Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Superbabo na piętrze planujemy raczej otwartą przestrzeń.obecnie mamy maly korytarz na piętrze w domu i tego czego mi najbardziej brakuje to wlasnie troche przestrzeni i swiatla...

ja tez jestem za tym, zeby czesc tarasu byla zadaszona ale my raczej sklaniamy sie ku markizie. uwielbiam siedziec w cieply letni i deszczowy dzien na ogrodzie, takze czy to balkon czy markiza ale cos musi tam byc.

Beess mozesz wyjanic o co chodzi z tym oknem w pokoju i lazience? nie wejdzie tam wanna? w ogole to ten komin w lazience na pietrze psuje mi cala wizje urzadzenia jej.. myslicie ze da cos sie z tym zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy są bramy ogrodzeniowe segmentowe?

 

Na pewno są przesuwne i otwierane (rozwierane) ale segmentowe to raczej nie...

 

- zsyp na pranie 9piwnica)

- miejsce na rolety w nadprożach,

 

Pomysł ze zsypem wart uwagi... :-?

Rolety na pewno będą - pozostaje tylko kwestia mocowania ;)

 

 

alex chodziło mi o to, by okno nie było nad samą wanną, tzn przesunąć je w stonę kabiny

 

My właśnie przesuniemy to okno lub zmniejszmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

W sprawie dachu

My będziemy kryć dachówką

Otrzymałem z Horyzontu przeliczenia na dachówkę

Krokwie są ok

Potwierdził to nasz konstruktor

Zmienia się tylko zbrojenie wieńca jeśli dobrze pamiętam

Szczegóły sa w dokumentacji z horyzontu (przeliczenie dla dachówki)

 

W razie potrzeby moge przesłać

 

W przypadku rolet nadproża trzeba podnieść o ok 22cm żeby zmieścić kasetę na roletę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno są przesuwne i otwierane (rozwierane) ale segmentowe to raczej nie...

 

Pomysł ze zsypem wart uwagi... :-?

Rolety na pewno będą - pozostaje tylko kwestia mocowania ;)

My właśnie przesuniemy to okno lub zmniejszmy...

 

Są są segmentowe...droższe ale są:)

My to okno na piętrze w łazience zmniejszamy...poza tym dzielimy łazienkę przy kominie, dalej będzie kolejna łazienka dla wszystkich - tam dodamy też małe okienko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superbabo a są wolne piony żeby zrobić dodatkową lazienkę (wentylacja)czy w trakcie budowy dodacie pion? nie mam jeszcze projektu a tez chce tam wygospodarowac jeszcze jedna lazienke.

 

Rozumiem ze pytasz o piony wentylacyjne? U nas nie bedzie wentylacji grawitacyjnej, tylko rekuperator, wiec musimy wygospodarowac miejsce na rure tak czy siak. Nie powiem Ci jak jest dokladnie w projekcie, bo aktualnie wszystkie egzemplarze sa u architekta wiec nie mam jak do tego zajrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W imieniu mojej Suuperbaby ;)

Zmiany na dole wynikaja glownie z rozmiarow dzialki, ktora jest waska i dom wykorzystuje praktycznie cala jej szerokosc pozostawiajac 3m od strony garazu i 4 od strony kuchni, natomiast ogrod (mniej wiecej polowa dzialki) bedzie od strony salonu.

http://img834.imageshack.us/img834/3418/parter.jpg

http://img80.imageshack.us/img80/9648/pietrow.jpg

zmiany zaznaczone na zielono

 

dziex za podzielenie sie swoimi przerobkami - BARDZO CENNE KNOW-HOW :)))

 

Mamy podobne spostrzezenia i oczekiwania ale zawsze to dobrze skonfrontowac z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pooley

Tez myślę o rekuperatorze macie już wybrany model?

Ten który jest w projekcie zHoryzontu czy może znależliście coś innego?

 

Na razie nie zastanawialem sie nad tym az tak dokladnie, ale pewnie niedlugo bede zglebial temat dokladniej. Pewnie zastosoujemy rekuperator krzyzowy, tam sie odzyskuje jakies 60% ciepla i do tego wymiennik gruntowy, bo inaczej trzeba w zime stosowac grzalki by dogrzewaly powietrze, bo jak jest -15 na zewnatrz, to bedzie lecialo za zimne powietrze przez nawiewy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie wspomniał mój małżonek pooley, że byliśmy u Jergosa oglądać aleksandrę w stanie surowym otwartym....dom jest super!!! Bałam się, że będzie za duży, ale powiem szczerze, że jest akurat! No i chyba przekonaliśmy się do tego dłuższego balkonu..faktycznie światła bardzo nie zabiera...pomyślimy napewno:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie jest Twoje wrażenie jeśli chodzi o wielkość kuchni? Jest wystarczająca, czy bedziecie budować wersję B z większą kuchnią?

 

Powiem tak, kuchnia duza nie jest, ale jakas specjalnie mala tez nie, na nasze potrzeby spokojnie wystarczy. Jezeli ktos bardzo chce/lubi miec duza kuchnie to zdecydowanie polecam wersje poszerzona budynku, my pewnie bysmy taka opcje brali pod uwage, gdyby nie to ze juz teraz mamy dzialke niemalze na styk, wiec nie bardzo mamy gdzie poszerzyc. Tak wiec zostajemy przy pierwotnej szerokosci, poza tym my obydwoje jestesmy mocno srednio gotujacy ;) tak wiec nam taka kuchnia spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...