Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Myślałem nad tą łazienką ale wtedy korytarz zrobiłby się trochę wąski. Coś się tam wykombinuje jeszcze (np. jakaś ścianka, murek) albo tak po prostu zostaną.

Kominek planuję tak jak w projekcie. A czemu pytasz, coś przeoczyłem?:rolleyes:

 

Z dodatkowych rzeczy w salonie przedłużam tę ściankę po stronie kominka na długość spocznika schodów, żeby trochę je zasłonić i jednocześnie odgrodzić salon od klatki schodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać komina na zdjęciu a gdzies tam powinien sie czaić :-)

 

 

Kominy właśnie się robią:rolleyes:

 

Mam jeszcze pytanie, jakie macie rynny? 150 czy 125 mm średnicy? Sprzedawca dachówki namówił mnie na ciągłe (kształt podobny do kwadratu), mówił coś o lepszym mocowaniu itp. ale dziś wykonawca dachu jak się dowiedział co zamówiłem to zaczął odradzać. Zmieniłem więc na zwykłe okrągłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam zdjęcie moich schodów, może komuś się przyda. Są w literę U i mają dwa spoczniki. Dzięki takiemu rozwiązaniu są w dosyć wygodne tj. 17 cm wysokości i 27 cm głębokości stopnia. Minusy to to że dwa stopnie wychodzą za ściankę na korytarzu oraz że schody zachodzą delikatnie na drzwi pokoju przy salonie. Dla mnie jednak nie stanowi to problemu.

[ATTACH=CONFIG]357328[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]357329[/ATTACH]

 

Schody fajne tylko patrzac na zdjęcia zastanawia mnie czy przy schodzeniu jest możliwość "palnięcia" się głową o strop przy standardowym wzroscie 1,8 m?

Granica stropu jest praktycznie na wysokości 6 schodka dopiero a to znaczy że już ponad meter nad podłoga się będzie stało. Dajcie znać prosze czy to złudzenie czy jest możliwość kolizji stropu z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schody fajne tylko patrzac na zdjęcia zastanawia mnie czy przy schodzeniu jest możliwość "palnięcia" się głową o strop przy standardowym wzroscie 1,8 m?

Granica stropu jest praktycznie na wysokości 6 schodka dopiero a to znaczy że już ponad meter nad podłoga się będzie stało. Dajcie znać prosze czy to złudzenie czy jest możliwość kolizji stropu z głową.

 

Złudzenie:rolleyes: Mam 1.79 cm wzrostu i jest jeszcze duuużo zapasu. Nie mierzyłem dokładnie ale jak będę na budowie to z ciekawości sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominy właśnie się robią:rolleyes:

 

Mam jeszcze pytanie, jakie macie rynny? 150 czy 125 mm średnicy? Sprzedawca dachówki namówił mnie na ciągłe (kształt podobny do kwadratu), mówił coś o lepszym mocowaniu itp. ale dziś wykonawca dachu jak się dowiedział co zamówiłem to zaczął odradzać. Zmieniłem więc na zwykłe okrągłe.

 

 

Witam

Moje pytanie powstało ponieważ nie widziałem komina na zdjęciu, i dziwi mnie to jak zrobią jak są stropy porobione moim zdaniem powinno być odwrotnie.

Rynny mam GALECO 125 półokrągłe spokojnie wystarczą i zamontowane na struktonicie nie ma żadnych problemów z przelewaniem i odprowadzeniem wody .

Sprzedawca może ma lepszą marżę na kwadratowych bo to też chyba GALECO mowy produkt,a wykonawca może się ich trochę boi.

 

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moje pytanie powstało ponieważ nie widziałem komina na zdjęciu, i dziwi mnie to jak zrobią jak są stropy porobione moim zdaniem powinno być odwrotnie.

Rynny mam GALECO 125 półokrągłe spokojnie wystarczą i zamontowane na struktonicie nie ma żadnych problemów z przelewaniem i odprowadzeniem wody .

Sprzedawca może ma lepszą marżę na kwadratowych bo to też chyba GALECO mowy produkt,a wykonawca może się ich trochę boi.

 

Pozdrawiam

M

 

Są i kominy:rolleyes:

Dostawiłem też ściankę zasłaniającą częściowo klatkę schodową od salonu.

 

WP_20160609_09_37_46_Pro.jpgWP_20160609_09_37_16_Pro.jpg

WP_20160612_11_47_45_Pro.jpg

WP_20160609_09_37_46_Pro.jpg

WP_20160609_09_37_16_Pro.jpg

WP_20160612_11_47_45_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są i kominy:rolleyes:

Dostawiłem też ściankę zasłaniającą częściowo klatkę schodową od salonu.

 

[ATTACH=CONFIG]358382[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]358383[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]358384[/ATTACH]

 

Witam

Ja bym się zastanowił z tą ścianką ponieważ wizualnie zabierze kawał pomieszczenia, a w tym projekcie wydaje mi się że chodzi o tą przestrzeń: kuchnia- jadalnia -klatka schodowa - salon, kominka nie będzie widać z jadalni i TV ;]

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja bym się zastanowił z tą ścianką ponieważ wizualnie zabierze kawał pomieszczenia, a w tym projekcie wydaje mi się że chodzi o tą przestrzeń: kuchnia- jadalnia -klatka schodowa - salon, kominka nie będzie widać z jadalni i TV ;]

 

Pozdrawiam

Marcin

 

Kwestia gustu. Ja i moja żona nie przepadamy za rozwiązaniami z kuchnią w salonie tak jak ma to miejsce w niektórych projektach domów czy mieszkaniach) . Mimo tej ścianki i tak jest bardzo szerokie przejście do salonu, a dzięki niej salon nabrał kształtów i nie przypomina wnęki przy klatce schodowej. Ale tak jak piszę z gustami się nie dyskutuje i absolutnie nie twierdzę że rozwiązanie pierwotne jest złe :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 4 weeks później...

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Zamówiłem i czekam na projekt: Aleksandra Modern wersja B poszerzona, który to wspólnie z żoną uznaliśmy za najbardziej optymalny ze wszystkich do tej pory obejrzanych. Z mojego punktu widzenia projekt ten jest kompromisem pomiędzy formą a funkcją jednak w kierunku formy.

Są projekty równie albo nawet bardziej funkcjonalne ale nie tak ładne jak Aleksandra.

 

Mam już w głowie pewne zmiany w stosunku do oryginału, część z nich widzę realizowana jest przez forumowiczów, jednak bardzo pomogło by mi obejrzenie domu na żywo.

Stąd moja wielka prośba, jeżeli ktoś w Was byłby tak miły i zechciał pokazać nam swój dom oraz wymienić się swoimi doświadczeniami z budowy, będę bardzo wdzięczny.

Dom budowany będzie pod Krakowem, jeżeli ktoś z Was zwłaszcza z rejonu woj. małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego czy podkarpackiego, byłby tak miły to proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Zamówiłem i czekam na projekt: Aleksandra Modern wersja B poszerzona, który to wspólnie z żoną uznaliśmy za najbardziej optymalny ze wszystkich do tej pory obejrzanych. Z mojego punktu widzenia projekt ten jest kompromisem pomiędzy formą a funkcją jednak w kierunku formy.

Są projekty równie albo nawet bardziej funkcjonalne ale nie tak ładne jak Aleksandra.

 

Mam już w głowie pewne zmiany w stosunku do oryginału, część z nich widzę realizowana jest przez forumowiczów, jednak bardzo pomogło by mi obejrzenie domu na żywo.

Stąd moja wielka prośba, jeżeli ktoś w Was byłby tak miły i zechciał pokazać nam swój dom oraz wymienić się swoimi doświadczeniami z budowy, będę bardzo wdzięczny.

Dom budowany będzie pod Krakowem, jeżeli ktoś z Was zwłaszcza z rejonu woj. małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego czy podkarpackiego, byłby tak miły to proszę o kontakt.

 

Witam

Zapraszamy na kawę ;) jesteśmy ze Śląska od Krakowa 75 km w domu mieszkamy już 8 miesięcy

Jak coś to mój nr 690 518 025 Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...