Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Górę zmieniliśmy całkowicie. Zrobiliśmy duża sypialnie(z sypialni i łazienki z projektu) wraz z duża łazienka z połączenia drugiej garderoby. Na dniach podesle rzut jak tylko gdzieś odgrzebie... Podgląd pomieszczen można zobaczyć w naszej galerii.

 

Do wiaq !!! oraz innych forumowiczów z woj.dolnoslaskiego !!!

 

Proszę o informację czy budowaliście Państwo w okolicach Wrocławia i czy istnieje możliwość obejrzenia Państwa dzieła?

Proszę o odpowiedz, planujemy z mężem zakup projektu Aleksandra modern wersja B i bardzo chcielibyśmy zobaczyć jak domek wyglada w relau. Pozdrawiam Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zamerdz,

u mnie niestety na razie muszę palić ekogroszkiem (co mnie już strasznie wkurza!). Cały dół mam w podłogówce a górę klasycznie - pokoje - kaloryfery, łazienka z pralnią - podłogówka + drabinki.

Licząc od początku grzania czyli gdzieś od 20 października spaliłem ok. 2,5- 2,7 t ekogroszku na ogrzewanie i ciepłą wodę. Wydaje mi się, że nie dużo biorąc pod uwagę, że ocieplenie elewacji zaczęli mi robić dopiero w grudniu i do 15 stycznia nie miałem jeszcze w pełni obłożonych styropianem murów.

Można przyjąć, że na razie wyszło mi średnio mniej niż 1 t miesięcznie. Normalna cena groszku to ok. 800-900 zł za t (kupuję workowany więc jest droższy). Temp. w domu na poziomie 21-23 stopnie bo od 21 grudnia już mieszkamy. Na razie jeszcze eksperymentuję z ustawieniami więc czasem skacze nawet do ponad 24 stopni - szczególnie przy podłogówce.

Na szczęście dostałem już warunki przyłączenia gazu i mam nadzieję do jesieni się z tym uporać i mieć już czysto w kotłowni... :-)

 

 

 

Witam, wszystkich mam pytanie do tych szczęśliwców co już zakończyli budowę. Jaką macie instalacje grzewczą i jakie są miesięczne koszty ogrzewania. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem nowy na tym forum i tak jak wszyscy zdecydowałem się na Olę - w moim przypadku wersja modern A.

 

Na wstępie ogromne dzięki za taka ilość wiedzy i rad jakie można tu znaleźć:) Biorę się za czytanie. Tymczasem przesyłam zmiany jakie chcielibyśmy z Żoną wdrożyć w projekcie. (robione domowymi sposobami więc prośba o wyrozumiałość:))

 

Zerknijcie proszę i oceńcie czy jest ok? na co zwrócić uwagę na co uważać itp.

 

 

Z góry dzięki za pomoc i konstruktywną krytykę:)

Parter 2.jpgParter1 zmiany okien vs oryginal.jpgpiętro1 zmiany vs oryginal.jpgpiętro2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w załączeniu przesyłam zdjęcia klatki schodowej. Co do wchodzenia schodów w światło drzwi to problemu u nas nie było, gdyż schody nie dolegają do ściany, w innym wypadku trzeba by było trochę wyciąć opaskę (ale schody de facto nie wchodzą w sam otwór).

 

Hej możecie pokazać zdjęcie jak umiejscowiliście kominek i ile on miejsca faktycznie zabiera w salonie. Mamy problem z jego zlokalizowaniem.

Pomożecie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich mam pytanie do tych szczęśliwców co już zakończyli budowę. Jaką macie instalacje grzewczą i jakie są miesięczne koszty ogrzewania. Pozdrawiam

 

Zamerdz

 

Ja mam instalacje gazową, piec kondensacyjny jednofunkcyjny Termetu + zbiornik 120l. Na razie bez sterowników pokojowych, piec sterowany pogodynką. Łazienki podłogówki + drabinki, cały dół podłogówka, na górze grzejniki + 2 w garażu. Temp w domu ok. 21-23 st. C. Grzeje teraz 3 sezon, za 2 poprzednie zapłaciłem 2300-2600 za pół roku, od października do marca. Teraz na pewno też więcej nie będzie. Jestem bardzo zadowolony, ponieważ wszyscy mnie straszyli że przy takim metrażu gaz mnie zrujnuje.

Aha, mam jeszcze rekuperacje, bez GWC, co też myślę, nie pozostaje bez znaczenia.

Co do ocieplenia zamiast 20cm dałem 15cm styropianu na dole, 12 cm na górze.

pozdrawiam

Edytowane przez Prene
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

mam instalację gazową, piec kondensacyjny Viessmanna, szczegółów nie podam :) Temp. min. 22 stopnie, kąpię codziennie dzieci w wannie i gotuję również na gazie, nie mam nawet czajnika elektrycznego. Za cały rok 2014 wyszła mi kwota 4.236 złotych.

pozdrawiam

 

Hej, możesz podać ile Cie wyszło na sam sezon grzewczy? ewentualnie koszt gazu miesięcznie poza sezonem grzewczym?

wyniki oscylują około 500zł - to chyba dobry wynik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam pytanko odnośnie izolacji fundamentów. Jakie rozwiązania zastosowaliście u siebie i na jakim terenie? Ja właśnie się zastanawiam - wydawałoby się że fundament ważna rzecz na której nie warto oszczędzać. Z drugie jednak strony "starszyzna" w rodzinie twierdzi że nie ma co przesadzać z cudami techniki i jechać standardowo bo teren sprzyjający. Dajcie znać jakie macie doświadczenia i opinie w temacie.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, możesz podać ile Cie wyszło na sam sezon grzewczy? ewentualnie koszt gazu miesięcznie poza sezonem grzewczym?

wyniki oscylują około 500zł - to chyba dobry wynik :D

Czesc, od poczatku pazdziernika 2013 do konca marca 2014 OK. 3.000, pozostale miesiace srednio po 200,00. Nie wiem , czy to dobry wynik, no np. Prene ma mniej :) mysle, ze jak bym np. dzieci myla pod prysznicem, to juz by byla roznica, bo mam spora wanne. Nie mam w ogole kominka, ktory gdy jest rozpalony w chlodne dni grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, od poczatku pazdziernika 2013 do konca marca 2014 OK. 3.000, pozostale miesiace srednio po 200,00. Nie wiem , czy to dobry wynik, no np. Prene ma mniej :) mysle, ze jak bym np. dzieci myla pod prysznicem, to juz by byla roznica, bo mam spora wanne. Nie mam w ogole kominka, ktory gdy jest rozpalony w chlodne dni grzeje.
zerknelam do rachunkow, bo cos mi nie wychodzilo I tak: IViV-420,00; VI-VII-168, VIII-IX-219.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, od poczatku pazdziernika 2013 do konca marca 2014 OK. 3.000, pozostale miesiace srednio po 200,00. Nie wiem , czy to dobry wynik, no np. Prene ma mniej :) mysle, ze jak bym np. dzieci myla pod prysznicem, to juz by byla roznica, bo mam spora wanne. Nie mam w ogole kominka, ktory gdy jest rozpalony w chlodne dni grzeje.

 

To i tak zacny wynik jak na metraż domu ponad 200m2 :)

Jak masz ocieplony dom? tak jak w projekcie 20 dół i 12 góra białego styropianu czy zmieniałaś?

Masz u siebie rekuperacje?może ona zmienia wynik ogrzewania :)

 

Poza sezonem grzewczym to raczej standardowe rachunki posiadasz. Całościowo i tak jest nieźle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak zacny wynik jak na metraż domu ponad 200m2 :)

Jak masz ocieplony dom? tak jak w projekcie 20 dół i 12 góra białego styropianu czy zmieniałaś?

Masz u siebie rekuperacje?może ona zmienia wynik ogrzewania :)

 

Poza sezonem grzewczym to raczej standardowe rachunki posiadasz. Całościowo i tak jest nieźle :)

Nie mam rekuperacji, wietrze co rano nawet zima. dom mam ocieplony welna na calosci, chyba 15 cm, ale nie pamietam. Mam tez taki zbiornik na wode z pompa powietrzna, ale to woda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej możecie pokazać zdjęcie jak umiejscowiliście kominek i ile on miejsca faktycznie zabiera w salonie. Mamy problem z jego zlokalizowaniem.

Pomożecie ? :)

 

Innabajka też miałem problem z ustawieniem kominka. Mierzyłem, rysowałem, dobierałem różne kominki aby nie wjechać jakąś "krową" w środek salonu. Wyszło jak na zdjęciach. Odległość od kominka do ściany (czyli szerokość salonu) zostało 357 cm., od ściany gabinetu czyli pod schodami kominek wyjeżdża na 67 cm. Generalnie nie wyszło źle a też się tego obawiałem.

 

20150117_020512a.jpg20150208_142910a.jpg20150208_142848a.jpg20150207_205924a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie wkład kominkowy, pamiętacie producenta i model.

 

My mamy dwie wersje do rozważenia i tak naprawdę nie wiemy na co się zdecydować czy wysunąć kominek tak jak u Was czy go wciągnąć w głąb salonu kosztem jego szerokości.

 

Wersja schowana w salon, taka najbardziej nam pasuje ale obawiamy się że szerokość salonu 3,2m będzie dość uciążliwa

kominek normal.jpg

 

Wersja wysunięta, w tej wersji obawiamy się że kanapa będzie za blisko kominka

wysuniety2.jpg

 

A tak to przedstawia się patrząc na rzut od góry.

Co o tym myślicie?

kominek wymiary.jpg

kominek normal.jpg

kominek wymiary.jpg

wysuniety2.jpg

Edytowane przez innabajka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam pytanko odnośnie izolacji fundamentów. Jakie rozwiązania zastosowaliście u siebie i na jakim terenie? Ja właśnie się zastanawiam - wydawałoby się że fundament ważna rzecz na której nie warto oszczędzać. Z drugie jednak strony "starszyzna" w rodzinie twierdzi że nie ma co przesadzać z cudami techniki i jechać standardowo bo teren sprzyjający. Dajcie znać jakie macie doświadczenia i opinie w temacie.

 

pzdr

 

Hej, ja jako pionowe izolacje dałem dysperbit, natomiast na poziome papa termozgrzewalna na ławę chudsza na ścianę fundamentową grubsza. Aczkolwiek u mnie brak wwód gruntowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam pytanko odnośnie izolacji fundamentów. Jakie rozwiązania zastosowaliście u siebie i na jakim terenie? Ja właśnie się zastanawiam - wydawałoby się że fundament ważna rzecz na której nie warto oszczędzać. Z drugie jednak strony "starszyzna" w rodzinie twierdzi że nie ma co przesadzać z cudami techniki i jechać standardowo bo teren sprzyjający. Dajcie znać jakie macie doświadczenia i opinie w temacie.

 

pzdr

 

dla przykładu, jak kolega wcześniej, pionowa izolacja dysperbit wodny, na to styrodur xps 10cm jako ocieplenie i folia kubełkowa.

Natomiast na izolacje poziomą ławy dałem 2x fofia gruba fundamentowa tak samo izolacja pod ściany budynku 2 x folia do izolacji fundamentów.

 

Mam nadzieję że da rade dość wysoki poziom wód gruntowych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...