Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Te dwa okna to może zapasowe :lol2:

 

Nie nie

W zależności kiedy kupowaliście projekt możecie mieć różne błędy z ta stolarką

Ja kupowałem jakiś rok temu i w zestawieniu było tylko jedno okno narożne w kuchni a górne okno narożne w pokoju policzone było jako dwa okna osobne

Teraz podobno w zestawieniach są już dwa okna narożne ale pewnie zapomnieli zmniejszyć ilości okien pozostałych

tak to sobie tłumaczę

 

 

Życie ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jesteśmy dopiero na wybieraniu ekipy i mamy mały problem. Otóż dostaliśmy dwie wyceny:

 

PIERWSZA EKIPA:

 

1) SSO 176 000 netto

* z dachem dachówka ceramiczna

* podniesienie stropu na dole do 10 cm

* geodeta nasz

2) SSZ 36 000 netto

* okna PCV

* drzwi antywłamaniowe i garażowe z mechanizmem

3) SAM DEWELOPERSKI 235 000 netto

* elewacja + ocieplenie

* wylewka styropian 15 cm

* elektryka

* kominek

* rekuperacja

* system centralnego odkurzacza

* izolacja (m.in ocieplenie fundamentów)

* hydraulika

* strych ocieplenie wełną 15 cm oraz deskowanie

RAZEM 446 000 netto SSO + SSZ + DEW. 481 680 brutto

 

Ale płatność następuje:

- 5 % przy podpisaniu umowy

- 25 % przed przystąpieniem do prac

- 30 % po pierwszym etapie

- 30 % po drugim etapie

- 10 % po zakończeniu prac

 

Oczywiście za całość prac można uznać sam SSO i wtedy wychodzi 30 % przed jakimikolwiek pracami a następnie np. 30 % po zakończeniu fundamentów, kolejne 30 % po ścianach i stopach i ostatnie 10 % po dachu ale z moich obliczeń wynika, że po zakończeniu samych fundamentów musiałabym zapłacić ekipie ok 106 000 !!! (114480 brutto) (bo 53 000 netto przed samym zaczęciem czegokolwiek (?!) i tyle samo po fundamentach).

 

DRUGA EKIPA:

 

1) SSO 210 000 netto

* BEZ DACHU (WIĘŹBA)

* podniesienie stropu na dole do 10 cm

* geodeta nasz

3) WSZYSTKO RAZEM SSO + SSZ + DEW. 460 000 netto 497 000 brutto

* elewacja kamień + ocieplenie

* wylewka styropian 20 cm

* elektryka

* kominek

* izolacja (m.in ocieplenie fundamentów)

* hydraulika

* strych ocieplenie wełną 25 cm oraz deskowanie

O stan SSZ nie pytałam u tej ekipy.

 

Ale płatność następuje:

- po wykonaniu ław 20 000 brutto

- po wykonaniu ścian fund. z bloczków 30 000 brutto

- po wykonaniu płyty fundamentowej na gotowo 40 000 brutto

- po wykonaniu nośnych ścian parteru 30 000 brutto

- po zalaniu stropu 40 000 brutto

- po wymurowaniu ścian piętra 35 000 brutto

- więźba 20 000 brutto

- koniec robót: 6 400 brutto

 

I tu wychodzi, że nie płacę nic "za darmo" ale z drugiej strony płacę za same fundamenty 90 000 brutto ??

 

Domek jak już wspominałam wcześniej będzie w Warszawie

 

Co myślicie o tych cenach?

 

I dodatkowe pytanko:

 

- druga ekipa ma w umowie zapis o 5% kary dla mnie, jeśli nie odbiorę etapu bez wyraźnej przyczyny. Przecież zawsze odmawia się odbioru z konkretnej przyczyny, mylę się?

 

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi...może znacie jakąś ekipę w mazowieckim, która ma rozsądne ceny, zapisy w umowach i jest godna polecenia?? :bash:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonDav, chyba musicie sobie to na spokojnie przeliczyć, ja dla porównania mogę Wam jedynie przedstawić jak to wygląda u mnie w łódzkim:

sso z dachówką ceramiczną:

 

ROBOCIZNA Z MATERIAŁEM

 

1. Stan zerowy

- zdjęcie humusu

- wykopy

- ławy fundamentowe, stopy

- mury fundamentów

- izolacja pozioma i pionowa p. wilgotnościowa murów fundamentów

- izolacja pionowa termiczna na zewnątrz murów fundamentów

- kanalizacja pozioma z wyjściem z budynku

- chudziak

2. Parter

- mury zewnętrzne i wewnętrzne – pustak ceramiczny

- schody

- strop nad parterem – typu Teriva

- kominy

3. Piętro

- mury zewnętrzne i wewnętrzne – pustak ceramiczny

4. Więźba dachu

5. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną „Holenderką” z obróbkami blacharskimi

i orynnowaniem.

 

całość 180 tys. netto

 

Pooley, mam do Ciebie pytanie, bo chyba i Wy zdecydowaliście się na dachówkę ceramiczną, możesz mi powiedzieć jak to cenowo u Was wyszło, chodzi mi konkretnie o wycenę więźby dachowej, dachówki i robocizny (razem), bo u mnie sama więźba to 23 tys. a dachówka, robocizna, orynnowanie i wykończenia 43 tys. netto. sam nie wiem czy to dużo/mało/czy normalnie?

Edytowane przez artcook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooley, mam do Ciebie pytanie, bo chyba i Wy zdecydowaliście się na dachówkę ceramiczną, możesz mi powiedzieć jak to cenowo u Was wyszło, chodzi mi konkretnie o wycenę więźby dachowej, dachówki i robocizny (razem), bo u mnie sama więźba to 23 tys. a dachówka, robocizna, orynnowanie i wykończenia 43 tys. netto. sam nie wiem czy to dużo/mało/czy normalnie?

 

Wiezba jest bez zmian wiekszych (zmiana tylko w mocowaniu), zmieniaja sie odrobine o podciagi, pisalem o jakis czas temu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?159534-HR-ALEKSANDRA-z-Horyzontu-nowo%C5%9B%C4%87&p=4660076&viewfull=1#post4660076

Co do kosztow dachowki, robocizny i orynnowania... to wszytko pewnie zalezy tez od dachowki, ja dostalem ceny od 35 do 45 tys netto - roznica w cenie na samej dachowce, ale w sumie to na razie tak na prawde sie mocno w tej materii nie rozgladalem :) Jak nas koszty powala, to bedziemy sie zastanawiac nad alternatywna wersje dachu :) moze blachodachowka jak bedziemy zdesperowani ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooley widzę, że budujecie w ok. Piaseczna:) my także :) Jeśli można, to chętnie obejrzymy postępy :)

 

Jeśli chodzi o te wyceny to 180 netto to tak jak nasza pierwsza ekipa, tylko teraz pytanie jak to jest z tymi płatnościami.

Czy Wy też płaciliście etapami i to takie sumy? Czy była mowa o jakichkolwiek zaliczkach przed rozpoczęciem prac?

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli chodzi o te wyceny to 180 netto to tak jak nasza pierwsza ekipa, tylko teraz pytanie jak to jest z tymi płatnościami.

Czy Wy też płaciliście etapami i to takie sumy? Czy była mowa o jakichkolwiek zaliczkach przed rozpoczęciem prac?

Serdecznie pozdrawiam

 

Co do płatności, u mnie wygląda to również w etapach, ale pierwsza wpłata jest dopiero po "wyjściu z ziemi", pozostałe wpłaty odbywają się sukcesywnie wraz z postępami, bez zaliczek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się ogląda nowe zdjęcia w temacie :)

 

My mamy taką działkę że front domu musi być od południa i nie da się z tym nic zrobić. Ostatnio wpadłem z żona na pomysł, czy by nie poszerzyć tej części domu w której wg. projektu jest kuchnia+jadalnia, aby zrobić tam salon i duże okno od południa. A w miejscu gdzie wg. projektu jest salon troszkę zmniejszyć i zrobić tam kuchnie i jadalnie. Jeszcze nie dostałem odpowiedzi z Horyzontu czy jest to możliwe, ale jak to się mówi nie ma rzeczy niemożliwych, pytanie tylko ile $$$ :)

 

A jak Wy macie ustawione Wasze domki w stosunku do stron świata?

 

http://img26.imageshack.us/img26/8039/zmianyjpg.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Woodek, moja Aleksandra będzie ustawiona tak:

 

aleksandra parter.jpg

 

 

Myślę, że będzie dobrze. Rano słońce w kuchni i sypialni. Po południu w salonie, akurat po powrocie z pracy.

 

Jak będziesz powiększał parter to piętro też? A może będziesz robił taras na pietrze?

Edytowane przez ayna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz powiększał parter to piętro też? A może będziesz robił taras na pietrze?

Piętro będzie tak samo powiększone nad salonem, i zmniejszone nad kuchnią+jadalnią.

Co do tarasu/balkonu na piętrze, to jeśli warunki zabudowy pozwolą nam na dach wersji modern to będzie balkon taki jak w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też uważam, że na etapie projektu trzeba dostosowywać projekt na tyle na ile się da...

my również mamy północ od frontu, pod tym kątem szukałam działki. Okno z jadalni przerzuciłam na południe, w sypialni na piętrze zlikwidowałam okno od zachodu i dodałam drzwi na balkon na południe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...