Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Małe rozeznanie dotyczące cen (a nawet znaleźć wykonawcę) można uzyskać za pośrednictwem: http://www.szukajfachowca.pl. I tak u nas SSO/SSZ to min. 45-50 tyś. za robociznę, a robocizna + materiały: 160-220 tyś. - tylko jak powszechnie wiadomo wtedy wykonawca buduje średnio co piąty dom za friko:P Także 45-50 tyś. to raczej normalna cena za surowy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wybacz Tymianku ;)

 

Czekam od wczoraj na kolejną wycenę i zobaczymy jak to wyjdzie z kolegami, zleciłem opracowanie kosztorysu swojemu koledze, który prowadzi dużą firmę budowlaną razem z ojcem, poprosiłem o dwa warianty:

1. tylko robocizna

2. robocizna i jego materiały, wiadomo że mają upusty takie których ja mały pikuś nigdy w składach budowlanych nie uzyskam.

Wszystko stan surowy otwarty z dachem ale dodatkowo rewitalizacja działki, bo na mojej działce był przez jakieś 40 lat sad, więc już po wycince zostało mi jeszcze do usunięcia jakieś 50-60 pieńków brrr.

Tak przy okazji, może ktoś się orientuje ile kosztuje takie sprzątanie terenu? To jest jakaś cena od wydobytego pieńka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do wszystkich juz budujących

 

Czy ktoś z was kto zdecydował się na dachówkę sprawdzał o konstruktora układ dachu .

Ja otrzymałem od Horyzontu przeliczenia, z których wynika że konstrukacja jest ok, i nie trzeba zmieniać rozstawu krokwi ani robić deskowania czy OSB tylko folia łaty, kontrłaty i dachówka . Wzmocnienia wymaga jedynie wieniec i mocowanie krokwi.

Mimo to jeden z wykonawców sugerował mi że lepiej było by dać OSB dzięki czemu konstrukcja by sie usztywniła ale wtedy obawiam się ze dodoatkowo dociążamy dach i może to być juz za dużo dla zaprojektowanej konstrukcji.

Prosze o odpowiedz czy macie z tym jakies doswiadczenia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio dostalem od fachowcow informacje, ze w przypadku zmiany dachu na dachowke, trzeba by przeliczyc w ogole cala konstrukcje, ze wzgledu na wage calego dachu, mowili o przeliczeniu calego budynku a nie tylko samego wienca i mocowania krokwi, co wydaje mi sie zdrowo przesadzone, sam nie wiem co o tym myslec... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja am inny proble otóż ostatnio u nas na tapecie jest ogrzewanie, na początku nastawialiśy się na wkopanie butli z gaze ale jak dowiedzieliśy sie ile by nas kosztowało ogrzanie tego naszego klocka to zrezygnowaliśmy, więc teraz myślimy nad piecem z podajnikiem, co o tym sądzicie i jak będziecie grzac wałsną Olę ;), nasza będzie stała na wsi więc o centralnym możemy zapomnieć :bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy temat z ogrzewaniem tez przerabiali. Najpierw chcieliśmy gaz, ale na naszej działce w najbliższej przyszłości nie ma mowy o gazie, więc pomyśleliśmy też o tej butli, ale kolega który siedzi w tej branży uświadomił, jakie to duże koszty. Zostaliśmy przy ekogroszku, piec z podajnikiem i z komora na spalanie smieci;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już po koleżeńskiej wycenie, stan surowy bez okien, ale zamknięty wykończonym dachem z orynnowaniem (do wyceny został wzięty dach z projektu czyli dachówka bitumiczna - w realu zmieniam na blacho-dachówkę więc trochę dojdzie złotówek), ścianki działowe, schody, ściany nośne z cegły ceramicznej i generalnie reszta wg. projektu za 140 tys. (robocizna i materiał). Jak sądzicie? wg. mnie cena do przyjęcia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beess - mierzyłem jak były roztopy w styczniu gdzie poziom był maksymalny i miałem na 2 metrach - wiec wole mieć jeden problem z głowy dlatego nie robie piwnicy. A pozatym za tydzień bedzie wbita łopata - już nie moge się doczekać.

Jeszcze jeden mam problem z tym ogrzewaniem

wacham się nad ogrzewaniem gazowym z butli a ekogroszkiem z podajnikiem wszystko współpracujące z kominkiem i rekuperatorem i gwc.

Jak wam wyliczyli ogrzewanie - jakie różnice?

nasz domek będzie i tak bardzo zaizolowany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie pomysł na elewację na pietrze?

 

Rozeznałem się w temacie płyt HPL Kronospanu

Wygląd i trwałość rewelacja

Naprawde robi wrażenie jednak cena lekko szokuje

Materiał stelaż i montaż to około 600-650 zl za m2 woooooooooooooooow

lekki szok

 

Jakie wy macie pomysły?

pozdrowionka

:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos planowal tak jak my dachowke ceramiczna zamiast bitumicznej, to w Horyzoncie maja wykonane odpowiednie przeliczenia, nalezy wzmocnic podciagi P3 i P5 oraz wzmocnic złącze kontowe BMF pomiedzy murłata a belkami (rysunek K3). Wiec w sumie niewielkie zmiany, a samej konstrukcji drewnianej nie trzeba zmieniac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...