Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Panie i panowie inwestorzy, napiszcie proszę jaki rodzaj styropianu zastosowaliscie i czy Wam siadła podłoga? Ile siadła? Zaraz będę go musiał zamawiać...

 

Ja też jestem przed zamówieniem, u mnie będzie TERMONIUM dach-podłoga 031 - 15cm myśle że to rozsądne rozwiazanie, na to wylewka 7-8cm powinno być stabilnie :) ale życie pokarze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pytanie do osob, ktore zdecydowaly sie na okna obustronnie barwione w kolorze antracyt: Czy patrzac z perspektywy czasu zdecydowalibyscie sie na ten krok ponownie? Ja jestem za, ale wszyscy wokol przekonuja mnie abym zrezygnowal i zdecydowal sie na biale od wewnatrz. Taki jest plan odnosnie pietra, natomiast parter widzi mi sie w antracycie. Prosze o podpowiedz i pozdrawiam. Z gory dziekuje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas z tego co pamietam, byl Styropmin Pasywny dom 030 (obciazenie teoretycznie do 2,4t), na gruncie 15cm (10+5) - nic sie nie ugielo, wylewka nie drgnela, mieszkamy 1,5 roku :)

 

Jakiej grubości robiłeś wylewkę ? Mi powiedziano że przy tej grubości styropianu należy dać 8cm wylewki.

Jak oceniasz jakość styropianu jaki zastosowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osob, ktore zdecydowaly sie na okna obustronnie barwione w kolorze antracyt: Czy patrzac z perspektywy czasu zdecydowalibyscie sie na ten krok ponownie? Ja jestem za, ale wszyscy wokol przekonuja mnie abym zrezygnowal i zdecydowal sie na biale od wewnatrz. Taki jest plan odnosnie pietra, natomiast parter widzi mi sie w antracycie. Prosze o podpowiedz i pozdrawiam. Z gory dziekuje!

 

Cześć,

 

My mamy okna w kolorze antracyt od wew. i od zew. i nie zmieniłbym zdania.

Wygląda to bardzo ładnie i nie wyobrażam sobie tych okien w dwóch kolorach.

Znalazłem na szybko dwa zdjęcia.

IMG_2496.jpgIMG_2488.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

My mamy okna w kolorze antracyt od wew. i od zew. i nie zmieniłbym zdania.

Wygląda to bardzo ładnie i nie wyobrażam sobie tych okien w dwóch kolorach.

Znalazłem na szybko dwa zdjęcia.

[ATTACH=CONFIG]249351[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]249352[/ATTACH]

 

Dziekuje bardzo za odpowiedz i zalaczone zdjecia! Faktycznie wyglada to bardzo ladnie! :-) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

My mamy okna w kolorze antracyt od wew. i od zew. i nie zmieniłbym zdania.

Wygląda to bardzo ładnie i nie wyobrażam sobie tych okien w dwóch kolorach.

Znalazłem na szybko dwa zdjęcia.

[ATTACH=CONFIG]249351[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]249352[/ATTACH]

 

Fajnie to wygląda, można prosić o większą ilość zdjęć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podzielcie się informacją na temat drzwi wejściowych i bramy garażowej .

Jakiej firmy szukać.

Czym więcej czytam opinii na ten temat tym większy mam problem z wyborem.

 

JA po długich poszukiwaniach zdecydowałem się na FAV 39 w antracycie ze STOLPAWu. Mimo, że fabryka jest kilka kilometrów od miejsca mojego zamieszkania to lepiej opłacało mi się kupić od przedstawiciela (różnica ponad 20%). Ogólnie przyjmuje się, że im grubsze drzwi drewniane tym lepsze. Te moje mają 78mm i przenikalność cieplną na poziomie 1,0 w ofercie też były 92mm z współczynnikiem 0,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA po długich poszukiwaniach zdecydowałem się na FAV 39 w antracycie ze STOLPAWu. Mimo, że fabryka jest kilka kilometrów od miejsca mojego zamieszkania to lepiej opłacało mi się kupić od przedstawiciela (różnica ponad 20%). Ogólnie przyjmuje się, że im grubsze drzwi drewniane tym lepsze. Te moje mają 78mm i przenikalność cieplną na poziomie 1,0 w ofercie też były 92mm z współczynnikiem 0,8

 

też wybieram Stolpaw, wiele drzwi oglądałem i te najbardziej mi pasują jakościowo

brama garażowa na razie stanęło na Wiśniowskim ze względu na cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bramę garażową mam z firmy GROS.

http://www.gros.pl/

kolor antracyt. Bardzo dobra brama oraz automatyka Beninca.

 

Drzwi wybrałem troszkę inne niż wszyscy co budują :)

Większość wybiera drewniane albo tańsze metalowe.

Ja mam aluminiowe. Drzwi wykonane przez znajomego co produkuje takie drzwi.

Jestem po pierwszej zimie i mogę powiedzieć, że są MEGA CIEPŁE, bardzo szczelne, bardzo lekkie, rewelacyjnie się otwierają i zamykają.

Nie opadły ani o mm. Po prostu rewelacja. Może nie są one tak piękne jak wyroby z drewna, ale ja się już naoglądałem drzwi w nowych budynkach

gdzie drzwi opadły, rozszczelniły się czy wykrzywiły.

http://www.termoprofil.eu/

 

 

Poniżej zdjęcia które robiłem do audytu, więc drzwi widać jako tako.

zdjęcie 1.jpgzdjęcie 2.jpgzdjęcie 3.jpgzdjęcie 4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podzielcie się informacją na temat drzwi wejściowych i bramy garażowej .

Jakiej firmy szukać.

Czym więcej czytam opinii na ten temat tym większy mam problem z wyborem.

 

Witam u mnie drzwi zewnętrzne z http://www.doorsy.pl/ model: DS 34 z dostawką z szybą. Wyglądają bardzo ładnie i też tak pracują nie mam z nimi najmniejszych problemów.

Jeśli chodzi o bramę garażową to nie bardzo wiem jaka firma bo załatwiał mi znajomy który wstawiał okna. Sam ma taką bramę i mi polecił.

 

Postaram się ogarnąć fotki i coś wrzucić.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Dołączam do klubu budujących Aleksandrę. Jak na razie jestem na etepie adaptacji projektu.

Moja Aleksandra będzie stała w Grodzisku Mazowieckim k/Warszawy i stąd moje pytanie czy jest ktoś z okolicy kto mógłby polecić mi jakąś solidną ekipę budowlaną?

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Witam u mnie stawiali i jestem zadowolona.. Mogę polecić z czystym sercem:))

 

tel. 602 579 220 powołaj się na mnie Dominika z Komorowa

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałabym zapytać czy toś ma namiary na rzetelnego wykonawcę izolacji tarasu nad garażem w tym przypadku? Zależy mi, żeby było to zrobione porządnie. Chodzi mi o termo i hydro izolację w domku jednorodzinnym taras ok. 30m2. Jeśli ktoś ma kontakt na dobrego fachowca to proszę o namiary. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Dołączam do klubu budujących Aleksandrę. Jak na razie jestem na etepie adaptacji projektu.

Moja Aleksandra będzie stała w Grodzisku Mazowieckim k/Warszawy i stąd moje pytanie czy jest ktoś z okolicy kto mógłby polecić mi jakąś solidną ekipę budowlaną?

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Witam

Ja budowałem w Grodzisku, teraz jestem na etapie wykończeń . Mogę polecić swoją ekipę jestem zadowolony, telefon 605 520 114 Powołaj sie na Darka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Jestesmy na etapie adpatacji do oli modern b, wkrotce moge zamiescic rzuty jesli ktos bedzie zaintersowany, udalo nam sie wygospodarowac 4 pokoje na gorze, pralnie, garderobe i 2 lazienki.. W rozsadnych wymiarach..

Mam jednak pytanie dla tych ktorzy juz mieszkaja w Oli lub maja ja juz wybudowana, czy okna na gorze nie sa za nisko? Wiem ze otwor konczy sie na 210 cm, czy wysocy Panowie nie czuja dyskomfortu, bo chyba ze spojrzec przez okna to trzeba troche sie schylic? Jakie sa odczucia? Warto podniesc pietro o jedna cegle ze wzgledu na niskie okna? Tak zeby zaczyznaly sie na 110 cm? Dzieki z gor za rade, jesli ktos chce nasze rzuty to mowcie smialo...

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...