Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pooley fajnie że udało się Wam tak szybko uwinąć:) My podpisaliśmy umowę przedwstępna na działkę jakieś 1,5 miesiąca temu. Jest to na obrzeżach miasta i działka jest rolna. Teraz czekamy na warunki zabudowy żeby geodeta mógł wkroczyć do akcji. Geodeta będzie mógł tak czy siak wejść dopiero za około 2 miesiące (nie udało się znaleźć innego mniej zapracowanego:)). I jeszcze na działce mamy 14 arów lasu sosnowego (całość to 30 arów), który jest cudowny ale też trochę komplikuje nam sprawę, musimy wyciąć kawałek na drogę, bo maszyny budowlane by nie wjechały, i ta papierologia też trochę trwa. Więc wszystko uda się nam sfinalizować pewnie na koniec wakacji lub jesień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...mnie już kolejny wykonawca namawia na gazobeton.

z nowych pomysłów- planujemy zrobić taką samą dziurę w suficie nad jadalnią jak w Domie z klasą. ..

alex, możesz wkleić link z tym patentem na dziurę w suficie, jak wpisałem w google dom z klasą projekt to mi wyskoczyły linki do pracowni arch. o takiej właśnie nazwie, a tam projektów całkiem sporo do przejrzenia.

Na technikach i materiałach budowlanych nie znam się, ale jak powiedział mój wykonawca " nie będziemy się pitolić, dom to poważna sprawa i na lata i mury też takie muszą być - więc stawiamy z porothermu na wpust i pióro"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artcook musisz wejsć na http://www.domyzwizja.pl/ i tam na dole strony masz projekty- wybierz Dom z klasa I (niesttey bezposredniego linka nie ma )

Jergos po prostu na ten moment wydaje mi sie że przeszklenie zaczynające się od jadalni a kończące w połowie salonu może wyjść po prostu drogo. zastanawiam się nad sensem robienia tylu okien. chociaz nie ukrywam bardzo mi sie to podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy już zaczęli, albo dopiero;]

U nas cała papierologia trwała też ok. miesiąca - dało się załatwić - jak ktoś wcześniej pisał trochę się pouśmiechać, chociaż może nie zawsze, nam się udało;]

 

Poruszaliście temat okien. U nas z mężem to jest temat, na który nie mamy jednego zdania. Mówimy oczywiście o parterze. Po pierwsze mąż chce zlikwidować okno jedno w jadalni (to na przeciwko kuchni), a dołożyć, jak co poniektórzy z Was, okno w salonie aby go doświetlić. Ja osobiście bym, zostawiła tak, jak jest. Nasza pani architekt (jesli chodzi o to okno w jadalni), która adaptowała nam projekt zaproponowała nam, abyśmy zrobili okna tak jak w projekcie i wówczas zobaczymy czy jest za jasno czy nie- bo lepiej żeby nadproża były zrobione, zawsze to można zamurować, aniżeli na odwrót. Co do okna dodatkowego w salonie hmmm dyskusja trwa;] a czasu mało, bo jesteśmy na etapie ław.

 

Tarasu nad garażem nie robimy. Teście tak mają = ciągłe problemy ze szczelnością. Być może są już teraz lepsze materiały do izolacji itp., ale to znowu podraża czyli $.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alex, widziałem dziurę w domu z klasą i szczerze mówiąc zastanawiam się nad jej sensem, czemu właściwie ma służyć? Zabiera powierzchnię użytkową na piętrze, z dołu faktycznie może to i fajnie wyglądać, ale chyba prócz estetyki nic za sobą owa dziura nie niesie, pomijam fakt że taki wolny szyb to idealna droga dla uciekającego z dołu ciepła, no chyba że ja w tych szkicach czegoś się nie dopatrzyłem i dziura ma jakieś inne-praktyczne zastosowanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziura nie ma zadnego praktycznego zastosowania. chodzi tylko o estetyke. w naszym przypadku zabierze część korytarza nie pokoju, zrezygnowalismy z trzeciej sypialni. to są pomysły, które komuś mogą pomoć lub nie. kiedyś na forum padła propozycja, żeby wrzucać wszystko co nam wpadnie do głowy, właśnie z tego względu że ktoś może z tego skorzystać.

odnośnie komina w salonie- przeniesienie go na sam środek ściany (tej z TV) powoduje że u góry w łazience przyklejamy go do ściany. wg mnie w projekcie wyglada to fatalnie -komin na prawie 1/3 łazienki. a w salonie powstanie ściana dekoracyjna z kominkiem, który będzie widoczny z jadalni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alex.83, my dodając okno na tył domu zrezygnowaliśmy z wszystkich okien, po stronie prawej (mamy B lustro). No z wyjątkiem tego prawego w salonie. W jadalni zostaje więc to okno na tył domu. Z tyłu mamy południe dlatego tam kierujemy okna, również u góry. W salonie dodajemy wąziutkie (coś jak przy wejściu frontowym) w głębi salonu, aby go doświetlić i u góry w tym samym miejscu, ponieważ tam mamy pralnię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiam okna M&S

Z zewnątrz jasny szary od środka biały

Trzy szyby i profil termo z wkładką z pianki PU

Z oknem w opcji HS w salonie i roletami elektrycznymi na cały dół wychodzi 44000

 

Seb, "z nieba mi spadłeś " z tą informacją ;) Ja już dzwoniłam do tej firmy w sprawie okien, ale nie mam wyceny, bo muszę zanieść rysunki do wyceny. Szczerze mówiąc liczyłam, że będzie trochę taniej :( Na tą chwilę nie planujemy rolet na okno w kuchni, ale wszystko może się jeszcze zmienić. Napisz, który profil wybraliście (tytanowy, sevenline, msline czy nergo)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ayna

My wybraliśmy Ms line system termo

Wykończenie jest proste bez zaokrągleń

Świetnie pasuje do nowoczesnego stylu

Kolor jasny szary RAL 7001

Ciekaw jestem na ile wam wycenią

 

W salonie na tej długiej ścianie dołożyliśmy jedno okno o wymiarze 250 x 60 gdzie 60 to wysokość

 

Będzie to taki długi pasek na wysokości nadproża

Chodzi głównie o dodatkowe doświetlenie bez zabierania powierzchni na ścianie

 

 

Co do rolet w kuchni to tam ze względu że zachowaliśmy okno narożne jako jedyne są rolety zewnętrzne ale biorąc pod uwagę fakt grubej izolacji nie będzie ich widać

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenę tak naprawdę generuje okno przesuwne HS w salonie

 

410 x 230 podzieliliśmy na pół z czego jedna część jest przesuwna

Samo to okno to wydatek jeśli dobrze pamiętam około 14000

Tańszy system przesuwny HKS z progiem wychodzi taniej około 6000- 7000 ale jak sobie poćwiczyłem otwieranie i zamykanie to moje dzieciaki załatwiły by je juz po pierwszym sezonie letnim

Takich mam zdolnych synów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kiedyś na forum padła propozycja, żeby wrzucać wszystko co nam wpadnie do głowy, właśnie z tego względu że ktoś może z tego skorzystać...

i na tym właśnie polega idea naszego forum :-)

u nas jeszcze jedna drobna zmiana, w miejsce drzwi garażowych (tych tylnych) dajemy małe okienko, a te drzwi wyjściowe przenosimy na prawą stronę tak że wychodzić będziemy pod daszkiem i blisko wejścia do domu (mamy modern B lustrzane odbicie). Zastanawiam się jeszcze czy aby nie doświetlić garażu luksferami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj tez wreszcie skończyłam projekt. Mam sporo zmian kosmetycznych, a w przyszłym tyg. składam wniosek o pozwolenie. Dla was to pewnie zamierzchła historia ;) ale patrząc na projekt dziś poczułam się super. Ze zmian "innych" połączyłam wiatrołap i pomieszczenie co. przerzuciłam kominw inne miejsce i zrobię większy wiatrołap z szafą. Wejście do kuchni będzie na rogu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj tez wreszcie skończyłam projekt. Mam sporo zmian kosmetycznych, a w przyszłym tyg. składam wniosek o pozwolenie. Dla was to pewnie zamierzchła historia ;) ale patrząc na projekt dziś poczułam się super. Ze zmian "innych" połączyłam wiatrołap i pomieszczenie co. przerzuciłam kominw inne miejsce i zrobię większy wiatrołap z szafą. Wejście do kuchni będzie na rogu

 

Beess, a gdzie przerzuciłaś komin i w którym miejscu on "wyszedł" na piętrze. Proszę podrzuć jakieś skany po zmianach na forum. :)

Ja jeszcze jestem na etapie adaptacji... do pozwolenia jeszcze trochę czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...