Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

z pewnością masz rację, to była pierwsza wycena jaką zrobiliśmy do okien jeszcze nam daleko ale warto wiedzieć jakie są ceny i czego można oczekiwać, w mieszkaniu też mamy większe okna niż standardowe i przy ogrzewaniu standardowym jak w bloku nie marźliśmy :) do okien jeszcze jest na daleko i wiele może się zmienić :) dzięki za informacje ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kilka osób na forum buduje już dom, i klika osób oglądało czyjeś budowy. Może ktoś doda zdjęcia, jest ich bardzo mało w naszym temacie:(

 

p.s. jeśli ktoś by nie umiał sam dodać zdjęć na forum to można podesłać je do mnie na [email protected] i ja je dodam na forum, żeby wszyscy mogli zobaczyć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób na forum buduje już dom, i klika osób oglądało czyjeś budowy. Może ktoś doda zdjęcia, jest ich bardzo mało w naszym temacie:(

 

p.s. jeśli ktoś by nie umiał sam dodać zdjęć na forum to można podesłać je do mnie na [email protected] i ja je dodam na forum, żeby wszyscy mogli zobaczyć.

 

Pozdrawiam

i ja bym chętnie zobaczył jakieś fotki , ponieważ nie mam możliwości zobaczyć aleksandry w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, Widać że macie małą wiedzę co do okien. Okna z tym współczynnikiem to okna bez gazu są to okna zimne ,przy małym przeszkleniu morze tego nie czuliście ,ale w przeszkleniu w ALEKSANDRI gdzie przeszklenie jest większe straty ciepła będą znaczne.Nie twierdzę by każdy miał kupować okna trzy szybowe ,lecz z całą pewnością powinny być to okna o współczynniku przynajmniej U 1,0

 

Sądzę, że wiele zależy od tego czym się ogrzewa. Jeżeli ekogroszek - to chyba nie opłaca się ładować 15 tyś więcej w okna bo zwróci ci się to może za 30 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że wiele zależy od tego czym się ogrzewa. Jeżeli ekogroszek - to chyba nie opłaca się ładować 15 tyś więcej w okna bo zwróci ci się to może za 30 lat.

 

Moim zdaniem niema znaczenia czym będzie ogrzewany dom bo straty ciepła będą takie same zmienna będzie kwota zł.Ocieplając budynek 20 cm styropianu i wstawiając okna o U 1,45 to nieporozumienie.Mam u siebie takie okna były kupione w 97r i już dawno zastanawiałem się nad wymianą szyb lecz jest to spory wydatek nie twierdzę że w domu będzie zimno tylko że można czegoś żałować że się nie zrobiło lepiej za niewielkie pieniądze.Nie sądzę by trzeba było dopłacać 15 tys. nawet do szyby potrójnej o współczynniku około U 0.7 Właśnie dałem do wyceny okna ALEKSANDRI jeśli ją dostanę to napisze jaka to będzie kwota i jakiej są jakości okna bo w następnym tygodniu dostanę okna z tej firmy do innego budynku. Ps...Ludzie dajcie fotki :bash:plis!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już wiemy na czym stoimy ;) my w tym roku też chcemy postawić stan surowy otwarty z dachem papowym :) pan nam wyliczył materiały na 55000 + robota, powiedział że spokojnie w 100 się zmieścimy :) tak to u nas wygląda, Patrom a za oknami już patrzyliście tak orientacyjnie? my zrobiliśmy kosztorys okien na Witold tam na rogu są okna nie pamiętam jak się nazywają i wyliczyli nam białe na 10 tyś a kolor antracyt lub brąz na 12tyś :)

 

Witam, w Łodzi ceny robocizny bardzo podobne, ja mam wstępną wycenę (stan surowy otwarty z dachem) 50.000. Rozmawiałem z Zygmusiem na ten temat i dowiedziałem się, że robociznę bardzo podobnego domu do naszej Aleksandry (w naszej okolicy) ktoś komuś wycenił chyba na 45.000. Tak więc te ceny są raczej ujednolicone.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fotkami może być problem... pamiętajcie, że projekt jest z maja 2010 r., czyli postawionych budynków jest raczej znikoma ilość...

W każdym razie dzięki fotkom wstawionym przez Jergosa można "pocieszyć oczy" i mieć ogóle pojęcie o wielkości domu ;) (choć w trochę zmienionej wersji).

Na stronie Horyznotu w "realizacjach" również są wstawione zdjęcia Jergosa - można pooglądać...

Tak więc Drodzy Forumowicze zabierajmy się do budowy, abyśmy sami mogli wstawiać fotki swoich własnych domków... ;)

Czego wszystkim i sobie życzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robocizna w granicach 45-50 to normalne ceny, da sie znalezc kogos za 40 tys. czy nawet troszke mniej, ale to sa juz mniej sprawne ekipy wieksza iloscia wiosen na karku ;) My jeszcze rozwazamy podjecie wspolpracy z ekipa ktora tez zapewnia materialy, cene za robocizne maja duzo wyzsza, ale rekompensuja sobie calosciowa cene rewelacyjnymi kosztami materialow - co daje suma sumarum porownywalne koszty, a ile mniej latania, nerwow i zalatwiania czegokolwiek brakujacego na budowie :) Czekamy na ich wycene stanu surowego, zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas za robociznę biorą 30-35 razem z dachem i jest to naprwade sprawdzona ekipa która mówi gdzie kupić dobry materiał za przystępna cenę, stawiają w 3-4 miesiące wzależności od warunków atmosferycznych i innych budów :) wkażdym bądź razie wiemy co robią i jak a po za tym szef ekipy będzie naszym sąsiadem to się chłopina spisać musi chcąc nie chcąc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie, my tez zaczynamy z aleksandra teraz na wiosnę. Obecnie jesteśmy na etapie szukania firm budowlanych i szczerze mówiąc po przeczytaniu tego forum jestem w szoku. Nam jedna firma (na Śląsku) wyceniła stan surowy zamknięty 120 000 sama robocizna a materiały ok. 140 000. Rozbieżnośc cenowa jest ogromna; bo jak przeczytałam że ktoś z Was miał wycene z materiałem na 100 tyś, to patrzac na moj kosztorys i wycenę (a przecież mamy ten sam dom) to różnica jest ogromna - bo mnie by to wyszło w sumie na 260 000!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120000 robocizna i 140000 materiały?? To jakiś żart, nie daj się kolego wrobić, jak mówisz czytałeś posty więc masz już teoretyczną orientację, za 140000 to śmiało postawisz Aleksandrę (robocizna, mury, dach i okna). :rolleyes:

Pozdrawiam.

 

haj nie kolegę - tylko koleżankę Tymianek hahaha;] przy okazji ktoś z Was buduje Aleksandrę na Śląsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...