Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak Ci pomoże to wrzucam koszt materiałów na stan surowy. Budowę zacząłem w lipcu:

Na fundamenty:

Blocki 4700zł

Stal 4300zł - sporo zostało na strop.

Beton 7800zł

Styropian na ocieplenie fundamentów XPS - 3300zł

Izolbet 400zł

Piach 400zł

deski 500zł

cement 500zł

zasyp fundamentów piach + robota 1500zł

 

Mury:

Gazobeton H+H PW - 14000zł

Cement 480zł

klej 850zł

stal 9300zł

deski 3100zł

beton strop: 4900zł

Kotwy murłaty 290zł

beton wieńce 1200zł

więźba 5400zł

Kominy presto: 4400zł

 

Czyli prawie 67tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okno w kuchni też powiększyliśmy w salonie dodatkowo dołożyliśmy okno 2,5m w narożniku :)

zastanawiam sie nad funkcjonalnością okien uchylnych, czy oby nie zadurzę będą;/ i nie za ciężkie w obsłudze.

 

My wybraliśmy Avante z Suwałkach hst. Wyglądają ładnie , pracują w porządku , kiedy jest zimno ale świeci słońce idealnienwpuszczaja ciepło.to działa . W lato trzymają chłód . Uzytkowanie bez problemu. Wielkość okien w sam raz , my zrobiliśmy w salonie wyższe o 15 centów z tego co pamietam. Ten dom musi mieć duże przeszklenia bo inaczej straci urok i lekkość pomimo swoich rozmiarów. Nawet mycie nie jest aż takim problemem jak oczekiwałem :) dolozylismy dodatkowa witrynę w salonie-polecam to rozwiazanie, inaczej salon moze byc ciemny i cały zabudowany ścianami . Okna widoczne za fotkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,bardzo ładny dom,piękne wnętrza,ja będę budowała Aleksandrę w okolicach Warszawy ,czy mogłabym się dowiedzieć ile kosztował Państwa dom z wykończeniem pod klucz i prosiłabym o namiary na białe drzwi wewnętrzne bardzo ładne pozdrawiam Aneta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci pomoże to wrzucam koszt materiałów na stan surowy. Budowę zacząłem w lipcu:

Na fundamenty:

Blocki 4700zł

Stal 4300zł - sporo zostało na strop.

Beton 7800zł

Styropian na ocieplenie fundamentów XPS - 3300zł

Izolbet 400zł

Piach 400zł

deski 500zł

cement 500zł

zasyp fundamentów piach + robota 1500zł

 

Mury:

Gazobeton H+H PW - 14000zł

Cement 480zł

klej 850zł

stal 9300zł

deski 3100zł

beton strop: 4900zł

Kotwy murłaty 290zł

beton wieńce 1200zł

więźba 5400zł

Kominy presto: 4400zł

 

Czyli prawie 67tys.

 

Nie wiem jak wy to zrobiliście ale u mnie wszystkich kosztów (prowadzę liste wszystkich wydatków) do stanu surowego otwartego bez robocizny wyszło 115tyś w tym około 10tyś za usługi związane z budową (pompa do betonu, koparka, toitoi i inne)

 

Wszystko robiłem zgodnie z projektem. Deskowanie pełne z papą.

Edytowane przez innabajka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
witam, mam pytanko w jaki sposób robiliście zadaszenie nad wejściem??? z góry dziekuje za odpowiedzi, może być na priv.

napisz maila do Horyzontu, odesla Ci rysunki z konstrukcja daszku, szukalem u siebie pliku ktory mi kiedys wyslali, ale nie moge go juz odszukac w czelusciach kompa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio troszkę posiedziałem i zrobiłem album budowy naszej Aleksandry :)

https://plus.google.com/photos/116872994288332422994/albums/5973205237338642129

 

Pełen profesjonalizm z tym ociepleniem wszystkich betonowych elementów budynku

Świadoma likwidacja mostków cieplnych. Ja tego nie zrobiłem i teraz żałuje. Pracy przy tym nie ma dużej a same plusy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam serdecznie. Zaglądam na to forum już od jakiegoś czasu i czerpie z niego mnostwo inspiracji :) a od niedawna jestem posiadaczką projektu Aleksandra modern A i przymierzamy się powoli do budowy :))) jesteśmy właśnie na etapie szukania solidnej ekipy budowlanej. Czy mógłby nam ktoś przy okazji polecić kogoś z okolic Szczecina? na priv oczywiscie :) jak narazie mamy jedną wycenę na około 295 tys brutto za SSO ale z dachowka ceramiczna creaton domino lupek i chcielibysmy miec jakies porownanie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...