Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

pooley/superbabo jak to wyglada na zywo?

 

Myślę że ciężko tu będzie stwierdzić tak uogólniając czy wygląda to dobrze czy źle, bo każdy ma inne oczekiwania co do przestrzeni i miejsca. Jak dla mnie jadalnia na 4 osoby jest akurat, bez większych problemów 6 osób przy stole tez osiądzie, a jak się uprzesz to i 8, tylko już będzie ciasno żeby przejść. My planujemy jadalnie zajmować przy 4-8 osobach, przy większej ilości będziemy przemeblowywać salon i tam stawiać stół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

alex.83 - Jeśli nie ogranicza Was wielkość działki (odległość od sąsiadów), bądź wskaźnik wielkości zabudowy (jest zazwyczaj podany w warunkach zabudowy) to myślę, że można się decydować na wersję B czyli powiększoną o ten 1 metr. Kuchnia będzie wtedy bardziej ustawna, będzie więcej możliwości, wariantów rozmieszczenia sprzętu i mebli. Należy jednak pamiętać, że powiększenie kuchni o 1 metr powoduje automatycznie powiększenie pokoju (sypialni) na piętrze, no i dachu. Koszty budowy na pewno trochę wzrosną ale - coś za coś. Natomiast naszym zdaniem równie dobrym wyjściem jest skorzystanie z architekta wnętrz. Jeśli architekt ma tę żyłkę to naprawdę nawet na mniejszej powierzchni ustawi wszystko tak, że będzie i wygodnie i zgodnie z Waszymi wymaganiami. U nas po odwróceniu schodów o 90 st, w jadalni stół na 8 osób zmieści się spokojnie .

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zlikwidowaliśmy drzwi pod schodami bo część gabinetu służy jako pomieszczenie gospodarcze z wejściem od ogrodu.

 

Jak to część? A co z pozostałą częścią gabinetu?

U nas gabinet w całości będzie zamieniony na C.O./pom. gosp. z wejściem od garażu... :p

 

Na razie próbuję wykombinować drugą łazienkę przy sypialniu na górze, niepozbywając się jednak garderoby.

Też myślimy nad tym... Chyba wykorzystamy koncepcje pooley lub seb.719. Raczej nic innego nie wykombinuje się... :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym kiedyś. Wymiary działki zmusiły nas do zrobienia garażu jednostanowiskowego i wsunięcia go w głąb domu o 1,8 m właśnie kosztem części tego pokoju (gabinetu). Część pokoju zabrał więc garaż a pozostała część, oddzielona ścianką będzie jako pomieszczenie gospodarcze z wejściem od ogrodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jergos sobie to sprytnie wykombinował:) Wymarzony dom stoi...zazdroszczę Ci Jergos tego stanu surowego już:)

Co do łazienki drugiej na górze - my koniecznie chcieliśmy mieć osobną przy sypialni i osobną dla pozostałych pokoi..zdecydowanie wygodne:)

Jutro podpisujemy akt notarialny na działkę - hurej!:) teraz tylko masa papierologi..trzymać kciuki poprosimy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich budujących!! razem z mężem bardzo poważnie myslimy o Aleksandrze jadak fajnie by było ją sobie obejrzeć :) i tak moje pytanie do pana co już ma stan surowy, my jesteśmy z Radomia i często bywamy w okolicach Wrszawy i czy można by było kiedyś podjechać i zobaczyć domek u pana?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superbabo mam nadzieje ze wszystko poszlo gladko! :) teraz tylko troche papierkow i z gorki ;) z najnowszych pomyslow- lazienka na pietrze ( ta mniejsza) zostanie podzielona na pół- czesc od strony naszej lazienki bedzie przeznaczona na saune (taka mini na 1-2 osoby) a pozostala na lazienke przy mniejszej sypialni. wejscie do sauny oczywiscie z duzej lazienki. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

Z zona rowniez planujemy zakup projektu Aleksandra. Planujemy pobudowac dom w Zlotoklosie (gmina Piaseczno).

seb.719 Czy moglbys przeslac kosztorys budowy na [email protected] ? Bede bardzo wdzieczny.

Jergos Czy bylaby mozliwosc umowienia sie z Toba/Wami i obejrzenia Waszego Super Domu ? Odpowiedz prosze na email powyzej.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to seb.719 nie posiada wersji elektronicznej kosztorysu, ja dzieki jego uprzejmosci jestem w posiadaniu ksera. jesli uda mi sie to zeskanowac to moge przeslac- z tym ze to jest kilkadziesiat stron i nie wiem jaka pojemnosc z tego wyjdzie. sluchajcie seb pokazal mi tez makiete domu- naprawde fajna rzecz. jest bardzo pomocna jesli ktos chce kombinowac z oknami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Przy zakupie projektu jest kosztorys w wersji papierowej i na CD. Moim CD niestety zaopiekowały się dzieci i zastał mi tylko w wersji elektronicznej.

Co do makiety to naprawdę polecam

PATROM

jakie wam podają ceny za robociznę ?

 

W Szczecinie między 65000 a 100000 zł za stan surowy z dachem (kładziemy dachówkę )

Materiał wyliczali mi na około 140.000

Daj mi znać proszę jakie ceny wam, podawali

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to seb.719 nie posiada wersji elektronicznej kosztorysu, ja dzieki jego uprzejmosci jestem w posiadaniu ksera. jesli uda mi sie to zeskanowac to moge przeslac- z tym ze to jest kilkadziesiat stron i nie wiem jaka pojemnosc z tego wyjdzie. sluchajcie seb pokazal mi tez makiete domu- naprawde fajna rzecz. jest bardzo pomocna jesli ktos chce kombinowac z oknami.

 

Alex.83 Jezeli nie byloby to problemu to chetnie bym nawet i zaplacil za ksero i przeslanie tego kosztorysu lub skan i przeslanie go w dowolnej formie. Oczywiscie jezeli seb.719 nie bedzie mial nic przeciwko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...