Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oferta Budvar

1. Okna Trocal Energy Line 88 mm /tzw. okna pasywne/, okucia Roto NT standard, pakiet 3-szybowy K-0,6

wartość okien z montażem brutto - 27400 zł

Opcja z szybą P-2 i okuciami antywłam. AW-1 dopłata 5300 zł

 

2. Okna drewniane DJ-88 mm /drewno sosnowe, lamela lita, okucia Roto NT standard, pakiet 3-szyb. K-0,7

kolor okien do wyboru

wartość okien z montażem brutto - 33500 zł

Opcja z szybą antywłamaniową w pakiecie 3-szybowym jest niemożliwa. Można jedynie zastosować okucia AW-1.

koszt w/w okuć do tego zestawu to ok. 350 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen okinen, no na wasze wyceny maja wplyw tez pewnie jakies modernizacje jakie zastosowaliscie :) U nas np. jest jedno duze okno 4x2.3m (tu na cene ma duzy wplyw jego podzial i typ, HS - podzial na '2' - bedzie drozszy, ale fajniejszy, natomiast dzielac okno na '4' mozna troche zaoszczedzic kosztem atrakcyjnego wygladu) i jedno 2.5x2.3m. Czy okna 195x120 dzieliliscie na pol? My w koncu zdecydowalismy ze tak, bo jakos sobie nie wyobrazam otwierania takiego wielkiego skrzydla 2-metrowego, a jak jeszcze mocniej zawieje to juz latwo o tragedie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mi dziś określili okno 3 szybowe 195x120 bedzie ważyć około 150 kg - wiec chyba jedynym rozwiązaniem bedzie podzilić na dwa skrzydła.

odnośnie okna 4x2,3 jeszcze żadna firma mi nie zaproponowała okna podzielonego na dwa skrzydła jedno przesuwane - czy macie jakąś która to zrobi?

wsumie zważywszy na ciężar zastanawiam się czy prowadnice wytrzymają jedno skrzydło by ważyło około 300 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magwis widziałem wasz domek

zazdroszczę fajnie wygląda z oknami.

Czy planujecie rolety?

Co jest powodem że nadproża macie cofnięte względem elewacji?

 

MOżesz podać ile kosztowały was te okna i kto jest producentem

Fajnie wygląda te duże tarasowe

 

Pytanie do wszystkich

 

Podłogi planowane są na 5cm

Zmienialiście coś z tym fantem (szczególnie jeżelim ma być podłogówka)

Dajcie znaka

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magwis - Mam prośbę, czy możecie podać koszt okien. Właśnie jesteśmy na etapie zbierania ofert na okna. Chcemy zakładać na początku kwietnia. Jeśli to nie problem,. podajcie koszt (razem z założeniem), no i jakie PCV czy drewniane? I do jakiej wersji Aleksandry.

 

pozdrawiam

 

Jergos - nie znam kosztu okien, bo kupujemy gotowy dom od dewelopera. Okna mamy drewniane - producent Fila. Mamy też mocno zmienione w stosunku do projektu - Aleksandra Modern A

 

również poprosze o informację, dodatkowo pytając przyziemnie, jaki wybraliście kolor okien i czy wszystkie okna się otwierają?

 

Kolor atracyt, wiekszość się otwiera, nie otwiera się 5 okien - mamy na jednej ze ścian salonu takie 3 podłużne okna (70x200), na ścianie od jadalni takie samo, no i nie otwiera się okno w pomieszczeniu gospodarczym.

 

Czy okna 195x120 dzieliliscie na pol? My w koncu zdecydowalismy ze tak, bo jakos sobie nie wyobrazam otwierania takiego wielkiego skrzydla 2-metrowego, a jak jeszcze mocniej zawieje to juz latwo o tragedie ;)

 

My podzieliliśmy wszystkie okna w proporcji 1/3 do 2/3 - wyglądają fajnie.

 

jak mi dziś określili okno 3 szybowe 195x120 bedzie ważyć około 150 kg - wiec chyba jedynym rozwiązaniem bedzie podzilić na dwa skrzydła.

odnośnie okna 4x2,3 jeszcze żadna firma mi nie zaproponowała okna podzielonego na dwa skrzydła jedno przesuwane - czy macie jakąś która to zrobi?

wsumie zważywszy na ciężar zastanawiam się czy prowadnice wytrzymają jedno skrzydło by ważyło około 300 kg.

 

Jedno z okien mamy 420x200 i mamy podzielone w stosunku jak wyżej, co wychodzi coś ok. 170x200 - to skrzydło jest przesuwane i 250x200 nie przesuwane. Zastosowali jakieś systemy niemieckie - i chodzi leciuteńko. Nie wierzyłam, ale jedną ręką spokojnie otwieram to największe skrzydło.

 

Magwis widziałem wasz domek

zazdroszczę fajnie wygląda z oknami.

Czy planujecie rolety?

Co jest powodem że nadproża macie cofnięte względem elewacji?

 

MOżesz podać ile kosztowały was te okna i kto jest producentem

Fajnie wygląda te duże tarasowe

 

Tak, rolety będą w kolorze okien, a nadproża mamy cofniętę właśnie ze względu na rolety - systemy będą w elewacji zewnętrznej. producent wyżej:yes:

 

ja robie L drewniane dywanowe

 

Wejście od strony jadalni?

 

Bo my takie chcieliśmy, tzn dywanowe w L, z wejściem od strony jadalni, ale nie moga mieć spocznika, bo się nie mieszczzą. Zdecydujemy się chyba na kompaktowe z wejściem od alonu.

 

Co do zdjęć, nie potrafię wstawiać:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...