Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

M_L ,

ja również myślę, że ze względów oszczędnościowych elewacja będzie styropianowa z tynkiem zewnętrznym w różnych kolorach lub odcieniach. Zastanawiam się nad kolorystyką taką jak na wizualizacji Horyzontu lub coś w brązach, jak np. Cyprys 2 z MTM Styl. Widziałam też dom w kolorze głębokiej czerwieni (ale nie jaskrawej), a okna i dach w kolorze antracytu, bardzo ciekawy efekt...

Wydaje mi się jednak, że aby utrzymać nowoczesny charakter domu to dach i okna powinny być w kolorze antracytu lub szarym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rozeznałem się w temacie płyt HPL Kronospanu

Wygląd i trwałość rewelacja

Naprawde robi wrażenie jednak cena lekko szokuje

Materiał stelaż i montaż to około 600-650 zl za m2 woooooooooooooooow

lekki szok

To faktycznie niezbyt atrakcyjna cena :( Nic trzeba poszukać jakiejś alternatywy...

 

M_L ,

Zastanawiam się nad kolorystyką taką jak na wizualizacji Horyzontu lub coś w brązach, jak np. Cyprys 2 z MTM Styl.

Wydaje mi się jednak, że aby utrzymać nowoczesny charakter domu to dach i okna powinny być w kolorze antracytu lub szarym.

Nam również taka kolorystyka nam się podoba (jak nasze niedoszłe projekty - Aplauz lub Cyprys 2), Kolory właściwe, bo dom wtedy wygląda modernistycznie ;) Z tym że zastanawiamy się czy faktycznie dachówka jest tu dobra ze względu na mały kąt dachu.

A tak z innej beczki... Co myślicie o ofercie na budowę stanu deweloperskiego z prefabrykatów keramzytowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kolorystyki to my dach ciemny okna, drzwi i brama w kolorze antracyt choć myślimy by brame może by dać trochę jaśniejszą np jakiś jaśniejszy szary a elewacje jak byśmy robili ze styropiany to biało-szarą :) może trochę za blado ale nam sie na chwilę obecną tak widzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o ofercie na budowę stanu deweloperskiego z prefabrykatów keramzytowych?

 

Tez się nad tym zastanawiałam... Dom jest postawiony w ekspresowym tempie..., ale... nie jestem specjalistą, więc to co napiszę to moje odczucia - otóż moi znajomi mają postawiony dom z bloczków keramzytowych, no i wszystko byłoby oki, ale wewnątrz domu są problemy z zasięgiem "komórek" i mobilnym internetem. Wystarczy wyjść na zewnątrz i zsięg jest maksymalny... Może się mylę i może mają użyte jeszcze jakieś materiały, które powodują, że w domu jest problem z zsaięgiem. Jak ktoś ma inne doświadczenia, to niech wypowie się na forum...

Nie pamietam jak wychodzi koszt postawienia takiego budynku, ale chyba jest porównywalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Key-O zerknij na tę dachówkę na domu z klasą, Tam są 22 stopnie, więc podobnie.

Widziałem już to nie raz i nie dwa ;) Chodzi mi o to, że przy tak małym kącie dachówka nie jest tak wyeksponowana. Lepiej wygląda na bardziej spadzistych dachach...

 

Tez się nad tym zastanawiałam... Dom jest postawiony w ekspresowym tempie..., ale... nie jestem specjalistą, więc to co napiszę to moje odczucia - otóż moi znajomi mają postawiony dom z bloczków keramzytowych, no i wszystko byłoby oki, ale wewnątrz domu są problemy z zasięgiem "komórek" i mobilnym internetem. Wystarczy wyjść na zewnątrz i zsięg jest maksymalny... Może się mylę i może mają użyte jeszcze jakieś materiały, które powodują, że w domu jest problem z zsaięgiem. Jak ktoś ma inne doświadczenia, to niech wypowie się na forum...

Nie pamietam jak wychodzi koszt postawienia takiego budynku, ale chyba jest porównywalny...

Co do zasięgu tel. kom. to chyba nie tylko twoje odczucie. Czytałem o tym w necie i ktoś też ma takie problemy. Ale nie znam racjonalnego wytłumaczenie tego zjawiska... Poza tym podobno mogą się pojawić "pęknięcia włosowate" na łączeniach ścian...

My mamy propozycję na 280 tys. (wykończenie częściowe, ściany gładkie z podkładowym malowaniem, ściany bez okładzin i glazury, posadzki gładkie bez wykładzin, ocieplenie budynku z tynkiem zewnętrznym mineralnym, stolarką wewnętrzną i zewnętrzną, instalacjami częściowymi bez białego montażu.). Tempo jest faktycznie ekspresowe - 12 tyg. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mamy zamiar kupić projekt Aleksandra i wybudować ten dom w Otwocku/k Warszawy. Mamy nadzieję jeszcze ruszyć z budową w tym roku. Może ktoś z Warszawy lub okolic buduje lub wybudował Aleksandrę, z tego co tu czytam to chyba tak. Chętnie bym zobaczył jak ten dom wygląda. Bardzo proszę o pomysły i rady do tego projektu, czy w salnie nie będzie za ciemno???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fibi 2000 co do pomysłów to wszystko co można zmienić znajdziesz na forum we wcześniejszych postach :) co do salonu to my wstawiamy dodatkowe okno by go doświetlić ponieważ według nas jest za ciemno a jeśli jesteś przed kupnem projektu to moja rada - negocjuj cenę, my tak zrobiliśmy i kupiliśmy taniej z jakieś 500zł ;) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Alex.83

Budujemy w Dołujach więc prawie po sąsiedzku hehe...

Jak ruszę zapraszam do oględzin

pozdrowionka

 

P.S. Ayna w Koszalinie spędziłem ostatnio 3 miesiące swojego życia ;)

pozdrowionka

 

Witam,

 

Czy możesz napisać w którym miejscu w Dołujach i na jakim etapie jestes. Jestem ze Szczecin i tez zastanawiam się nad budową tego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, chciałbym jeszcze na chwilkę wrócić do już wcześniej poruszanego tematu okien, ale teraz z czysto estetycznego punktu widzenia. Ja okna zamawiać będę jesień -zima z montażem na wiosnę 2012 jednak pomalutku zastanawiam się nad kolorem ram, z zewnątrz kolor, a od środka? Białe ramy od środka niby są pasujące do wszelakiej kolorystyki wnętrza i "czysto" wyglądają z za białych firan, ale jak dla mnie trochę to wygląda jak w szpitalu i jestem skłonny zamówić okna z obu stron w kolorze. A jak Wy koleżanki i koledzy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jestem skłonny zamówić okna z obu stron w kolorze. A jak Wy koleżanki i koledzy?

 

To nie jest takie proste jak sie wydaje, M&S i Oknoplast Krakow nie oferuja dwukolorowych okien, Jezierski chyba tez nie - ale to juz troche inna polka cenowa. Moze okna z wyzszej polki maja taka opcje, ale wiekszosc producentow oferuje okna z kolorem tylko z jednej ze stron niestety :( My chcielismy zgodnie z pierwowzorem jasnoszare od zewnatrz, a od srodka cos orzechopodobne, ale niestety w przedziale cenowym jaki jestesmy zainsteresowani, niestety nic nie zdzialamy :( A jakie sa wasze doswiadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pooley, chyba nie zrozumieliśmy się, pisząc o oknach z obu stron w kolorze miałem na myśli jeden kolor-taki sam po obu stronach i to contra okno białe od wewnątrz, a kolorowe po zewnętrznej stronie (okien białych po obu stronach nie biorę pod uwagę).

Dach mamy mieć kryty dachówką ceramiczną tzw. holenderką w szarym kolorze i jaki tu dobrać kolor tych zewnętrznych ram??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do budujących ten dom. Budujecie wersję z tarasem nad garażem tzw. Modern B czy standard. Bardziej podoba mi się wersja z tarasem, ale mam obiekcje co do szczelności po kilku latach itp. Będę wdzięczny za kilka porad.

P.S. Czy buduje ktoś Aleksandre w podkarpackim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do budujących ten dom. Budujecie wersję z tarasem nad garażem tzw. Modern B czy standard. Bardziej podoba mi się wersja z tarasem, ale mam obiekcje ...

Prene, to faktycznie kwestia gustu, my stawiamy Modern B z zadaszonym garażem, a wybraliśmy to rozwiązanie dlatego że front naszej Oli wychodzi idealnie na północ, więc z tarasu od północnej strony pociecha raczej marna, a poza tym taki taras w zimie to tylko dodatkowe obciążenie i trzeba ten śnieg jednak usunąć, nie wiem jak inni ale my zamierzamy jednak wypoczywać na tarasie "na ziemi", a nie z grillem i leżakami pakować się schodami na piętro ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woodek, po co czekac ;) jak sie czlowiek zakreci to wszystko da sie sprawnie zalatwic :) My kupilismy dzialke 4 lutego tego roku, teraz akturalnie mamy wszystkie papiery dawno zalatwione, czekamy tylko na decyzje kredytowa :) A wiekszosc papierow zalatwilem w miesiac. Troche latania i usmiechania sie do wszystkich bylo, ale formalnosci zalatwione ekspresowo. My kombinujemy, zeby zaczac prace ziemne jak sie uda jeszcze teraz przed swietami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pooley nie wiem jak to u Was wygląda, ale my niestety z papierami walczymy już 2 miesiąc i kolejne 1,5 lub 2 przed nami. :bash: planujemy ruszyć w czerwcu. kredyt załatwiamy rownocześnie z pozwoleniem, chociaż do pełnego wniosku pozwolenie jest niezbędne - i tak to się właśnie ciagnie.

czy wszyscy budują z porothermu? mnie już kolejny wykonawca namawia na gazobeton.

z nowych pomysłów- planujemy zrobić taką samą dziurę w suficie nad jadalnią jak w Domie z klasą.

ze względu na to, że garaż i tak raczej nie pomieści 2 aut, powiększamy pomieszczenie c.o. - robimy jakby odbicie lustrzane pom.gosp. w garażu, niestety ja wiem że 6 m2 na nic mi nie wystarczy, potrzebuje przynajmniej 10 m2.

przenosimy komin w salonie na scianę, gdzie pierwotnie jest zaprojektowane podłączenie pod TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...