Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich budujących i zamierzających budować "Aleksandrę" ;-)

 

My planowaliśmy budować Z125 z przeróbkami, jednak wczoraj znaleźliśmy wersję B "Aleksandry" więc zapadła ostateczna decyzja: Aleksandra Klasyk B.

W tym roku chyba nie zaczniemy budowy, ponieważ z działką zejdzie nam parę miesięcy (podziały i załatwianie drogi od sąsiada etc.) jednak działka jest tak fajna, że warto poczekać. Uważnie śledzę ten wątek jak i forum, aby dobrze przygotować się do budowy.

 

Chciałbym zapytać czy buduje ktoś dom wg. tego projektu (może być wersja M lub K) z okolić Tarnobrzega? tj. woj. podkarpackie, ale do świętokrzyskiego też jest blisko ;-)

Chętnie bym obejrzał domek, zobaczył jak wyglądają pomieszczenia na żywo. Proszę o kontakt na forum lub na [email protected]

 

-------

edit:

Czy ktoś kto kupił już te duże okna do salonu i jadalni mógłby wstawić ich zdjęcie na forum, lub podesłać na maila, z góry dzięki

 

Pozdrawiam

Edytowane przez woodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może pomóc Magwis wstawić zdjęcia ? Magwis- czym kryjecie dach

Wchodzimy na http://www.imageshack.us/ , klikamy "browse", wybieramy zdjęcie z komputera, wybieramy rozmiar zdjęcia i klikamy przycisk "Prześlij teraz". Po przeładowaniu strony zobaczysz listę linków. Kopiujemy link z pozycji "Link" lub "Forum Code" (ta opcja będzie lepsza, ponieważ nie trzeba będzie otwierać linku żeby zobaczyć zdjecie) i wklejamy do treści postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym kryjecie dach

 

Zastanawiamy się pomiędzy dachówką płaską a panelem dachowym na jeden rąbek (blacha). Dachówki to: Braas tegalit lub reviva, Creaton domino lub piatta, Jacobi walther stylist albo Koramic actua. Różnica pomiędzy kosztem dachówek a gontem, który wymaga pełnego deskowania jest nieduża (pojęcie względne i subiektywne :)). Chociaż ze względu na koszty skłaniamy się do położenia blachy (pomimo większych odpadów tego materiału).

Wg mnie materiały o takim wzornictwie będą najlepiej pasowały do stylu domu, ale nic nie jest jeszcze przesądzone na 100%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również skłaniam się ku dachówce co prawda oglądałem panel dachowy lecz nie wiem jak by wyglądał na dachu kopertowym.Jeśli dachówka to co z obciążeniem dachu?Mam jeszcze jeden temat do poruszenia a mianowicie sprawa słupków w oknach narożnych ,niektóre podobne projekty ich nie mają . Niech ktoś kto wybudował Aleksandre i wstawił okna napisze kilka zdań jak je zamaskować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dachówka to co z obciążeniem dachu?Mam jeszcze jeden temat do poruszenia a mianowicie sprawa słupków w oknach narożnych ,niektóre podobne projekty ich nie mają . Niech ktoś kto wybudował Aleksandre i wstawił okna napisze kilka zdań jak je zamaskować.

 

Roto,

więźba dachowa wytrzyma dachówkę, trzeba tylko przeprojektować wieniec. Ja jestem już po wstępnej konsultacji z wykonawcą, który to potwierdził. Niemniej świadomość, że na dachu (w przypadku dachówki) leży 12,5 tony powoduje, że lepiej sprawdzić wszystko trzy razy :yes:

Co do słupków w oknach narożnych, to szczerze mówiąc nie dopatrzyłam się ich w projekcie. Na zdjęciach stanu surowego zamieszczonego przez Jergosa (str.8 lub 9 forum) też ich nie widać... (albo ja się ich nie dopatrzyłam).Okna narożne są tylko dwa: w kuchni i w pokoju nad kuchnią. Jednakże zastanawiamy się z mężem, czy w przypadku tych dwóch okien nie wstawić tam słupków (murowanych czy betonowych). Czytałam, że przy narożnych oknach może być problem z roletami...

Przejrzę jeszcze raz projekt i sprawdzę te okna, ale jeśli ktoś ma jakieś sugestie to chętnie poczytam...;)

Edytowane przez ayna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magwis - piękny domek chciałbym mieć już taki stan

 

u Magwisa są wstawione słupki betonowe - u mnie też bedą

 

Odnośnie dachu zastanawiam się nad dachówka NIBRA G10 - co do wieźby to wykonawca mówił aby krokwie zmienić na 8x20 lub zmniejszyć odległość miedzy nimi. Dachówka jest troche droższa ale ładniej wygląda niż blacha na którą początkowo stawiałem - różnice niwelują mniejsze odpady przy dachówce niż przy blachach.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ayna... wracając do tematu słupków to na pewno były widoczne na zdjęciach u Jergosa a w projekcie są na stronie K6 (słupek S2) słupki murowane są też ciekawym pomysłem lecz w moim przypadku musiał bym zobaczyć to na żywo tak jak Wandrew jeden z nielicznych kury mógł obejrzeć dom na żywo .Ciekaw jestem jakie macie pomysły na zadaszenie wejścia do budynku z jakiego materiału chcecie je zrobić czym pokryć co z uszczelnieniem i rynnami ukryć czy zostawić widoczne . Ayna z czego macie zamiar budować bo jeśli chodzi o mnie to porotherm odpada bywałem w takich domach i wieje z każdego włącznika, gniazdka i.t.p. Pozdrowienia dla wszystkich i powodzenia w załatwianiu pozwoleń na budowę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayna z czego macie zamiar budować bo jeśli chodzi o mnie to porotherm odpada bywałem w takich domach i wieje z każdego włącznika, gniazdka i.t.p. Pozdrowienia dla wszystkich i powodzenia w załatwianiu pozwoleń na budowę

 

Roto, my zdecydowaliśmy się bloczki gazobetonowe, czyli tzw. suporex, xella, solbet (konkrety będziemy doprecyzowywać tuż przed budową). Myślę, że bedzie szybciej i taniej. Prawdopodobnie zmienimy formę zadaszenia wejścia do domu, ale to jest wciąż kwestia otwarta. Na pewno skrócimy z jednej strony okna narożne w kuchni i w pokoju nad kuchnią (na ścianie bocznej), ale jeszcze nie wiem o ile. Zastanawiamy się też nad poszerzeniem garażu o jakieś 30 cm od frontu i z boku.

Kwestią przez którą "nie mogę spać" jest pokrycie dachowe :confused: Jedno jest pewne: nie będziemy kładli gontu bitumicznego, ale co w zamian nie wiem.... ciągle miotam sie pomiędzy blachą a dachówką... Z tego co bardzo ogólnie liczyłam, to przy dachówce same gąsiory będą kosztować około 5 tys. Mam nadzieję, że zanim skończę "papierologię" związaną z pozwoleniem na budowę, to sprawa się wyklaruje...

Z tego co czytałam na innych forach dotyczących dachów, niektórzy piszą że przy dachu o takim spadku zimą śnieg podwiewa pod dachówki... :eek:

Ogólnie rzecz biorąc jestem otwarta na różne argumenty i kontrargumenty dotyczące różnych pokryć dachowych..... choć czasami wydaje mi się, że im więcej czytam i pytam tym mniej wiem.... :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do murów to jeszcze się zastanawiam, ale na dzień dzisiejszy jestem zdecydowany na:

- beton komórkowy (twardość 500 lub 600) o grubości 24 cm

- styropian (grubość 20 cm, o lepszym współczynniku lambda)

- styropian w miejscach gdzie będą płyty cementowo-włóknowe lub z piaskowca (grubość 15 cm)

Do tego rezygnacja z wentylacji grawitacyjnej na rzecz rekuperatora.

Wydaje mi się (choć sam tego nie obliczałem, wnioskuję tylko z informacji jakie mam z takich źródeł jak fora, google, znajomi etc.) to dobry stosunek jakości/ceny/energooszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woodek,

mam takie same założenia (na razie bez płyt elewacyjnych). A czy ktoś próbował już kalkulować (chociaż w przybliżeniu) koszt rekuperatora z gruntowym wymiennikiem? W moim przypadku to jeszcze odległa przyszłość, ale pytam z ciekawości. U mnie będzie ogrzewanie gazowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayna:

Jeszcze nie wnikałem szczegółowo w koszty rekuperatora i instalacji, na razie jestem na etapie doinformowywania się. Ale mój znajomy który niedawno zakończył budowę, za instalacje na rekuperatorze AERIS 550 LUXE ERV VV zapłacił 28 tyś zł (w tej cenie jest wszystko, pomiary, montaż, części+rekuperator). Z gruntowego wymiennika zrezygnował, ale to był koszt 6 tyś zł. Czyli trzeba się liczyć z kosztami około 25-35 tyś zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi proponowali cały układ rekuperatora Kinetic plus z montażem w okolicy 14 000zł z Rekuperator firmy Mitsubishi Electric

model LHG-50RX5 wraz ze sterownikiem ściennym 17500 zł

 

bez GWC - jak rozmawiałem z fachowcami podajże 3 to mówili że rury Rehau są przereklamowane i spokojnie można zastosować zwykłe rury kanalizacyjne jak liczyłem to koszt około 1500 zl za same rury i tak się zastanawiam aby wkopali mi w ziemie jak bedą podłączać prąd.

 

Ponoć bardzo dobrze działa sam gwc sąsiedzi teścia mają i mówią że dużo oszczędzają przez to.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o rekuperatorach że średni koszt to około 20 000zł i są z tego oszczędności ja jednak do końca nie jestem ich tak pewien .Przy dobrze ocieplonym budynku koszty ogrzewania powinny być niskie wiec wydatek 20 000zł plus koszty prądu, przeglądów to wszystko jest spory wydatek który się szybko nie wróci. Na pewno jest to rzecz przydatna i godna polecenia ze względu na ciągła wymianę powietrze bez kurzu. Ayna to prawda o podwiewanym śniegu ,spadek dachu nie ma wiele do rzeczy drobny śnieg z wiatrem zrobi swoje. Na pewno blacho dachówka jest mniej estetyczna lecz bardziej szczelna.Co do paneli zewnętrznych nie jestem pewien bowiem zastanawiam się nad wykończeniem jak w http://www.domyzwizja.pl/ - projekt "z klasą" - realizacje. boje się że panele po jakimś czasie się znudzą jednak sprawa jest jeszcze do przemyślenia.Teraz najbardziej męczy mnie osobiście doświetlenie salonu i pokrycie dachu sprawę kuchni myślę że mam za sobą poszerzam o 60cm .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz najbardziej męczy mnie osobiście doświetlenie salonu i pokrycie dachu sprawę kuchni myślę że mam za sobą poszerzam o 60cm .

 

Roto, a z której strony poszerzasz kuchnię od frontu, czy z boku tak jak w wersji B?

Jergos doświetlił salon wstawiając dodatkowe okno, to chyba najlepszy sposób...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mieliśmy przestój, ale ruszamy dalej. My w tym roku tylko ten stan surowy ;) więc jeszcze na etapie projektowania.

czy rozwiązaliście wejście do kuchni?, ja myślę coraz bardziej o czymś zbliżomym właśnie do tego domu z klasą w domach z wizją, choć jeszcze ostateczna decyzja nie zapadła.

O doświetleniu salonu myślę poprzez wąskie pionowe okno w tym ciemnym rogu salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...