Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A czy ta pompa kiedyś się zwróci przy dobrze ocieplonym domu?

też się zastanawiałem nad pompą lecz jeżeli dom będzie ocieplony jak dom pasywny - to koszty ogrzewania np gazem będą minimalne - a pompa ciepła przecież i tak nonstop pracuje czyli zużywa prąd.

 

Ja do ogrzania zastosuje rekuperator oraz gruntowy wymiennik ciepła do tego i zastanawiam się czy nie dołożyć do rekuperatora jakiegoś grzejnika na prąd bo ponoć takie są, zastanawiam się również nad zamontowaniem kotła kondensacyjnego gdzie koszt wyniesie okolo 10 tys z instalacja i zbiornikiem 2700 litrów.

Dodatkowo chce ogrzewać dom kominkiem który również będzie ogrzewał rury z rekuperatora.

co wy o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo lubię takie pytania "czy to się kiedyś zwróci?". Jak kupujesz meble do kuchni to też się zastanawiasz kiedy ci się to zwróci.

Sprawa jest prosta nie mam gazu, żona nie będzie węgla sypać, zbiornika na gaz nie chcę. A poza tym jest to superwygodne i stać mnie na to. Myślę, że są to wystarczające powody aby zamontować sobie pompę ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

och przykro mi ze zwrocilem uwage

roznica instalacji gazowej a pompy ciepla to jedynie jakies 66 tys no jak cie stac to super

mnie tez stac ale wole wiekszy basenik pod domem a nie jakies nowoczesnosci ktore ludziom wciskaja dobrzy handlowcy

zuzycie pradu w PC okolo 1000zł rocznie - zuzycie gazu w domu pasywnym mysle ze wiecej niz 1000 zl nie bedzie przy dogrzewaniu kominkiem - który lubie rozpalac a nie że jest tańszy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Projekt zakupiony :) teraz czas na adaptację...

Z większych zmian to przeniesiemy komin tj. kanał dymny z obecnego pom. gosp./c.o. dołączymy do komina w salonie, wentylacyjny odpadnie bo planujemy went. mech., w obecnym pokoju hobby będzie pom. gosp./c.o. a wejście do niego jedynie z garażu.

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do: seb.719 i dinki, proszę dajcie znać jak ruszycie z budową. Ja po rocznym poszukiwaniu projeku zdecydowałam się na Aleksandrę. Muszę jeszcze sprawdzić w gminie czy zmienią mi kąt nachylenia dachu (w warunkach mam od 25 do 45 stopni), różnica niewielka, ale jak się nie zgodzą, to będę myśleć nad podniesieniem dachu. Nie chcę nawet myśleć, jak nic z tego nie wyjdzie... Nie wiem, czy uda mi się "wystartować" w tym roku (cała "papierologia" przede mną), ale bardzo chętnie obejrzę budynek "na żywo". Jesteście na tyle blisko mojej lokalizacji, że dojazd to nie problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Alex.83

Budujemy w Dołujach więc prawie po sąsiedzku hehe...

Jak ruszę zapraszam do oględzin

pozdrowionka

 

P.S. Ayna w Koszalinie spędziłem ostatnio 3 miesiące swojego życia ;)

pozdrowionka

 

witajcie, my tez planujemy budowac Aleksandre. ale po przeczytaniu Waszych postów wychodzi na to, ze na razie to wielki laik ze mnie w temacie ;) seb.719 a gdzie budujesz pod Szczecinem? moze w Dobrej? bo jesli tak to beda tam staly 2 Aleksandry :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seb.719 to bardzo dobra wiadomosc :) mam nadzieje ze bedziemy mogli wymienic sie pomyslami... :) z mezem chcielibysmy ruszyc na wiosne. musimy pozalatwiac wszelkie formalnosci (bank, gmina, itp) oraz przede wszystkim znalezc jakas dobra ekipe.. a z tym wiadomo jak jest ;) budujecie aleksandre modern A czy B? my raczej A ale sen z powiek spedza mi ta mala kuchnia- ciagle kombinuje co wyburzyc, co przeniesc, jak poustwaic sprzety zeby zyskac jak najwiecej przestrzeni. pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej alex, też się zastanawiałam nad kuchnią, czy nie będzie za mała. Chciałam wstawić mały stolik do kuchni, ale po namyśle stwierdziłam, że ta kuchnia będzie wystarczająca. Po co stolik skoro jest jadalnia, której nie mam mieszkając w bloku? Obejrzałam kilka kuchni w podobnej wielkości i wszystko powinno się zmieścić (choć moja obecna kuchnia jest większa). Ponadto kuchnia jest "w kwadracie" przez co będzie ustawna i wszystko będzie pod ręką. W związku z powyższym razem z mężem skłaniamy się do wersji A, ale ostateczna deczja nie została jeszcze podjęta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy wersję pierwotną. Teraz, jak już stoi sso moja żona uważa, że koniecznie trzeba było kuchnię powiększyć, albo wybierając wersję B (czyli tę powiększoną o 1 metr, ale nam działka na to nie pozwala) albo wydłużyć kuchnię poprzez przesunięcie ściany frontowej (tej od wejścia) czyli likwidując ten "schodek".

A mnie się podoba tak jak jest .

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jergos, proszę wrzuć parę zdjęć tej kuchni, bo jak widać jest to newralgiczny punkt tego projektu. Mi też chodził po głowie pomysł wyrównania ściany frontowej (przez co właśnie tylko kuchnia byłaby większa), ale mój mąż stwierdził, że to za bardzo zmieni kocepcję budynku... a jemu właśnie taki się podoba ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry pomysł- bardzo prosimy o zdjęcia, może to trochę rozjaśni sytuację. obecnie mam podobnej wielkości kuchnię i jest zdecydowanie za mała. ale moze miec na to wplyw stolik oraz fakt, iż jest zmaknięta. zwroccie uwage na duze okna w kuchni- ani kuchenki ani lodowki nigdzie tam nie wpasujemy. a ja mysle o takiej duzej lodowce :) a niestety przesuniecie sciany frontowej zmieni bryle budynku i straci on caly swoj charakter. ja mysle jeszcze nad yburzeniem tego malego odcinka działówki pomiędzy kuchnią a drugą częścią korytarza. optycznie juz będzie większa. zostanie tam tylko filar (tak mi sie wydaje wg projektu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Alex, tylko jak wyburzysz ten fragmencik, to będzie mniej ścian do wykorzystania, niby większa przestrzeń, ale mniej miejsca na szafki (mi obecnie strasznie brakuje ścian).

U nas już nie ma odwrotu. Budujemy BL, dziś zamówiłam, choć do końca się wahałam.

Z nowości jeszcze powiem, że poszerzamy jednak garaż i to sporo, właśnie kosztem harmonii w wyglądzie :( Wszyscy mówią, że komfort ważniejszy od wyglądu, a że dużo jeździmy, to jeżeli będzie taka możliwość, zrobię nawet 5m bramę. Pewnie będzie wyglądało jak garaż z domem ;) ale cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowości jeszcze powiem, że poszerzamy jednak garaż i to sporo, właśnie kosztem harmonii w wyglądzie :( Wszyscy mówią, że komfort ważniejszy od wyglądu, a że dużo jeździmy, to jeżeli będzie taka możliwość, zrobię nawet 5m bramę. Pewnie będzie wyglądało jak garaż z domem ;) ale cóż...

 

Przerabiałem trochę ten temat... Będziecie musieli dać znacznie większy podciąg (może nawet zastosować słup), poza tym należy przeprojektować więźbę, aby dach był symetryczny. Faktem jest, że trochę straci na uroku ale cóż.... My zostaliśmy przy org., powiększymy jedynie bramę do ok. 470 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jergos, proszę wrzuć parę zdjęć tej kuchni, bo jak widać jest to newralgiczny punkt tego projektu. Mi też chodził po głowie pomysł wyrównania ściany frontowej (przez co właśnie tylko kuchnia byłaby większa), ale mój mąż stwierdził, że to za bardzo zmieni kocepcję budynku... a jemu właśnie taki się podoba ;)

 

Przesyłam kilka fotek środka - trochę bałagan - jak to na budowie. Wiele to na razie jeszcze nie widać. Jak już pisałem nie mogliśmy niestety nic powiększać ponieważ działka jest mała. Natomiast teraz pracujemy nad aranżacją wnętrza. Raczej nie ma innego miejsca na „kombajn” ( lodówka, piekarnik, mikrofala) jak ściana pomiędzy oknem kuchni a oknem jadalni. Kuchenka naprzeciwko a zlew pod oknem. Nie robimy wyspy.

Jeśli macie jakieś fajne pomysły na aranżację to opiszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jergos, plus za dodatkowe okno w salonie - dobry pomysł.

Faktycznie kuchnia nie powala wielkością.

Co do kuchni to my skłaniamy się do zwiększenia wysokości okna w kuchni, aby były wszystkie na jednym poziomie - ładniej i jaśniej będzie :)

 

Nie robimy wyspy.

Jeśli macie jakieś fajne pomysły na aranżację to opiszcie.

 

Chyba raczej "półwyspu" :), pomysły się wypracowują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...