Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sytuacja jest pewnie nieco prostsza jak konkretnie wiemy co chcemy, ale w przypadku góry wiemy, że chcemy wygospodarować pralnię przy głównej łazience i ponadto chcemy dodatkową łazienkę w jednej z sypialni (bez rezygnacji z garderoby) oraz chcemy powiększyć jakoś najmniejszy pokój (jest trochę mało ustawny) ... ale niestety nie wiemy jak to zrobić, żeby było sensownie. W takiej sytuacji pewnie potrzebujemy projektanta wnętrz, bo architekt nic nam tutaj nie podpowie, on pewnie tylko zatwierdza to co wymyślimy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Architekt wprowadza w projekt wasza wizje i analizuja ja pod katem technicznym, czyli sprawdza czy mozna takie zmiany wprowadzic, ewnetualnie modyfikuje konstrukcje slupow nosny, belek itp. To grubsza sprawa z kupa matematyki i fizyki, oczywiscie jezeli architekt jest ogarniety. Tak czy siak, architekt odpowiada za techniczne zmiany projektu, i robi to tak, zeby sie wam pozniej sufit na glowe nie zwalil :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest pewnie nieco prostsza jak konkretnie wiemy co chcemy, ale w przypadku góry wiemy, że chcemy wygospodarować pralnię przy głównej łazience i ponadto chcemy dodatkową łazienkę w jednej z sypialni (bez rezygnacji z garderoby) oraz chcemy powiększyć jakoś najmniejszy pokój (jest trochę mało ustawny) ... ale niestety nie wiemy jak to zrobić, żeby było sensownie. W takiej sytuacji pewnie potrzebujemy projektanta wnętrz, bo architekt nic nam tutaj nie podpowie, on pewnie tylko zatwierdza to co wymyślimy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób które już odliczały vat od materiałów budowlanych. Jak to jest z podłogą drewnianą? wykaz można interpretować bardzo różnie. Widziałam opinie że deski lite nie można odliczyć VAT ale już od klepek można. Jakie macie doświadczenia? Jak to jest z deskami gotowymi litymi już przygotowane do położenia (olejowoskowane) a jak jest z np. finish parkietem?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób które już odliczały vat od materiałów budowlanych. Jak to jest z podłogą drewnianą? wykaz można interpretować bardzo różnie. Widziałam opinie że deski lite nie można odliczyć VAT ale już od klepek można. Jakie macie doświadczenia? Jak to jest z deskami gotowymi litymi już przygotowane do położenia (olejowoskowane) a jak jest z np. finish parkietem?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

ciekawy temat.... ktoś ma jakieś doświadczenia, co tak naprawdę możemy odliczać ??? Wszystko kupione z montażem na 8% vat rozumiem z góry odpada ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do osób które są już po etapie aranżacji kominka, czy możecie umieścić na forum (lub przesłać na priv.) zdjęcie swojego kominka (może być etap montażu oraz efekt końcowy) wraz z modelem. Mam z tym mega problem i nie wiem jak "upchnąć" tego klocka tak aby miało to smak a zarazem nie pomniejszyło znacząco salonu. Z góry wielkie dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest wkład Oliwia 18kW lewy BS, zdjęcia w galerii. W wersji standardowej, tj. zgodnie z projektem nie pomniejsza znacząco salonu.

 

Mam prośbę do osób które są już po etapie aranżacji kominka, czy możecie umieścić na forum (lub przesłać na priv.) zdjęcie swojego kominka (może być etap montażu oraz efekt końcowy) wraz z modelem. Mam z tym mega problem i nie wiem jak "upchnąć" tego klocka tak aby miało to smak a zarazem nie pomniejszyło znacząco salonu. Z góry wielkie dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do osób które są już po etapie aranżacji kominka, czy możecie umieścić na forum (lub przesłać na priv.) zdjęcie swojego kominka (może być etap montażu oraz efekt końcowy) wraz z modelem. Mam z tym mega problem i nie wiem jak "upchnąć" tego klocka tak aby miało to smak a zarazem nie pomniejszyło znacząco salonu. Z góry wielkie dzięki.

 

U nas Godin model 855-3 szybowy, wysuniety tak aby był widoczny z każdej Czesci na parterze domu. Zdjęcia w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

 

I nieskromnie pochwalę się, że lada moment startujemy z budową Aleksandry :) Nie mogę się doczekać już efektów. Zazdroszczę tym szczęśliwcom co już są na etapie wykańczania!!! GRATULACJE!!!

 

Pozdrawiam

 

Zazdrościć to trzeba tym, którzy mieszkają, a nie tym, którzy wykańczają. Wiem co mówię, bo jestem właśnie na tym etapie :-) I tak się czasami zastanawiam.... pierwszy będzie wykończony dom czy ja?

powodzenia przy budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze wersja posrednia - mozna nam zazdroscic ze juz mieszkamy i wspolczuc ze jeszcze wykanczamy.... hahaha ;)

U nas tylko parter jako tako zrobiony, a na pietrze praktycznie nic, ale ze mieszkanie trzeba bylo sprzedac to lepiej tak niz w wynajmowanym mieszkaniu ;)

 

A myslałam, że tylko ja nie wykończę całości od razu, a tu proszę....... "szczęściarzy" jest więcej

Pozdrawiam i życzę wytwałości w wykańczaniu........ sobie też :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdrościć to trzeba tym, którzy mieszkają, a nie tym, którzy wykańczają. Wiem co mówię, bo jestem właśnie na tym etapie :-) I tak się czasami zastanawiam.... pierwszy będzie wykończony dom czy ja?

powodzenia przy budowie

 

hahaha ".....mam tak samo jak ty...." to jest to, nic dodać nic ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

 

I nieskromnie pochwalę się, że lada moment startujemy z budową Aleksandry :) Nie mogę się doczekać już efektów. Zazdroszczę tym szczęśliwcom co już są na etapie wykańczania!!! GRATULACJE!!!

 

Pozdrawiam

 

Widzę że wkoło Wrocka coraz więcej ładnych domów powstaje, Krzeptów, Pietrzykowice, Bogdaszowice...a gdzie wy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...