Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nowe fotki stan 0 - a jak tam u was?

 

http://img543.imageshack.us/i/p4160226m.jpg/

http://img40.imageshack.us/i/p4160233m.jpg/

 

płyta fundamentowa - zdjęcie od wejścia i od tarasu

 

pozdrawiam

 

Niezły pomysł (jeśli dobrze wnioskuję z kształtu fundamentów garażu) z przesunięciem części tylnej ściany garażu i uzyskaniem dodatkowej powierzchni. Szacunek za ten pomysł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niezły pomysł (jeśli dobrze wnioskuję z kształtu fundamentów garażu) z przesunięciem części tylnej ściany garażu i uzyskaniem dodatkowej powierzchni. Szacunek za ten pomysł!

 

My tez o tym myslelismy, ale przez to zacienilibysmy sobie okno do malego pokoju za salonem, wiec zrezygnowalismy z tego patentu. Tym bardziej ze w pokoju na gorze dolozylismy sobie okno nad garazem i wszystko byloby na styk. Ale fakt faktem, ze nam takie wciecie by sie szczerze przydalo na rekuperator. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my trochę przemodelowaliśmy okno w pokoju na dole i łazience u góry, gdyż jak wspomniałam wcześniej, za garażem mamy całą kotłownię. nawet dach ładnie się ułożył za tą częścią, przynajmniej w projekcie. ale prawdą jest, że wysunięty tył za garażem będzie ograniczał widok z tego pokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, przyglądam się od około 3 miesięcy Waszym komentarzom, co oznacza nie mniej ni więcej że też zamierzam wybudować swoją Aleksandrę (konkretnie wersja modern B)! W zeszłym tygodniu udało Nam się z żoną sfinalizować zakup działki i teraz mogę na poważnie myśleć o projekcie (choć wcześniej niż w przyszłym roku nie zacznę budowy). I teraz powoli zmierzając do konsensusu chciałbym przedstawić zmiany jakie planujemy poczynić w pierwotnym projekcie:

rzut01.jpgrzut00.jpg

 

Zaczynając od dołu:

1. Podobnie jak Beess powiększenie garażu w stronę powiedzmy okna małego pokoju

2. Powiększenie po szerokości całego garażu o około 1m

3. Zmiana położenia drzwi wejściowych do małego pokoju (poniżej powód)

 

Góra:

4. Zmiana drzwi na suwane

5. Zmiana na drzwi balkonowe nieotwieralne

6. Przesunięcie ściany i "adaptacja" łazienki na wyłączność dla Nas rodziców

7. Przesuniecie ściany celem powiększenia nowopowstałej łazienki i korytarza

8. Koncepcja ( przepraszam za nieudolny szkic :-)) schodów (i tu szczerze mówiąc widzę największy problem), które muszą być tak wyprofilowane aby bez problemu był dostęp do małego pokoju na dole (stąd pkt.3). Zastanawiam się również czy ma sens powiększenie otworu w stropie cele zwiększenia ilości stopni choć pewnie i tak nie będą to mocno komfortowe schody

9. Ścianka działowa - dodatkowy pokój

10. Likwidacja łazienki (powiększenie) pokoju

 

Czekam na Wasze opinie i uwagi, gdyż pewnie większość z Was zna ten projekt o 100% lepiej niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie... tez startuje z Aleksandrą :)

poruszaliscie kiedyś watek podłogówki w całym domu i paneli, a natrafiłam na fajną (przynajmniej na zdjeciach ;) ) imitację płytkową drewna. Może uda mi się załączyć zdjęcie a jak nie to zobaczcie sobie w necie woodentic paradyza.

 

https://lh6.googleusercontent.com/_2dPfsqjnZt8/TbzUcqvPDvI/AAAAAAAAABM/UuaC1ad9bZI/s800/untitled.jpg.jpg

 

 

 

pozdrawiam!

Edytowane przez Evia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wskakuje mi zdjęcie tylko link, dlaczego?

 

A poza tym to prześledziłam caly watek i dla wszystkich wielkie dzięki za uwagi o niezgodnościach z oknami i innych w projekcie i wprowadzanych zmianach. Z Waszych patetntów wykorzystam na pewno ten z ukryciem rynien.

 

Acha drzwi do lazienek musza sie otwierac na zewnatrz u kogos tak nie było na tych rysunkach które tu widziałam na forum, to mogę ja podpowiedzieć:) Mam nadzieję teraz bywać tu częściej

Edytowane przez Evia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich od samego początku obserwuję to forum z wielkim zainteresowaniem sam latem rozpoczynam przygodę z aleksandrą na razie pod górkę papierologia :bash: na szczęście już do brzegu. Ja zmieniam jeszcze inaczej- garaż będzie wyższy od reszty o 30cm, likwiduję pokój gościnny na dole i wciągam go do garażu cały garaż wydłużam do końca ściany z salonem, dokładam w garażu dwa okna , ściankę działową w kuchni przesuwam w przedpokój o 60cm - likwiduję szafę, w salonie dokładam okno na długiej ścianie takie jak pod balkonem -tutaj nie będzie wyjścia na taras -te dwa okna nie od podlogi lecz 20cm od podlogi ,wyjście na taras z jadalni pod balkonem ,sam balkon żonka chce mieć jaszcze nad długą ścianą w salonie ,-dla słoneczka wieczorkiem :rolleyes: dach blchodachówka grafit Pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej - widze że ruch jak na krakowskim przedmieściu - wszyscy chyba na budowie

mam pytanie bo siedze nad zamówieniem więźby dachowej - robie dachówke ceramiczna - i wykonawca oprócz zmian konstrukcyjnych kazał mi dokupić kilka krokwi na narożniki domu

a wy macie jakieś inne zmiany??

ja już mam ściany parteru dodam kilka zdjęć na dniach - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wandrew, idziesz jak "burza"...;) nic tylko pozazdrościć i mieć nadzieję, że samemu się niedługo ruszy... Ja ciągle tkwię w "papierkologii"... ale muszę podzielić się swoimi wrażeniami na temat okien wykonanych na profilach HS (duże okna przesuwne). Miałam je okazję zobaczyć "na żywo" w Szczecinie, no i "szczęka mi opadła"... wegług mnie to Rols Roys wśród okien. Bardzo grube ramy, ale przez to bardzo stabilne przesuwanie drzwi z użyciem niewielkiej siły. Rama podłogowa przy przejściu praktycznie równa z podłogą. Tylko ta cena..... zaporowa. System okien uchylno-przesuwny PSK w porównaniu do HS sprawia wrażenie znacznie delikatniejszego. Pierwszy raz jak otwierałam to myślałam, że uszkodzę okno, ale to tylko wrażenie, bo ono otwiera się i przesuwa w zupełnie inny sposób niż HS. Próg podłogowy jest wyższy niż oknach typu HS.

Dwa okna w systemie HS (wyjściowe z salonu na taras i wyściowe z jadalni na taras) to wydatek rzędu około 23 tys., natomiast w tańszym systemie to około 10 tys (dotyczy okien z pakietem trzyszybowym). Różnica w kwocie 13 tys. może pokryć koszt wentylacji mechanicznej z rekuperatorem.

Podsumowując pomimo, że okna w systemie HS bardzo mi się podobają (i nie ukrywam, bardzo chciałabym je mieć), to jednak zdecydujemy się na okna na systemie PSK.

Jeśli ktoś nie jest zdecydowany, to naprawdę polecam obejrzenie tego na żywo z możliwością własnoręcznego otwarcia i przesunięcia tych okien.

Edytowane przez ayna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anya- szło by jak burza gdyby nie polscy dostawcy - tragedia - można nerwicy sie nabawic

jakby nie oni to pewnie juz by mi murowali ściany na piętrze a tak czekam na strop - ma być na środe a dwuteowniki to nie wiem na kiedy mam nadzieje że uda mi sie załatwić to w tym tygodniu - ogólnie polecam zamawiać materiały tak miniumum z 2 tygodnie wczesniej.

 

Co do okien to mam to samo odczucie co ty - przesuwane to piękna sprawa ale cena też do tego jest piękna. :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

również przymierzam się do tego projektu klasyk A lub B. Zastanawia mnie jedno - co z wejściem do kuchni? Robiliście jakieś przejście czy wejście macie tylko od strony jadalnie. No i jeszcze jedna kwestia - spiżarnia. To pomieszczenie jest dla mnie ważniejsze niż wielkość kuchni. I tak się zastanawiam nad wersją B z tym żeby wykroić kosztem kuchni (zmniejszając ją np do 10 m2 jak w wersji A) spiżarkę. Jak sądzicie czy taka opcja byłaby możliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mauritius,

jak pisałam wcześniej wejście do kuchni będę robić na przeciwko wejścia do toalety, a samą kuchnię delikatnie zabuduję od strony jadalni. Przejrzyj wcześniejsze posty forumowiczów, są tam pozałączane rysunki z planowanymi przez nich zmianami, które mogą być dla Ciebie inspiracją. Ponadto pobierz ze strony Horyzontu plik z materiałami szczegółowymi, na którym zaznaczone są słupy konstrukcyjne i ściany nośne. Będziesz wiedział, które zmiany są możliwe w Twoim przypadku. Myślę, że wygospodarowanie spiżarki w kuchni w wersji modern B byłoby możliwe...

Powodzenia w tworzeniu własnych koncepcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

poratujcie mnie, dostałam pierwszą wycenę na robociznę z materiałami na 250.000 za SS OTWARTY!!! Czy ktoś mógłby mi na maila przesłac kosztorys lub jego zarys, gdyz jako laik nie jestem w stanie ich wypunktować, jak tak dalej pójdzie.

 

zazdroszczę budującym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...