Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no wlasnie dokladnie nie wiem, we Wrocławiu robi je firma WIMAROL (w Horyzoncie podali mi namiar). muszę dowiedzieć się jak to dokładnie wygląda u nas. myślę, że może to działać na tej samej zasadzie co obrotowe połaciówki.

odnośnie płyt HPL i ewnetualnego zamiennika- pracuję u dewelopera, na elewacji jednego z naszych budynków zastosowaliśmy pomalowany styropian (kolor ciemnoszary, okna mamy pomarańczowe) na pewnych elementach i wygląda to bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety to nie taka prosta sprawa z tymi oknami obrotowymi, w Horyzoncie chyba za bardzo nie wiedzą o czym mówią. nie wszyscy to po pierwsze robią, po drugie nie przy takim wymiarze okna...

ayna polecam Ci fabrykę okien REDAN- mają biuro w Koszalinie, ja akurat kontaktowałam się z biurem w Połczynie. rozmawiałam dziś z paroma fabrykami i oni zrobili na mnie najlepsze wrażenie. obsługa przemiła. wprowadzili jakiś najnowszy system GENEO 6 komorowy. będą kombinować co można z tymi oknami zrobić i zaproponują najlepsze rozwiązanie. ewentualnie można bez problemu zrobić te okna 195 na 120 uchylne- w jednym kawałku, z opcją rozwieralną tylko do mycia okien. czekam na wycenę - zostałam uprzedzona że może to trochę kosztować :) natomiast firma NIIKO oferująca okna MS to jakaś totalna porażka... po wymianie 2 maili odechciało mi sie jakiejkolwiek współpracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o okna do kuchni ja zamówiłem właśnie w jednej całości uchylne i są tanie.Zamówiłem okna na cały dom dodatkowo trzy do salonu stałe i dwa do garażu wysokie na 200cm. a także drzwi wejściowe kolor obustronny jasno szary dwu szybowe U1 profil 6 komorowy za okna zapłacę 15100zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j...profil 6 komorowy za okna zapłacę 15100zł

 

u nas za okna 6komorowe dali podobną cenę i kolor antracyt :) jak widać tanio nie oznacza gorzej.

 

M_L w jakiej firmyie wycieniałeś okna? może w Szczecinie też jest

 

To ja sie przylacze do pytania :) M_L - gdzie wycenialas okna? Co prawda wszystko zalezy tez od tego jakie duze okna chcemy, czy z progiem czy bez, my sie niestety lub stety, zalezy jak sie na to patrzy ;) uparlismy na duze okno w salonie bezprogowe HS, a one niestety kosztuja prawie 2x tyle co normalne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mam pierwszą wycenę- 23 000 (okna normalnie dzielone, bez żadnych udziwnień, kolor antracyt, 3 szyby, 5 komorowe) , z systemem HS 29 000 zł. rolety na cały parter 17 500.

otrzymałam kolejną- 36 000 zł z oknem w systemie HS, okna jak w projekcie w jednym kawałku- uchylne z opcją otwarcia do umycia.

Edytowane przez alex.83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex.83

 

Moja wycena :

Okna tak jak w projekcie nie dzielone tylko uchylne z opcja otwierania do mycia 3 szyby 6 komorowe z wkladka z PU bardzo dobre parametry dla calego okna a nie tylko szyby

Z zaluzjami na caly dol i drzwi balkonowe na I pietrze w kolorze jasny szary na zewnatrz bialy w srodku z oknem w salonie w systemie Hs z podzialem pol na pol to 44000 z montazem

Rolety elektryczne

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mam pierwszą wycenę- 23 000 (okna normalnie dzielone, bez żadnych udziwnień, kolor antracyt, 3 szyby, 5 komorowe) , z systemem HS 29 000 zł. rolety na cały parter 17 500.

otrzymałam kolejną- 36 000 zł z oknem w systemie HS, okna jak w projekcie w jednym kawałku- uchylne z opcją otwarcia do umycia.

 

Alex, z której firmy masz wycenę okien na 36 tys. w systemie HS?

 

Magwis, czy Ty masz okna na systemie HS i jeśli tak, to czy oba te duże okna?

 

Ja jutro będę miała wycenę na okna na profilach avangarde trzyszybowe. Dzisiaj zaniosłam do wyceny do MS. Znalazłam firmę, która robi sześciokomorowe profile Gealan (chyba dobrze napisałm) z trzema szybami. Myślę, że jutro się pofatyguję. No i oczywiście skorzystam z sugestii Alex i złożę zapytanie do Redana. Natomiast mój mąż jest bardzo zainteresowany profilami VEKA (te muszę poszukać). Jeszcze czytałam o profilach Slamandra (te chyba są w Karlinie). Tak więc myślę, że nie powinnam mieć problemu z wyborem, aczkolwiek w dwóch firmach, do których złożyłam zapytanie, podzielili mi wszystkie okna na pół. Twierdzą, że z tak dużymi powierzchniami może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna są z Bielska-Białej firma NETBUD http://www.okna-najtaniej.pl rozwożą okna gratis w każde miejsce pracują na różnych profilach także z 3 szybami są sprzedawcą nie producentem.Zamawiałem już okna w tej firmie miła obsługa można po negocjować .Jeśli chodzi o wielkości to są one takie jak w projekcie z wyjątkiem okna w jadalni od strony salonu jest zmniejszone do wymiaru 1700x2300. alex.83 jeszcze nie stawiam z braku czasu mam zamiar postawić stan surowy zamknięty do jesieni a zimą wykańczać myślę że się odwiedzimy co jakiś czas bywam w Szczecinie. Powodzenia na budowach!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Wy też macie błąd w projekcie? chodzi mi o wymiary okna w kuchni, wg mojego projektu ma 160 na 80 a na górze to samo okno ma 195 na 80.

 

rys 10 okna w kuchni 160x80 vs. rys 11 zestawienie stolarki O3 (narożne) 2 szt 190x80

 

O2 195x120 6 szt (rys 11) na rys 10 takich doliczyłem sie tylk 4 szt. (3 na górze + 1 na dole) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...