Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszyskich. Stan surowy zamnkięty za nami.czekamy właśnie na tynki.za kilka dni wrzucimy fotki do obejrzenia.Gdyby ktoś szukał ekipy do postawienia to gorąco polecam ekipę Pana Piotra Szyszko.Strasznie się cieszymy, że akurat on stawiał nam domek. Wiedza i profesjonalizm.kierownik budowy zachwycony:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Witam Wszystkich :)

 

Na wstępie powiem, że to forum dzięki Wam Budującym to super wielka kopalnia wiedzy :) Strasznie fajnie, że są ludzie, którzy chcą swoimi doświadczeniami i wiedzą się dzielić :):):):) Przymierzamy się właśnie do zakupy tego projektu, bardzo się nam podoba :) Będziemy budować się w Wesołej(Warszawa). Byłabym wdzięczna za przesłanie na wiadomość prywatną bądź mój email ([email protected]) kosztów wybudowania tego domu.

Wiem, że wiele zależy od materiałów, ale chciałabym się zorientować czy nasz budżet go wytrzyma i jak ogólnie ma się ten projekt do innych o zbliżonej powierzchni.

Bardzo chętnie odwiedzilibyśmy już zbudowaną Aleksandrę i jej właścicieli -i zobaczyli jak wygląda na żywo - o ile ktoś z Was będzie miał ochotę dosłownie na 15 minut pokazać nam swój Dom.

 

Pozdrawiam,

 

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ponieważ nie znalazłem osobnego wątku to postanowiłem tutaj napisać.

A mianowicie czy nikt z Was nie buduje domu według projektu AJR_21 (http://www.ajrstudio.pl/projekt-domy-jednorodzinne-ajr21a2garaz-0.html)? To jest zmodyfikowana "Aleksandra Modern B", trochę powiększona i ze zmianami w środku.

Jestem zainteresowany zakupem tego projektu i szukam osoby, która takowy domek buduje i chciałaby go pokazać na żywo (najlepiej z mazowieckiego) :)

 

Tak więc jeżeli jest ktoś kto buduje AJR 21 to bardzo proszę o kontakt ([email protected])

 

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam,

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem na etapie kończenia drugiej kondygnacji. Planuję położyć drugi strop by zrobić jeszcze poddasze na jakieś graty. Wykonawca doradza mi delikatne zwiększenie nachylenia dachu do 22 stopni i podniesienie dachu wieńcem o 30 cm. Czy ktoś z Was może zrobił coś podobnego?

 

Z jednej strony chciałbym mieć tam jeszcze dodatkowe poddasze (nie musi być wygodne do chodzenia bo tylko jako składzik), a z drugiej nie chciałbym zbytnio zaburzyć architektury budynku by nie wyszła stodoła.

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem na etapie kończenia drugiej kondygnacji. Planuję położyć drugi strop by zrobić jeszcze poddasze na jakieś graty. Wykonawca doradza mi delikatne zwiększenie nachylenia dachu do 22 stopni i podniesienie dachu wieńcem o 30 cm. Czy ktoś z Was może zrobił coś podobnego?

 

Z jednej strony chciałbym mieć tam jeszcze dodatkowe poddasze (nie musi być wygodne do chodzenia bo tylko jako składzik), a z drugiej nie chciałbym zbytnio zaburzyć architektury budynku by nie wyszła stodoła.

Pozdrawiam

P

 

Witam

Ja wykonałem drugi strop nad piętrem, wiązało się to z tym iż na etapie budowy parteru należałoby dozbroić konstrukcje ponieważ dodatkowy strop to znaczące obciążenie.

Nie podnosiłem kalenicy dachu, ale i tak sie tam da stanąć mam 190 wzrostu i swobodnie dotrzeć do zakamarków. Proponuje zastanowić się nad umiejscowieniem wyjścia na poddasze. Fakt jest taki, iż jest tam mnóstwo miejsca na rzeczy które szkoda wyrzucić.

 

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin dzięki za informacje. A jak masz rozwiązane wyjście na poddasze i gdzie? Początkowo miałem tam robić normalne schody bo miejsce na to mam dzięki temu że zlikwidowałem antresolę i mam szerszy korytarz na górze. Stwierdziłem jednak że jak tam będę wychodził góra raz na miesiąc czy dwa to wystarczą schody wysuwane z sufitu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja wykonałem drugi strop nad piętrem, wiązało się to z tym iż na etapie budowy parteru należałoby dozbroić konstrukcje ponieważ dodatkowy strop to znaczące obciążenie.

Nie podnosiłem kalenicy dachu, ale i tak sie tam da stanąć mam 190 wzrostu i swobodnie dotrzeć do zakamarków. Proponuje zastanowić się nad umiejscowieniem wyjścia na poddasze. Fakt jest taki, iż jest tam mnóstwo miejsca na rzeczy które szkoda wyrzucić.

 

pozdrawiam

Marcin

 

dach.jpg

 

Proponuję zainteresowanym zerknać na plany. Wysokosc kalenicy to 724cm, wysokosc sufitu na pietrze 527cm. Róznica 197 cm.

Po odjęciu ocieplenia - minimum 30cm i wysokosci krokwi + dachu - minimum 25cm zostaje

142 cm w najwyższym punkcie. Więc z tym da się stanąc to bym się nie rozpędzał.

Chyba że piszesz o wersji A to doprecyzuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie również mi z tą wysokością coś nie pasuje, bo wykonawca też mi powiedział że będzie niecałe 150 cm. Tak czy siak klamka zapadła -podwyższam troszkę dach i zmieniam o 2 stopnie kąt.

 

Drugi strop już leży, teraz robią wieniec, a pod koniec tygodnia przyjeżdża więźba dachowa. Zdecydowałem się na dachówkę Meyer Holsen Piano - widziałem na żywo i robi wrażenie.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam i dzięki za czujność ;]

Po pierwsze mowie o tym miejscu co jest 7,45 kalenica to już masz 20 cm więcej wysokości i akurat w tym miejscu jeszcze nie mam docieplenia ponieważ ociepliłem strop od dołu jak robiłem G-K pod sufitem,a tam w tej chwili leżą pozostałe paczki styropianu, więc jak chodziłem między nimi to się mieściłem tam też mam ulokowany wyłaz dachowy ponieważ jest tam najwygodniej. Racja jeżeli dołożymy docieplenie już nie będzie tak pięknie, ale tam i tak jest tyle miejsca, że nie ma pomysłu na zagospodarowanie,

Po drugie wyjście zlokalizowane jest na dach po otwieranych schodach strychowych znajdują się w centrum korytarza, masz rację częściej jak raz na miesiąc pewnie nie będę tam się wybierał na razie jest tam składzik na różne po budowlane w/w styropian materiały jak folia rurki kable itp. co powoduje częstsze wizyty

Po trzecie gratuluję wyboru drugiego stropu dopilnuj sobie,żeby więźba była równa bo ta dachówka wygląda super, ale wydaje się że nie wybacza błędów ja niestety mam TITANIĘ

 

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam zdjęcie moich schodów, może komuś się przyda. Są w literę U i mają dwa spoczniki. Dzięki takiemu rozwiązaniu są w dosyć wygodne tj. 17 cm wysokości i 27 cm głębokości stopnia. Minusy to to że dwa stopnie wychodzą za ściankę na korytarzu oraz że schody zachodzą delikatnie na drzwi pokoju przy salonie. Dla mnie jednak nie stanowi to problemu.

WP_20160527_16_57_15_Pro.jpg

 

WP_20160527_09_22_42_Pro.jpg

Edytowane przez pub5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli mogę podpowiedzieć to proponuję powiększyć łazienkę kosztem tego kawałka korytarza wtedy nie będą tak wystawać powiększy się przestrzeń w łazience na dole.Na tym etapie to pewnie nie problem. Tym, że zachodzą na drzwi pokoju nie ma się co przejmować i tak otwierać się będą do środka, Mam pytanie gdzie zrobiłeś kominek ????

 

PZDR

M

 

 

Załączam zdjęcie moich schodów, może komuś się przyda. Są w literę U i mają dwa spoczniki. Dzięki takiemu rozwiązaniu są w dosyć wygodne tj. 17 cm wysokości i 27 cm głębokości stopnia. Minusy to to że dwa stopnie wychodzą za ściankę na korytarzu oraz że schody zachodzą delikatnie na drzwi pokoju przy salonie. Dla mnie jednak nie stanowi to problemu.

[ATTACH=CONFIG]357328[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]357329[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...