Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Roto, a z której strony poszerzasz kuchnię od frontu, czy z boku tak jak w wersji B?

Jergos doświetlił salon wstawiając dodatkowe okno, to chyba najlepszy sposób...:yes:

 

poszerzam kuchnię z jadalnią czyli bok budynku stwierdziłem że ta jest za mała poszerzenie o metr jak dla mnie nie potrzebne z powodu powiększenia jednocześnie góry. Obecnie w domu posiadam kuchnie z jadalnią 3.7x6.0m i jest O.K .Jeśli chodzi o doświetlenie salonu chcę wstawić jedno lub dwa okna (stałe) na pewno do podłogi lub trochę nad,okno typowe panoramiczne w moim przypadku odpada z mojego punktu widzenia nie pasowało by do istniejącego przeszklenia dołu budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, jak wszyscy tu obecni również i ja jestem zainteresowany Aleksandrą, budowa (po zamknięciu wszystkich formalności ) ruszy prawdopodobnie wiosna-lato 2011. Przecztałem Wasze opinie, kilka postów dotyczyło przeróbki piętra (dodatkowa łazienka) i małej kuchni, jest teraz na stronie Horyzontu kolejna wersja Aleksandry właśnie uwzględniająca te sugestie (kuchnia 13,5 m2 i druga łazienka na pietrze), ale to tak na marginesie.

Bardzo proszę o kontakt "Aleksandrowiczów" z okolic Łodzi - Zygmus :-)

[email protected]

Pozdrawiam Art.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi proponowali cały układ rekuperatora Kinetic plus z montażem w okolicy 14 000zł z Rekuperator firmy Mitsubishi Electric

model LHG-50RX5 wraz ze sterownikiem ściennym 17500 zł

 

bez GWC - jak rozmawiałem z fachowcami podajże 3 to mówili że rury Rehau są przereklamowane i spokojnie można zastosować zwykłe rury kanalizacyjne jak liczyłem to koszt około 1500 zl za same rury i tak się zastanawiam aby wkopali mi w ziemie jak bedą podłączać prąd.

 

Ponoć bardzo dobrze działa sam gwc sąsiedzi teścia mają i mówią że dużo oszczędzają przez to.

 

Pozdr

 

a przepraszam że się tak zapytam z jakimi fachowcami rozmawiałeś na temat tych rur (że można zastosować rury kanalizacyjne)? bo nie wiem czy Ci źle nie doradzają..

według mojej wiedzy rury kanalizacyjne mają izolować to co nimi płynie od środowiska zewnętrznego,

natomiast przy wymienniku ciepła chodzi właśnie o to żeby była jak najlepsze wymiana ciepła z otoczeniem, czyli ścianki takich rur powinny być w miarę cienkie żeby dobrze odbierać ciepło z gruntu, kładąc nieodpowiednie rury można ponosząc duże koszty nie osiągnąć żadnego efektu..

są też fachowcy doradzający o zgrozo aby do gwc użyć rur typu peszel, w których to będzie gromadzić się wilgoć i mnożyć różnego rodzaju drobnoustroje, że o zapachu stęchlizny w domu już nie wsponę :o

tak więc sugeruję pogadać na ten temat z kimś kto naprawdę się zna na rzeczy..

i nie piszę tego aby się wymądrzać po prostu nie chcę żeby ktoś popełnił błąd i później żałował zrobienia gwc bo to fajna sprawa :)

 

a tak poza tym to mi się strasznie podoba projekt Aleksandra modern B i mam nadzieję że w przyszłym roku uda nam się wystartować z budową :)

Edytowane przez Alina82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bez GWC - jak rozmawiałem z fachowcami podajże 3 to mówili że rury Rehau są przereklamowane i spokojnie można zastosować zwykłe rury kanalizacyjne jak liczyłem to koszt około 1500 zl za same rury...

 

Z tego co ja pamietam, to rury Rehau sa specjalnie przygotowane do GWC, maja wieksza sprawnosc wymiany ciepla niz standardowe rury kanalizacyjne (skuteczniej chlodza powietrze latem a zima grzeja), poza tym ich sklad chemiczny utrudnia zycie roznym mikroorganizmom (pomimo braku swiatla i niesprzyjajacym warunkom w rurach rozny badziew moze zyc). Tak wiec nie wiem czy sa przereklamowane... pewnie cos tam sie placi za marke, ale tez za jakosc.

My w kazdym razie na paczatek pewnie zrobimy tylko rekuperacje a z czasem zrobimy GWC by wymiana powietrza byla bardziej energooszczedna, a w lato zeby bylo przyjemniej w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem na weekend 2 domy w których w jednym jest zamontowany gwc z rur kanalizacyjnych 2 szt 100mm na 40 metrów - właściciel mówi że wpada mu do domu powietrze w granicach 10 stopni w najwiekszych mrozach - nie ma rekuperatora.

w drugim domku gdzie został zainstalowany rekuperator - właściel określił że na ogrzewaniu wsumie nic nie oszczędza ale bardzo chwali czyste powietrze w domku wolne od jakichkolwiek zapachów. Wpadające z wnetrza powietrze do rekuperatora miało temp 20 stopni z rekuperatora czyste wychodzilo w granicach 10,5 stopnia - na dworze było -1,0 stopnia.

Ja rozpoczynam budowe za 3 tyg - zatem w pierwszej kolejności zakopie rury kanalizacyjne lecz zastanawiam się czy nie wkopac powiedzmy 2 szt 120 mm i pozniej na mufie zrobić jeden wlot 200 mm do domu. i będe miał chwile czasu na zastanowienie sie nad rekuperatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w weekend widzieliśmy Aleksandrę na zywo i jesteśmy pod wrazeniem tego co zobaczyliśmy i dziękujemy panu Jerzemu za taką możliwość :) dom w realu nie wygląda na takiego kolosa, jest w sam raz tak jak dla nas :), może z budową w tym roku ruszymy, jeszcze czekamy tylko na wycenę budowy, dowiedzieliśmy się o okna i te co mamy teraz w mieszkaniu, które według nas są sprawdzone i są dobre, w kolorze antracyt wyszły nas i uwaga tu szok może być ;) 12 tyś :) poprostu nas zamurowało, co więcej brama koszt ok 7 tyś z napędem a drzwi to wiadomo kwestia gustu :), liczymy że zamkniemy to w kwocie ok 25 tyś :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w weekend widzieliśmy Aleksandrę na zywo i jesteśmy pod wrazeniem tego co zobaczyliśmy i dziękujemy panu Jerzemu za taką możliwość :) dom w realu nie wygląda na takiego kolosa, jest w sam raz tak jak dla nas :), może z budową w tym roku ruszymy, jeszcze czekamy tylko na wycenę budowy, dowiedzieliśmy się o okna i te co mamy teraz w mieszkaniu, które według nas są sprawdzone i są dobre, w kolorze antracyt wyszły nas i uwaga tu szok może być ;) 12 tyś :) poprostu nas zamurowało, co więcej brama koszt ok 7 tyś z napędem a drzwi to wiadomo kwestia gustu :), liczymy że zamkniemy to w kwocie ok 25 tyś :)

 

Czesc wszystkim,

 

M_L Bardzo sie ciesze ze widzieliscie Aleksandre na zywo. Z tego co piszecie to jestescie teraz bardziej przwkonani do projektu. My jestesmy wlasnie na takim etapie ze uwazamy ze Domek poprostu wyroznia sie z tysiecy innych projektow, ale chcemy go zobaczyc na zywo zeby byc 100 pewni ze to ten. Mamy mozliwosc obejrzenia etapu budowy na zywo w przyszłym tyg. Czy moge prosic o kontakt do pana Jerzego, jesli to nie stworzy Wam jakis nieprzyjemnosci. Czy mozna wiedziec gdzie znajduje sie ten dom? Bym byl bardzo wdzieczny

za te informacje. Mam nadzieje ze sie spotkamy w przyszlosci, aby wymienic sie doswiadczeniami. Moj e-mail [email protected]

 

Do formowiczow: Jezeli jest ktos kto moze pochwalic sie juz etapem surowym lub wyzszym bedziemy wdzieczni za kontakt

 

Wielkie Dzięki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kontakt to musicie się uśmiechnąc do Jergosa ;) nie mam możliwości podania poniewaz nie wiem czy ta osoba była by z tego zadowolona ;) a domek jest w Warszawie ;), domek na się tak spodobał ze kupilśmy już projekt który będzie u nas we wtorek i jednak w tym roku ruszamy z budową, dziś jeszcze jedziemy się dowiedzieć jak wyszła wycena naszego gniazdka ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fajnie z tym ze nasza będzie pod Radomiem dokładnie w Grzmucinie :) kiedy ruszymy dokładnie nie wiemy ale już mamy ekipe która nam stawia od podstaw po dach i zrobioną mamy mniej więcej wycenę materiałów :) i dziękujemy za zaoferowanie pomocy ;) również pomożemy i doradzimy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fajnie z tym ze nasza będzie pod Radomiem dokładnie w Grzmucinie :) kiedy ruszymy dokładnie nie wiemy ale już mamy ekipe która nam stawia od podstaw po dach i zrobioną mamy mniej więcej wycenę materiałów :) i dziękujemy za zaoferowanie pomocy ;) również pomożemy i doradzimy :)

 

Witamy ponownie. W tym roku mamy zamiar postawić stan surowy otwarty + dach z papą, tak jak Jergos. Ciekawi jesteśmy ile wam wychodzi za materiały. Wg wyliczeń kosztorysu z "Horyzonu" - średnie ceny na czerwiec 2010 r. - do tego stanu to ok. 90 - 100 tys. Nie mamy na razie rozeznania na naszym rynku, więc jeśli możecie coś podpowiedzieć to byłoby super. Dziękujemy za szybką odpowiedź, bo mamy ofertę robót z materiałami i bez, i nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już wiemy na czym stoimy ;) my w tym roku też chcemy postawić stan surowy otwarty z dachem papowym :) pan nam wyliczył materiały na 55000 + robota, powiedział że spokojnie w 100 się zmieścimy :) tak to u nas wygląda, Patrom a za oknami już patrzyliście tak orientacyjnie? my zrobiliśmy kosztorys okien na Witold tam na rogu są okna nie pamiętam jak się nazywają i wyliczyli nam białe na 10 tyś a kolor antracyt lub brąz na 12tyś :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna wyliczyli nam białe na 10 tyś a kolor antracyt lub brąz na 12tyś :)

Witam,

Pytanko - za jakie okna podano taką cenę. Pakiet dwu czy trzy szybowy, jakie profile, jaka przepuszczalność termiczna. Podajcie więcej szczegółów bo tak szczerze mówiąc cena jest podejrzanie niska. Nie wpuśćcie się w byle co.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musicie się pogodzić u nas poprostu są takie ceny ;)

okna są z firmy Montoplast http://www.montoplast.com/okna.htm a wycena jest zrobione na stolarkę firmy forest http://www.forest.pl/ okna są dwu szybowe i przenikalność około U-1,45 więcej szczegółów wam nie podam bo się nie znam jedno wiem że te same okna mam już od 5 lat w obecnym mieszkaniu i się sprawdziły, nie wypczają się, nie opadają, i w każdej chwili można liczyć na serwis okien :), co do Aleksandry to my zrezygnowaliśmy ze ściany z oknami w jadalni od strony tarasu tak więc wychodzi nam trochę taniej, co do ceny budowy to liczone były materiały wszelakie a najważniejsze że dom będzie budowany z porothermu tak jak chcieliśmy, będzie również strop lany, osobę która nam będzie budować ten dom jest sprawdzona i kompetentna więc mamy do niej zaufanie, cena może nie zawierać wszyskiego jednak z grubsza zawiera, wiadomo wszysto jeszcze może ulec zmainie ale nie wielkiej :)

Edytowane przez M_L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, Widać że macie małą wiedzę co do okien. Okna z tym współczynnikiem to okna bez gazu są to okna zimne ,przy małym przeszkleniu morze tego nie czuliście ,ale w przeszkleniu w ALEKSANDRI gdzie przeszklenie jest większe straty ciepła będą znaczne.Nie twierdzę by każdy miał kupować okna trzy szybowe ,lecz z całą pewnością powinny być to okna o współczynniku przynajmniej U 1,0 Edytowane przez roto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...