Pierwszy rachunek za gaz 1 m-c - 616 złotych (w dzień 17 stopni, w nocy 14). Garaż prawie ciągle otwarty, bo jeszcze robimy kostkę, ogrodzenie...

 

616 zł za ogrzewanie na jeden miesiąc wydaje się dużo szczególnie że to dom energooszczędny. Ciekawe jakie koszty będą przy dużych mrozach..

Już boję się myśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta , folia paraizolacyjna , na to wełna i na to polecam płytę OSB - tworzy się nie małe poddasze nieużytkowe na graty :)

Wydaje mi się że folia paraizolacyjna musi być aby wilgoć z pomieszczeń nie przedostała się do góry do wełny i co za tym idzie nie zawilgociła wełny

 

Dzięki bardzo za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johnson my jeszcze nie mieszkamy stąd takie niskie temeratury. Nie potrafię tobie przeliczyć na m3, lub podać w jaki sposób następuje załączanie się pieca :( podaję tylko wynik, jaki mam do zapłaty.

 

innabajka, szczerze mówiąc nie wiem, jakie argumenty wziąć pod uwagę, by nazwać ten konkretnie dom energooszczędnym i co to w ogóle znaczy.

 

Beti, Mondav ma rację, mam folię, przepraszam, że wprowadziłam cię w błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po dłuższej nieobecności..

 

Po trudach i formalnościach z załatwieniem całej "papierologii" dostałam pozwolenie na budowę..

Od zeszłej środy (21-11-12) coś się ruszyło również na działce.. Mam juz zalane ławy fundamentowe i w górę idą już fundamenty..

Ambitnie do piątku ma być cały stan zero.. pożyjemy zobaczymy..

Galeria też powoli powstaje..

 

http://imageshack.us/g/1/9888600/

 

Pozdrawiam

Edytowane przez nika23f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych wszystkich, którzy zdecydowali się na kominek z płaszczem wodnym, ja jestem w przededniu zakupu takiego kominka i chciałem zapytać jaki wybraliście? Nie pytam o model, a jedynie o producenta i ilość kw. Musze szybko dokonać zakupu bo jeszcze w grudniu wchodzi mi kolejna ekipa i trochę trzeba chłopakom podgrzać miejsce pracy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecamy firmę kratki.pl robią dobre i sprawdzone kominki, my mamy bez płaszcza i jak narazie jesteśmy zadowoleni :) mają swoją stronę i można sobie podejrzeć co i jak

Dzięki, już nie czekając na podpowiedzi zdecydowałem się na kominek właśnie z kratki.pl :) Jutro dostawa :) mam nadzieje że 17 kw wystarczy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jesteśmy na samym początku naszej drogi z Olą. Pracujemy z architektem nad przeróbkami wewnątrz. Zastanawiałam się czy jakieś dobre duszyczki spojrzałyby na to co wymyśliliśmy i wytknęły nam błędy. Widzicie coś co nie ma najmniejszego sensu? Nad czym powinniśmy się jeszcze zastanowić. Oczywiście projekt jest przygotowany pod nasze indywidualne potrzeby i to co pasuje nam, może nie pasować (czy nie podobać się) komuś innemu, ale jeśli jest coś bardzo rażącego, że pukacie się w głowę poproszę o komentarz.

Pięknie dziękuję za Wasz czas.

 

parter:

http://img547.imageshack.us/img547/2058/parter1.jpg

 

piętro:

http://img713.imageshack.us/img713/6167/poddasze1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe rozwiązanie wszególności góra bardzo ciekawa :) jedyne co mnie razi to wielkość wiatrołapu i kotłowni. My zmniejszyliśmy troszkę kotłownie i wyszedł nam bardzo fajny i przestronny wiatrołap w którym prócz dużej szafy siedziska i wieszaka zmieści się trochę osób ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evie, ja jeszcze sądzę, że jeżeli zrobisz w salonie okno po środku i meble wypoczynkowe będą miały być po jednej stronie okna, to po tej drugiej stronie pokoju zostaje dużo pustej przestrzeni, z którą nic nie zrobisz, a zostanie go naprawdę wizualnie sporo, zwłaszcza, że on łączy się z tym ciągiem komunikacyjnym do wiatrołapu i jadalnią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...