Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Maryc,może masz rację ale ja mam takie dywagacje - na tym poddaszu mam instalację od wentylacji, co prawda ocieploną ale jak sobie pomyślę, że od np 20 stopni mrozu będzie ją oddzielała tylko dachówka to dlatego pomyślałem o tym ociepleniu. Strop i tak docieplę tak jak w projekcie ,choć nie wiem czy zamiast wełny nie dam natryskowej izolacji - mniej metrów to taniej wyjdzie a oferty mam za 50-60 zł m.

 

 

Ja wentylacje nawiewna robie na rurach 63 wiec schowa sie w ociepleniu, wywiewną z lazienki i garderoby aluminiowym kanalem ocieplonym wełną.

 

 

Też myslalem nad natryskowa izolacja ale ceny to kosmos. Dobrze kombinujesz zeby ocieplic pianka strop a nie dach.

Widzialem u kogos na zdjeciach zrobione odwrotnie, czyli dach szczelnie zamkniety pianka a w stropie welna. Wg mnie duze ryzyko ze to kiedys zawilgotnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Był u mnie jeden fachowiec i powiedział że centrala wentylacyjna powinna mieć wydajność około 600m3

 

Ja planuje max 400m3/h. Mam 2 znajomych w okolicy z rekuperacja w domach. Niestety obydwa ze skosami wiec kubatura domow to miedzy 400 a 450m3 ale obydwaj ze wzgledow finansowych kupili centralki 200m3 i to wystarcza. Lustra w lazienkach odparowuja zanim sie wytrzesz po prysznicu. Zapach z kuchni nie rozchodzi sie po domu. Chyba nie ma co przesadzac z wydajnoscia i kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym się przywitać i pozdrowić wszystkich posiadaczy ładnej Oli. ;) Około Września zaczniemy budować Aleksandrę Modern B lustrzane odbicie z małymi zmianami.

- garaż poszerzony o około 1,5m i kotłownia za garażem i okna w garażu i kotłowni

- garderoba u góry przy pokoju z tarasem wydzielona pralnia z wejsciem od łazienki

- większy taras o około 0,5 m

- oczywiście przejście do domu z garażu

- likwidacja słupa na piętrze przy schodach

i oczywiście rekuperacja oraz kominek z DGP dystrybucja gorącego powietrza

 

Przeczytałem chyba wszystkie posty, bardzo pomocne, ale niestety nie znalazłem zestawienia stali na całą budowę, może być z powiększonym garażem W kosztorysie są tylko pręty gładkie 460 kg i żebrowane. 2200 Chodzi mi ile i jakiej średnicy kupiliście żebrówki. Czy mógłby mi ktoś podełsać zestawienie choćby z f ry.

 

Jeszcze proszę o namiary na firmę która wykonywała wam więźbę dachowa na płytkach kolczastych z uwzględnieniem likwidacji slupów.

 

 

Dzięki.

Edytowane przez markuson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym się przywitać i pozdrowić wszystkich posiadaczy ładnej Oli. ;) Około Września zaczniemy budować Aleksandrę Modern B lustrzane odbicie z małymi zmianami.

- garaż poszerzony o około 1,5m i kotłownia za garażem i okna w garażu i kotłowni

- garderoba u góry przy pokoju z tarasem wydzielona pralnia z wejsciem od łazienki

- większy taras o około 0,5 m

- oczywiście przejście do domu z garażu

- likwidacja słupa na piętrze przy schodach

i oczywiście rekuperacja oraz kominek z DGP dystrybucja gorącego powietrza

 

Przeczytałem chyba wszystkie posty, bardzo pomocne, ale niestety nie znalazłem zestawienia stali na całą budowę, może być z powiększonym garażem W kosztorysie są tylko pręty gładkie 460 kg i żebrowane. 2200 Chodzi mi ile i jakiej średnicy kupiliście żebrówki. Czy mógłby mi ktoś podełsać zestawienie choćby z f ry.

 

Jeszcze proszę o namiary na firmę która wykonywała wam więźbę dachowa na płytkach kolczastych z uwzględnieniem likwidacji slupów.

 

 

Dzięki.

u mnie tali wykorzystano jak poniżej

 

Stal żebrowana fi8 108kg

Stal żebrowana fi12 902kg

Stal żebrowana fi12 789kg

Stal żebrowana fi12 1015kg

Stal żebrowana fi12 338kg

Stal żebrowana fi16 291kg

Stal żebrowana fi16 97kg

Stal żebrowana fi20 210kg

Stal żebrowana fi20 180kg

Drut walcowyfi6 113kg

Drut walcowyfi6 200kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
bardzo długo wahałem się jaki profil wybrać oraz jaka fabryka to wyprodukuje (jest to bardzo ważne przy tak dużych przeszkleniach) po bardzo długich namysłach wybraliśmy okna na profilu schuco si82 od hekaplast z potrójna szybą.

Okna mam już wstawione, prezentują się wyśmienicie :) zobaczymy jak będą się sprawowały w zimie :)

warto zweryfikować dogłębnie kto ma wyprodukować i zamontować okna.

Nawet najlepsze okna może rozwalić nieprofesjonalny montaż.

 

wycofuje się z tego stwierdzenia !!!!!!!!! Do odwołania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanko, czy zbroiliście chudziaka, z góry dziekuje za odp. pozdr.

Zbrojenie chudziaka nie ma sensu, lepiej dobrze ubic piasek.

W kazdym razie ja nie zbroilem i dobrze bo zmienikem uklad lazienki na górze i dorabiam drugi pion kanalizacyjny bo podejscie do brodzika mi wychodzi prawie 4 metry i nie zmiescze sie ze spadkiem w grubosci podłogi :-(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
u mnie tali wykorzystano jak poniżej

 

Stal żebrowana fi8 108kg

Stal żebrowana fi12 902kg

Stal żebrowana fi12 789kg

Stal żebrowana fi12 1015kg

Stal żebrowana fi12 338kg

Stal żebrowana fi16 291kg

Stal żebrowana fi16 97kg

Stal żebrowana fi20 210kg

Stal żebrowana fi20 180kg

Drut walcowyfi6 113kg

Drut walcowyfi6 200kg

 

Witam

A taka ilość zbrojenia to przy jakich wymiarach ławy i czy budynek postawiony na szkodach górniczych ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...